7 spôsobov, ako v zime nezvyšovať váhu

Ak sú rozmazané tváre, dvojitá brada a brušné pivo nie sú zahrnuté vo vašich plánoch na túto zimu, tu sú niektoré málo známe fakty, ktoré pomôžu udržať postavu a nezískať váhu v zime.

1. Jedzte, ako chcete, ale hodinu.

Klasické rady odborníkov na výživu - jesť čiastočne, štyri alebo päťkrát denne - nie každý je vhodný. Ak si všimnete, že takáto diéta vyvoláva vašu chuť do jedla, alebo naopak jeme silou, pretože nemáte čas na hlad, znížte jedlo na dva alebo tri denne. Pre normálny metabolizmus je oveľa dôležitejšie mať raňajky, obed a večeru súčasne zo dňa na deň, najlepšie pred tmou. Americkí neurologovia z Ohio University objavili: umelé svetlo, nepravidelné a neskoré jedlá zasahujú do hormónu melatonín, ktorý ovláda spánok a bdenie. Výsledkom je, že aj bez prejedania sa a bez zníženia telesnej aktivity sa získava nadváha.

2. Vyhoďte nadbytočný tuk mliečnymi výrobkami.

Tri alebo štyri porcie (50 až 100 g) jogurtu, tvarohu, tvrdého syra, kefíru, mlieka spúšťajú mechanizmus spaľovania tukov vo vnútri buniek a pomáhajú schudnúť rýchlejšie. Ako ukázali vedecké štúdie, celá vec je v vápniku, fosfore a horčíku - práve táto trojica minerálov urýchľuje rozklad prebytočného tukového tkaniva, najmä v oblasti pasu. Tiež dostáva telu veľkú dávku bielkovín - prispievajú tiež k harmonizácii, posilňovaniu svalového tkaniva a zvyšovaniu elasticity kože. Stačí to preháňať - napríklad syr obsahuje veľa tuku a soli a ovocný jogurt - cukor.

3. Jedzte vodu

V dôsledku nedostatku vody sa metabolizmus spomaľuje, zhoršuje sa vzhľad a pohoda (suchá pokožka a skoré vrásky + nespavosť), proces starnutia sa zrýchľuje. Britský dermatológ Howard Murad odporúča naplniť deficit vody (norma - 2-2,5 litra za deň) na prvom mieste pomocou zeleniny a ovocia. Sú bohaté na antioxidanty a vodu, ktoré ľahko prenikajú do buniek tela bez toho, aby narušili krvný obeh a spôsobili opuchy.

Desať najviac "vodných" produktov podľa Murada je uhorka a melón (95% voda), paradajky (95% vody), baklažány (92% vody), broskyne (87% vody), mrkva 77% vody), pečené kuracie prsia (65% vody), grilovaný losos (62% vody).

4. Použite aromaterapiu

V zime sú extrémne podmienky, sladké a korenené vône vanilky, škorice, čokolády, citrusov, tuberózy, jazmínu, pačuli, levandule, rozmarínu nielen teplé a pozdvihnúť náladu, ale aj zachrániť sa pred nárazom stresu. Americký psychológ Brian Raudenbush z ochotnej katolíckej univerzity v Západnej Virgínii v priebehu svojho výskumu zistil, že vôňa mäty pomáha ľuďom so zvýšenou chuťou na chudnutie. 40 dobrovoľníkov vdychovalo zápach menty každých 2 hodiny po dobu piatich dní v rade a každý týždeň jedli v priemere o 1800 kcal menej v porovnaní so svojou zvyčajnou dávkou.

5. Pridajte sa s ľanovou múkou

V tejto múke, ako je na objednávku, sa zhromažďuje všetko najdôležitejšie pre telo - omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vitamíny B, draslík, horčík, zinok a antioxidanty, sú dôležité pre imunitu, nervový systém, mozog, zdravú pokožku a vlasy.

Ľanová múka má nádhernú arómu a vytvára pocit plnosti dlhú dobu, pretože v nej je veľa bielkovín a vlákniny. Z toho môžete na raňajky pripravovať ovocie, palacinky a domáce chleby, používať namiesto mletého chleba a chleba na masové guľôčky a pridávať do ovocných koláčov namiesto pšeničnej múky a vajec, dokonale viaže cesto.