Top tenisky 2018: hodnotenie "LIVE!"

Športová obuv sa z roka na rok mení. Nové modely sa vytvárajú s využitím moderných technológií, ktoré robia cvičenia efektívnejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie. Najlepšie tenisky pre rok 2018: čo je zaujímavé a na čo sú dobré?

Top tenisky 2018: Beh

Brooks Glycerin 16 - Ďalší vývoj slávnej bežeckej značky Brooks. Model podmaní bežce so špeciálnou podrážkou. Najprv obsahuje valec so špeciálnou viskóznou kvapalinou (ako je gél, ale nie gél), ktorý potlačí vplyv na pristátie. V tomto prípade čím rýchlejšie spustíte, tým lepšie sa znehodnocuje. Toto nie je sci-fi, ale dosiahnutie fyziky nazývané "non-newtonovská tekutina".

Po druhé, podrážka má taký tvar, že nie je vhodná len pre ľudí s plochými nohami. Chová sa ako ortopedická stielka: zabraňuje tomu, aby boli ploché nohy a zastavili ho v počiatočných fázach. Aktívni bežci poukazujú na to, že podrážka Brooks Glycerin 16 má lepšiu flexibilitu než predchádzajúce verzie. Z tohto dôvodu umožňuje efektívnejšie odpudzovanie prstov. To znamená, že je to model plný, beh na chudnutie, a pre rýchle bežcov.

Top tenisky 2018: Zimné prechádzky

Chôdza, beh, nordická chôdza pozdĺž zimných chodníkov so snehom a na niektorých miestach s ľadom - samostatný smer fitness. Tenisky sú určené pre rýchly pohyb cez veľmi hlboký sneh. Salomon Snowcross 2 CSWP.

Tento model je ľahko odlíšený od konkurencie: nie je nižší ako členok, rovnako ako tradičné tenisky, ale je vybavený vysokým tesným členkom a pomerne teplou manžetou. Manžeta vykonáva niekoľko funkcií naraz: zachováva teplo v spodnej časti nohy, zabraňuje prenikaniu snehu do topánok, poistku na členku, ak sa náhla náhle objaví. Celá horná časť tenisky vrátane vodoodpudivého manžety. Preto môžu ísť do telocvične dokonca aj v snehu, zápachu a rozmrazení.

Druhou výhodou tenisiek je nová unikátna podrážka Contagrip. Jeho "zubatý" behúň poskytuje dobrú priľnavosť na snehu a zároveň má vysokú odolnosť proti opotrebeniu na asfalte. To je večný problém mestského tréningu, keď sa sneh, asfalt, kaluž vyriešia pod nohami. Jedinou vecou je, že je lepšie postarať sa o tento model z moskovských prostriedkov proti námraze, ktoré niekedy dokážu jesť dokonca gumené topánky.

Top tenisky 2018: silový tréning

Fanúšikovia telocvične a voľné váhy v tejto sezóne si užili nové tenisky od Adidas - Adipower Vzpieranie, Takéto topánky sa zvyčajne nazývajú "ráčny" a ich hlavnou úlohou je spoľahlivo stabilizovať nohy a celé telo pri práci s veľkými hmotnosťami. Preto, ich jediný nielenže nemá žiadne znehodnotenie a konkrétne urobil nepružný, pevný a stabilný. Pod pätou je malá päta, typická pre činky, ktorá vám umožňuje vyhnúť sa nakláňaniu pri cvičení ťažkých zdvíhacích výkonov (trhanie, tlač, lavička).

Výrazná vlastnosť modelu v tomto roku - odolná špička a extra popruh pre bezpečnejšiu montáž. Súčasne sú v sieťkách tenisky na dýchanie nohy. Vetracie zóny Vent Flow je dokonca v podrážke, takže noha nie je "srsť" s úsilím.

Top tenisky 2018: aerobik a tanec

Tenisky s priedušnou textíliou alebo sieťovinou sú klasickou modernou kondíciou. Ale čoraz viac používateľov hovorí o ich nestabilite. Tenisky pre aerobik Nike Voľný TR Flyknit 3 otvoriť novú éru v technológii vytvárania top topánky.

Flyknit je technológia, v ktorej je horná časť topánky tkaná úplne z jedného vlákna naraz. Zvykli sme tkáčať materiál, potom vystrihnúť detaily vrcholu, potom ich šiť. Špeciálne navrhnutý počítačový tkáčsky stroj robí to všetko z jediného vlákna bez švíkov (potom môžete použiť dekoračnú líniu). Vďaka tomu vrchnák tenisiek so všetkou ľahkosťou a priedušnosťou trvá dlhšie. V ňom nie sú žiadne okrajové časti, ktoré sa zo zaťaženia začnú plaziť zo švov, utrieť a otriasť sa.

Druhou technológiou používanou v modeli sú dynamické vlákna Flywire. Sú vyrobené z termoplastického polyuretánu a doslova sa topia do hornej časti tenisiek. Flywire poskytuje podporu nohy a podporu šnurovania. Takto môže byť noha pohodlne a bezpečne upevnená, čo zabraňuje zraneniu. Dodatočnou oporou pre členku je pätová pogumovaná pätka, z materiálu rovnakého ako podošva. Samotná podrážka je ľahká, pružná a absorbuje šoky v rozsahu, ktorý je potrebný pre aerobiku a tanec. Samotné tenisky sú veľmi ľahké, takmer nečitateľné na nohách.

Top tenisky 2018: Crossfit

tenisky Reebok CrossFit Nano 8 Flexweave - zásadne nový prístup k crossfit obuvi. Pred nimi bol dôraz kladený na silu a spoľahlivosť, ale crossfitters sa stále viac sťažovali na hmotnosť topánky. Koniec koncov, odolné topánky sú zvyčajne pomerne ťažké, a keď potrebujete skákať alebo vytiahnuť, extra 200 g na nohách môže byť celkom znateľné.

Reebok zaviedla novú Flexweave v teniskách - ľahké, flexibilné a odolné súčasne (detaily technológie nie sú zverejnené). To rieši hlavný problém crossfit, kde sa ľahké topánky zvyčajne rýchlo opotrebúvajú kvôli nárazom. Podošva je vyrobená z gumy odolnej voči oderu a jej predný koniec je dodatočne spevnený vložkou na špičku. Odolnosť a protišmyková podrážka dáva materiál a pružné drážky v ňom. Reebok CrossFit Nano 8 Flexweave sú určené pre pohyb s vysokou intenzitou, kde si môžete trieť nohy v bežných teniskách. Tu je tento problém vyriešený polyesterovým obkladovým materiálom ETC. Systém zadržiavacieho noža Powerlaunch toebox a zosilnené vložky na pätách zabezpečujú nohu a chránia ju pred otáčaním. Znehodnotením tenisky samozrejme nie sú vhodné na dlhú dobu, ale typické skoky, zrýchlenia a kilometrové kríže v nich budú v bezpečí.

Pozrite si video: Nejlepší tenisky na léto 2018? (Január 2020).