Pravidlá výživy: ak nejde jesť po fitness?

Ponáhľajte sa dobre po každom fyzickom výkone v hale? Samozrejme! Koniec koncov, musíte vyplniť vynaloženú energiu. Avšak odborníci sú presvedčení, že často prevyšujeme športovú záťaž a jeme, keď to naše telo vôbec nepotrebuje. Povedzme, po akých tréningoch by ste mali byť obmedzený iba na pohár vody.

Podľa odborníkov v oblasti výživy sa po silnom tréningovom výcviku zničí svalové vlákna, čím sa vyčerpajú zásoby glykogénu v bunkách, čo znamená, že by sa mali skutočne doplniť o uhľohydrátové potraviny. Avšak v prípade kardiovaskulárnych ochorení nie je to tak jednoduché. Áno, na trenažéroch alebo tanečnej triede spálijete kalórie zvýšením tepovej frekvencie. A po takýchto praktikách môžete cítiť, že "sedem hrncov" je preč. Ale nedopustite žiadnu chybu. Podľa odborníkov, ak kardio tréning trvá len 30 až 45 minút alebo prechádza veľmi tichým režimom (napríklad chodíte len na bežiaci pás s pomalou rýchlosťou), potom sú vaše náklady na energiu pomerne nízke. Takže po takom zaťažení nie je pre teba poskytnutá žiadna voda, poznámky Los Angeles výživu Shira Lenchevski.

Majte na pamäti, že toto pravidlo sa nevzťahuje na dlhšiu alebo intenzívnejšiu kardiologickú reláciu. Potom máte čas tráviť veľa energie, čo znamená, že je potrebné doplniť palivo. V takýchto prípadoch odborníci odporúčajú jesť jedlo s bielkovinami a sacharidmi do 30 minút po zasadnutí. Súčasne dávajte pozor na obsah kalórií v potravinách - v priemere by nemala prekročiť 200-300 kalórií. Americká výživu Esther Blum odporúča, aby po takejto nápoji piť nejaký proteínový chlieb s prídavkom banánu alebo manga. "Táto kombinácia produktov znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu a zvyšuje koncentráciu somatotropínu rastového hormónu, čo nám pomáha budovať svalovú hmotu," vysvetľuje.

Samozrejme, ak pocítite hlad po hlbokom tréningu, potom by ste nemali krutovať sám seba a udržať si na tej istej vode. Len pozorne počúvajte na potreby svojho tela a pridajte myseľ na to, čo a v akom množstve chcete jesť. Napríklad je veľmi užitočné starať sa o naplnenie vašej chladničky so zdravými produktmi pred tréningom v posilňovni. Potom budete mať menej pokušenia v hladu hladom na pizza alebo shawarma z najbližšieho stánku. No, takže po triede nechcete jesť toľko, 30 - 60 minút pred tréningom, "zmraziť červ" s nejakým druhom svetla a zdravého občerstvenia.