Ako ukončiť vzťah

Oddelenie je "malá smrť", ktorá je ďaleko od skúseností každého. Rozrušenie vzťahov fyzicky, veľmi často ich v psychologickej situácii aj naďalej existujú, nemôžeme odvrátiť kedysi blízku osobu: opatrne si zachovávame veci z nich, blahoželáme im na prázdniny atď. Aké sú nedokončené spojenia nebezpečné a ako ich zatvoriť? Psychológ Olesya Bykova uvažuje o tejto téme.

Stáva sa, že sme náhle a bez varovania vrhnutí, hlasitým zavretím dverí. Alebo my sami, uvedomujeme si, že nič viac nás neviaže na naše milované, rozhodli sme sa odísť. V každom prípade nie je možné jednoducho vziať a odstrániť osobu zo života, pretože je jej významnou súčasťou. Preto po rozpadu vzťahy často zanechávajú dlhú emocionálnu stopu - stopu neúplnosti.

Z tohto dôvodu sa známe "opitý" volá bývalému partnerovi, žiarlivosťou jeho novej vášne alebo túžbou vždy zostať priateľmi. Často podceňujeme deštruktívnu silu komunikácie s prvou a v skutočnosti to bude ako nevytvrdená rana neustále vyčerpávať a krvácať, čím zabraňuje rastu novej kože.

Čo sú nebezpečné nedokončené vzťahy

*Prevencia nájsť novú lásku. Neustále sa pozeráme späť, jednoducho nie sme schopní si všimnúť a oceniť druhého muža vedľa nás.

*Vezmite si veľa energie. Žiarlivosť, pokusy vrátiť bývalého milenca, bolestivé spomienky - všetky tieto skúsenosti vyžadujú príliš veľa energie, ktoré by sa dali vynaložiť produktívnejšie.

* Nútiť "útok na rovnakú rake". Neuzatvorené vzťahy často končia pokusom partnerov začať znova, prinajmenšom vo forme priateľského sexu. Ale spravidla to prináša len sklamanie a utrpenie.

*Zničte náš súčasný vzťah. Po rozlúčení nám zostávajú množstvo nevyslovených urážok, nároky voči partnerovi, ktoré začneme znovu získať v nových vzťahoch, čo spôsobuje, že aj my aj náš partner trpíme.

Preto je dôležité naučiť sa, ako ukončiť vzťahy, dokončiť ich tak, aby minulosť nezasahovala do nášho daru. Jedným z prvých krokov je vnímať každý konkrétny vzťah ako súbor ponaučení, ktoré musíme z neho vyvodiť (povedzme, naučiť sa dôverovať ďalšiemu partnerovi, ak sa spojenie s predchádzajúcim partnerom rozpadlo na základe žiarlivosti).

Ako skoncovať

Pri rozlúčení trpíme vždy zármutkom straty takmer ako v prípade smrti blízkych. Tento proces má niekoľko fáz. A len ich všetko prešlo, môžeme skutočne pustiť z toho človeka.

1. Vyhodiť nahromadené negatívne, Po rozlúčení budete prekonaní nárokmi na partnera a dokonca aj túžbou pomstiť. Nedovoľte, aby sa to preložilo do reality: vyhýbajte sa volaniam s urážkami, nepríjemným SMS atď. Lepšie je napísať list a vyhnúť všetkým chybám na papieri. Túto prax môžete opakovať niekoľkokrát, hlavnou vecou nie je poslať list adresátovi.

2. Zastavte idealizáciu pôvodného. Hnev prichádza na to, aby nahradil hnev, že milovaný nebol taký zlý: objavujú sa príjemné spomienky, chcem zvážiť spoločné fotografie. V tejto chvíli si pamätajte všetky problémy, ktoré boli vo vašej dvojici, všetky chyby vášho milovaného. Môžete ich opraviť na papieri a pravidelne ich prečítať.

3. Zbavte sa pocitu viny. Prestaňte obviňovať sa za to, čo sa stalo, pretože vzťahy sú zodpovednosťou dvoch.

4. Vyhnite sa kontaktu s prvým, Je možné, že najprv budete mať neodolateľnú túžbu vidieť alebo počuť. Zobraziť vôľu a odolávať pokušeniu. Aspoň po prvých šiestich mesiacoch sa vyhýbajte akýmkoľvek stretnutiam s bývalým, odkazom na neho a napokon opustite svoju stránku iba v sociálnych sieťach.

5. Zobrazte medzeru. Predstavte si partnera vo svojej mysli a ako sa za ním zatvárajú ťažké liatinové dvere.

6. Nechajte sa trpieť. Keď si uvedomíte, že sa vzťah nevráti, očividne budete ohromený útokmi obrovskej bolesti a úzkosti alebo impulzívnou túžbou pustiť sa do množstva povrchných spojení. Stop! Vezmite odvahu a dajte si veľa trpieť - plakať, kričať a poraziť pokrmy.

7. Prijmite situáciu. Po slzách a hysteriách sa postupne vrátime do známeho života a sú pripravení pustiť sa z tejto osoby. V tejto fáze sa môžete bezpečne zbaviť pripomienok - suvenírov, zabudnutých šiat, fotografií.

U 70% je úspešné "zatváranie" vzťahov výsledkom našej vnútornej práce so sebou. Je však tiež dôležité, aby sme boli schopní zorganizovať postup externého rozdelenia - robiť to osobne (a nie telefonicky alebo prostredníctvom SMS) počas tichého, dôverného rozhovoru bez kričania a hysteriky.

Nezabudnite uviesť príčinu medzery, bez toho, aby ste sa dostali do výčitky a obvinenia. Ale nepodporujú myšlienku "zostávajúcich priateľov": pomerne prísne obmedzujú komunikáciu, "zabraňujú" a blokujú ju v sociálnych sieťach (ak, samozrejme, nie ste spojený so spoločnou prácou alebo deťmi). A nezabudnite na hlavné pravidlo "dobrej prestávky" - nepodľahnite provokáciám. Nereagujte na pokusy o začatie konfliktu. Pamätajte si, že práve teraz trpí rovnako ako vy.

Samozrejme, žiadne odporúčania nemôžu zmierniť našu bolesť pri rozlúčení. Nezabúdajte však, že stále máte veľa zaujímavých vecí. A čím úspešnejšie sa vyrovnáte s týmto utrpením, tým šťastnejšia bude nová láska.

Pozrite si video: Jak ukončit nedobrý vztah k někomu nebo něčemu (Február 2020).