Olga Yanchuk: "Vyberte cvičenia, ktoré môžete urobiť celý svoj život"

Každé ráno v každom počasí v lete av zime môj sused chodí na dvor a robí nejaké jednoduché cvičenia. Je starší ako 60 rokov a vyzerá dobre a cíti sa skvele.

Susedia nerobí nič skľučujúce. Vždy začína s drepmi, push-up, pull-up, potom vykonáva jednoduché cvičenia pre tlač a úseky. Celý komplex trvá maximálne 30 minút.

Tento príklad potvrdzuje, že mierna pravidelná fyzická aktivita pomáha zostať mladá v tele a duši. Chcem hovoriť proti preťaženiu výcviku. Ak nevyrovnáte cvičenia, telo sa zmení na nástroj: buď strunové svaly sú utiahnuté príliš tesne a akékoľvek neopatrné pohyby vedú k prasknutiu, alebo struny sú veľmi slabé a nemôžete hrať Mozart na takej husle.

Na základe osobných skúseností. Kývil som sa v hale na výkony v súťažiach a nevenoval som pozornosť tomu, aby som sa naťahoval. V dôsledku toho sa svaly skrátili a stratili elasticitu a poškodili svaly zadnej časti stehna ... naklonili sa, aby splietali šnúrky. Trvalo päť rokov na obnovenie. Počas tohto obdobia som sa začal zaujímať o jogu a silový tréning a po roku a pol som si uvedomil, že mi to nepotrebuje. Chrbtica začala chodiť, pretože svaly a väzy boli dlhé, slabé a prestali držať stavce na mieste. Rozvíjanie flexibility bez posilnenia svalov je zaručený spôsob, ako zabezpečiť bolesť vo voľných kĺboch ​​a chrbtici.

Extrémy sú plné zranení. Záverom je, že iba harmonicky vyvinuté telo, flexibilné a so silnými svalmi možno považovať za zdravé.

Teraz určite robím dva alebo tri energetické komplexy týždenne po dobu 40 minút (to sú drepy, kolieska atď.). Takže si udržujem svalový tón a tvar. A snažím sa natiahnuť každý deň asi hodinu alebo aspoň 15 minút. Výsledok je dobrý: telo je v poriadku, ale zabudol som niekoľkokrát zranený na chrbte.

Vo všeobecnosti nerozoberajte koleso. Vyberte si niekoľko cvičení pre hlavné svalové skupiny. Nie je potrebné riadiť maratón každé ráno, zabíjať kĺby a preťaženie tela. Mali by to byť jednoduché cvičenia, ktoré môžete robiť celý svoj život - a to v 20 a 60 rokoch.

Silový tréning je dobrý každý druhý deň. Squat, vyskočiť, vytiahnuť, urobiť "loď" pre chrbticu a výkyv lisu. Normou pre zdravú osobu sú tri až štyri sady 15-20 opakovaní v každom cvičení.

Nezabudnite na strečing. Stretnutie chrbtice znižuje tlak na zadné pozdĺžne väzivo a nervy. Vykonajte dopredu ohyby, plytké zvraty a deformácie, natiahnite ramenný pás. Tiež cviky na otvorenie panvy sú veľmi užitočné, pomáhajú zbaviť sa problémov s panvovými orgánmi a opuchu nohy.

Vyskúšajte masáž. Jeden kurz každých šesť mesiacov nikoho neublíži. Ale čo je najdôležitejšie, nezabudnite na cvičenie. Je lepšie cvičenie bez masáže ako naopak.

Užitočné odkazy:

Video stretnutia "Spoločná gymnastika", "Stretching" a "Bodytonic" s Olgou Yanchuk vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".