Rozhkova Elena

Bývalá modelka Elena Rozhková nastúpila na jogu, aby zmenila postavu, ale nakoniec zmenila svoj pohľad, našla harmóniu v jej duši a začala používať vlastnú metódu výučby detskej jógy na kanáli "LIVE!".

Elena absolvovala Pedagogický inštitút a mohla sa stať učiteľkou dejepisu v škole, ale vybrala si modelovú kariéru. Za pätnásť rokov kráčala po dráhach Moskvy, Milána a Paríža a lesklé stránky leskli krásou krásy. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia bola bledosť, tenkosť a ... hlúposť. Elena začala hýbať sa. Skolióza a nadmerná záťaž na chrbtici viedli k neustálej bolesti chrbta, ktorá ju v roku 2003 nútila ísť do fitnes klubu pre lekcie jogy. Triedy tak fascinovali Elena, že šla na jogu, kde študovala rôzne štýly: ,,, hatha- a. Helen venuje každý štýl najmenej rok. Bolesť chrbta zmizla po troch mesiacoch a po štyroch rokoch tréningu mal skoliózu. V dôsledku toho sa rast už vysokej Heleny zvýšil o ďalších 3 cm.

Helena sa stále stala učiteľkou, ale neučuje históriu, ale jogu. V roku 2007 Elena vycvičila Andrew Lappa - zakladateľka a prezidentka Kyjevskej jogovej federácie, ktorá je súčasťou Americkej aliancie jogy. Vybral si svoj systém ako svoj vlastný smer, pretože univerzálna joga umožňuje kombinovať rôzne techniky v závislosti od úlohy: uvoľniť telo, vycvičiť každý kľúčový kĺb, trénovať srdce alebo formovať svaly.

Po absolvovaní certifikátu učiteľky jogy sa Elena konečne rozpadla s módnou činnosťou, ktorá ju ľutuje. Teraz vyučuje v kluboch New League a Gimnastic v centre Anahaty a ponúka otvorené lekcie - raz týždenne pre deti a dvakrát týždenne pre dospelých.

"Práca s deťmi je jednoduchšia a ťažšia," hovorí Elena. "Nemajú také zdravotné problémy ako dospelí, ale je ťažké vydržať statické zaťaženie, takže asana netrvá tri minúty, ale sekundy 20." Pedagogické vzdelávanie bolo užitočné: triedy pre deti Elena sa diriguje v hravom a zjednodušenom tvare.

Helena nové povolanie zmenilo svoj postoj k sebe a okolitému svetu. Kult vlastnej krásy a pocit exkluzivity, ktorý je vlastný mnohým modelom, bol nahradený vedomým prijatím seba i iných. Jóga pomohla zbaviť sa ilúzií. "Naučil som sa snívať o nemožnosti, ale každodenne cítiť radosť zo života," hovorí Elena. "Chcem uveriť, že moje dielo umožňuje ostatným ľuďom, aby sa cítili šťastní."

Pozrite si video: 47 eto moy gorod rozhkova elena (November 2019).