Neúspešné povstanie otrokov

Kniha psychológ Irina Lopatukhina "Slave potravín? Slávne povstanie! "Je založené na osobných skúsenostiach a zaujme to. Irina trpí závislosťou od stravovania už mnoho rokov a jedna z prvých v krajine začala poradiť ľuďom o tomto probléme. Je škoda, že za hmlistou formou monografie je zmysel stále stratený.

Kniha "Slave food? Slávne povstanie! "Je zbierka jednoduchých a efektívnych cvičení pre auto-tréning, vrátane ayurvédských a jogických meditácií. Pomôžu prestať vidieť jedlo ako hlavný zdroj potešenia a spôsob, ako upokojiť, chrániť, nahradiť lásku a pozornosť. Predpokladá sa, že táto prax postupne zmení vnímanie seba seba a zvýši sebavedomie. Bez toho nie je možné zbaviť sa závislostí od potravín.

Kniha je určená na to, aby sme nás naučili prejsť záchvatmi chuti do paniky bez toho, aby sme utopili agresiu a úzkosť s jedlom, aby sme si mohli vybrať jedlo vedome a slobodne a nie pod vplyvom negatívnych emócií, ktoré berieme hladom.

Napríklad, v stresovej situácii, namiesto toho, aby sa ponáhľala do chladničky, Irina odporúča takéto cvičenie. Mentálne preneste sa do najkrajšieho a najbezpečnejšieho miesta, ktoré si dokážete predstaviť. Pocíť pokoj a pokoj, ktorý zažívate na tomto mieste. Snažte sa tieto pocity spomenúť do budúcnosti. Ak to chcete urobiť, pevne zatlačte na palec. Približne v momente stresu kliknite na palec a skúste si spomenúť a znovu získať pocit pokoja a istoty.

Existuje veľa podobných technikov, ktorí v praxi testovali v praxi, pretože Lopatukhina pracuje s problémom závislosti už takmer desať rokov. A je oprávnene považovaný za jedného z priekopníkov v oblasti porušovania potravín v Rusku.

V knihe som však nemal dostatok príkladov a príbehov o úspešnej liečbe. Koniec koncov, sú to najlepší spôsob, ako inšpirovať čitateľa a podnietiť jeho dôveru.

Okrem toho je kniha plná sémantických opakovaní a pseudovedeckého slovníka zmiešaného s bežným slovom. Pravdepodobne preto, že väčšina z nich tvoria materiály z autorovej tematickej online distribúcie. Skutočnosť, že z monitora na papier nie je veľmi nápadná, okamžite odpudzuje.

Napríklad som nerozumel tomu, čo bolo v pasáži povedané: "Zmena preferencií (dnes chcem kus mäsa a zajtra - pohánka) s normálnou spojitosťou psychosomatických procesov je podmienená naliehavou potrebou spojiť určité prvky tu a teraz."

Napriek tomu bude kniha Iriny Lopatukhiny užitočná pre mnohých. Existuje niekoľko rozumných pokynov na odstránenie závislosti od potravín v ruštine. Viem len dve: "Diéta" ​​Dr Bormentál "" od Dremova a Kondrashava a tiež "Bulimia: jedlo alebo život" od Iriny Kulchinskej. Medzitým sú takéto výhody veľmi populárne. Stres, zvyk cestovať dovnútra a nedostatok komunikácie prinútia stále viac a viac ľudí, aby hľadali útechu v jedle.