Ako udržať zdravie v strese pred Novým rokom

Koniec roka nie je len príjemným očakávaním nadchádzajúcich sviatkov a nákupu darov, ale aj katastrofálnej pracovnej záťaže. V snahe rýchlo odovzdať všetky správy a zatvoriť aktuálne záležitosti, žijeme v bláznivom rytme, ktorý môže vážne ovplyvniť naše zdravie. Hovoríme, ako sa tomu vyhnúť.

Ako poznámky výživu Brigitte Zeitlin, najdôležitejšou vecou pracovného nepokoja pred novým rokom je venovať pozornosť základným potrebám vášho tela. "Keď stres prevezme, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zabezpečiť najdôležitejšie veci: spánok, vodu, telesnú aktivitu a zdravé jedlo," vysvetľuje expert.

Tieto jednoduché odporúčania vám pomôžu ušetriť silu a energiu uprostred teplých pracovných dní.

Starostlivo plánujte svoj deň

"Nedostatok fyzickej aktivity alebo zlé stravovacie návyky sú často výsledkom zlého plánovania," zdôrazňuje výživu Christine Kirkpatrick, Odborník odporúča byť disciplinovaný, najmä počas pracovného preťaženia.

Napríklad, môžete byť víkend aktívnejší v oblasti športu, aby ste začali pracovať na začiatku pracovného týždňa. Tiež je potrebné vopred premýšľať o tom, čo budete jesť vo všedné dni. Kristin Kirkpatrick odporúča v nedeľu pripraviť jedlo na tri dni dopredu, aby ste sa náhodou nerozhodli v pracovnom hlade a nejedzte rýchle občerstvenie alebo čokoládový bar.

Jedzte častejšie

Počas preťaženia práce Brigitte Zeitlin odporúča jesť každé tri až štyri hodiny. "Keď zostaneme z potravy viac ako štyri hodiny, hladina cukru v krvi klesá dramaticky, rovnako ako naša energetická hladina," vysvetľuje. Odborník v oblasti výživy odporúča meniť občerstvenie: môžu to byť ovocie, zelenina, celé zrná a bielkovinové produkty.

Byť fyzicky aktívny

Po náročnom pracovnom dni, ktorý môže trvať až 13 hodín, je takmer nemožné nútiť vás, aby ste chodili do telocvične. Avšak aj v tomto prípade by ste nemali úplne zbaviť vaše telo fyzickej aktivity. Christine Kirkpatrick vám odporúča nájsť alternatívne spôsoby dobíjania batérií.

"Akýkoľvek pohyb vám prináša energiu a nečinnosťou sa budete cítiť leniví a pomaly," hovorí. Takže môžete ísť hore do kancelárie po schodoch, nie výťahom, častejšie vstávať zo stola, ísť na večeru nie do najbližšej kaviarne, ale na to, čo sa nachádza mimo práce, atď.

Pite vodu

"Dehydratácia je niekedy maskovaná ako hlad a potom budete jesť, aj keď nie ste naozaj hladní," poznamenáva Christine Kirkpatrick. Preto sa vždy snažte udržať fľašu vody v práci, aby ste nezabudli uhasiť žízeň ani v najrušnejšom pracovnom dni. Ak pitie čistej vody nie je chutné, pridajte k nej trochu citróna.

Zbavte miniaplikácie doma

V práci sa musíte pozrieť pozorne na obrazovke počítača po celý deň alebo komunikovať veľa telefonicky. Ak chcete efektívne odpočívať doma a odpojiť sa od všetkých problémov, je lepšie prestať používať všetky tieto gadgety.

"Keď sa vrátite domov, držte sa od telefónu. Relaxujte, chatujte s partnerom, prečítajte si knihu pred spaním. Čím skôr sa vzdáte gadgetov s ich jasnými obrazovkami, tým rýchlejšie začnete produkovať melatonín spánkového hormónu a môžete sa uvoľniť, "povedal Brigitte Zeitlin.