Ako sa vaša minulosť prejedá

Viete isté: existuje veľa nadváhy, musíte stratiť váhu ... Ale čas od času vytiahnete kúsok koláča do úst, potom plátok tučnej kačice. Nerozprávajte sa kvôli nedostatku vôle. Prejedanie sa často nezahŕňa, ale psychologické príčiny, psychické traumy minulosti.

Známy vtip hovorí, že každá žena nie je vôbec o veľkej láske, ale o jedení a nie o lepšom. A skutočne, jedlo pre nás nie je len uspokojenie fyziologickej potreby. Proces konzumácie potravín má kultúrny, sociálny a psychologický význam. Takže to bolo s materským mliekom, že sme kedysi získali prvé skúsenosti, že jedlo prináša mier a lásku. Preto, aby sa upravila výživa, nestačí len pokračovať v strave. Ak chcete začať, pozrite sa do svojej duše.

Psychologické príčiny prejedania a nadváhy

Liz Burbo vo svojej knihe "Počúvajte svoje telo a jedzte! Päť zranení, emócií a váhy "hovorí, že hlboké psychické traumy, ktoré dostávame v detstve, sú v srdci zlomeného vzťahu s jedlom. Podľa autora je základom akejkoľvek psychotraumy nespokojnosť a neschopnosť počuť skutočné potreby. A úplnosť je dôsledkom deštruktívnych pocitov viny, ktoré ako vlna nás prekrývajú po gastronomických excesoch.

Napríklad sa môžeme prejedať z dôvodu traumy odcudzenia. V tomto prípade človek všetko zjednotí a nevedome chce, aby dokázal svojim rodičom, že už nemôžu ublížiť. Ľudia s ponižovaním traumy sa hanbia, že majú skúsenosti s potešením, majú tendenciu sa obmedzovať vo všetkých a výsledná prázdnota - naplniť jedlo.

Podľa psychológa Yana LeykinaĽudia zvyčajne uchopia tri emócie - agresiu, strach alebo nudu, ktoré vznikajú v reakcii na stresovú situáciu. "Napríklad, aby nedošlo k agresii, človek zjedol, jeho telo sa stáva ťažké a postupne toto emócie opúšťajú. Tí, ktorí sa prejedia z nudy, radšej zvládajú stresy nečinnosti. Môžete tiež potlačiť svoj strach s jedlom, "vysvetľuje psychológ.

Znalec poznamenáva, že matky sa zvyčajne nesnažia rozpoznať, čo presne ich plačúce dieťa chce, a okamžite ho začali kŕmiť. "V tomto prípade bola jedlo univerzálnym liekom pre dieťa. Keď vyrastá, takýto človek tiež uprednostňuje, aby nerozumel problémom, ale konzumoval si bohaté jedlo, "hovorí Yana Leikina.

Klinický psychológ Olga Krasnová dodáva, že takzvaná lojalita k rodu môže byť hlbokou príčinou prejedania. "Toto je primitívna nevedomá túžba získať podporu určitého druhu stáda. Takáto osoba, akoby hovorí: "Obávam sa, že zostanem bez podpory klanu, takže budem rovnako veľká ako moji príbuzní," vysvetľuje špecialista.

Úplnosť u ženy môže hovoriť o jej túžbe po asexualizácii. "V niektorých prípadoch sa žena usiluje skryť svoje telo v extra kilo, ako to bolo, aby sa vyhlo dôverným vzťahom. V tomto prípade je vedená nevedomou hanbou a neschopnosťou akceptovať jej ženskú podstatu, "vysvetľuje klinický psychológ. Alisa Galati.