Stanislav Rogachev o teplo a progresívnych úradníkov

Tréner "ALIVE!" Stanislav Rogachev sa zúčastnil otvoreného zasadnutia čínskej gymnastiky na pláži Monterosso v Moskve. Teplo bolo ako v Thajsku alebo Vietname. Avšak tréner si nemyslí, že zasahuje do tréningu. Zasahovať do nedostatku popularity fitness a psychologických komplexov.

Teplo bolo veľmi silné. Jediný rozdiel od tréningu v Thajsku a Vietname je nedostatok stresovej vlhkosti a vetra. V juhovýchodnej Ázii sa zdá, že vietor vás fúka v rovnakom teple ako prúd z horúceho sušiča vlasov av Moskve vietor je v pohode, takže je ešte jednoduchšie. Blízkosť vody tiež zachránila situáciu. Na pláži môžete okamžite plávať v rieke alebo si osviežiť sprchu. Skrátil som trvanie lekcie zo štandardnej hodiny na 40 minút, znova, aby sa predišlo prehriatiu.

Triedy sa zúčastnilo nie viac ako desať ľudí. Zároveň jedna z dievčat, ktoré sa s nami zaoberali, už bola v dvoch fitness výletoch na televíznom kanáli "LIVE!". Prišiel ďalší človek, pretože sa zaoberá kanálom "LIVE!" Online. Na stretnutie sa však oneskoril a po ňom sme pohovorili priateľsky. Je skvelé, že existuje okamžitá príležitosť stretnúť sa s publikom: pre mňa sú vaše dojmy z tried a vaše otázky veľmi dôležité.

Medzi spoločnými návštevníkmi na pláži bolo málo ľudí, ktorí chcú trénovať. Keď som ohlásil začiatok hodín s televíznym kanálom "LIVE!" A urobil reč, ľudia na pláži vzhliadli, začali sa zaujímať, ale nevykazovali žiadnu túžbu po tréningu. Samozrejme, môžete to obviňovať z tepla. Pre mňa osobne je optimálna teplota tréningu + 20-22 stupňov, ale nie +40. Keď slnko pečie s mohutnosťou a hlavou, robí len lenivosť. Myslím si však, že bod nie je v horúčave, ale v tom, že móda zdravého životného štýlu v Rusku práve začína, a preto ľudia sú v rozpakoch, aby sa mohli venovať fitness na verejnosti.

Naši ľudia reagujú na inovácie trochu neskoro. V Spojených štátoch existuje celá sieť zdravej organizácie, ktorá vedie kurzy na pláži. Robenie vonku je v móde. Keď to bude módne pre nás, praktizujúci budú viac. Je nevyhnutné, aby takéto triedy neboli jednorazové, ale trvalé a aby sa všade okolo nich dúchali, aby mohli propagovať. Na pláži "Monterosso" visel obrovské bannerové reklamné triedy s televíznym kanálom "LIVE!" - Bolo to veľmi pekné.

Keď sa príprava v prírode stane populárnou, komplexy zmiznú a väčšina ľudí, ktorí chcú udržať zdravie, sa bude zaoberať skôr než pozrieť sa na ostatných. Stáva sa, že ja sám robím priamo vo dvore - na futbalovom ihrisku robím cvičenia s mečom a tyčou. Ľudia sa zhromažďujú. Je zrejmé, že aj spontánne pracujú vo vzduchu. Ale oni to váhajú. musíte odstrániť toto rozpaky, vytiahnite spúšť.

Mám dva príklady, ktoré hovoria v prospech užitočného PR. Nedávno som absolvoval tréning v dvoch ruských mestách: Ufa a Krasnojarsk. V Ufa sa fitness hnutie práve začína rozvíjať. Veľa ľudí sa zhromaždilo, ale všetci sedeli a sledovali. Len každá desatina sa zdvihla a opakovala pohyby. V Krasnojarsku v určenom čase dorazilo niekoľko desiatok ľudí na tréningové miesto a všetci to urobili. A to všetko, pretože miestna športová administratíva má veľa skúseností s organizovaním takýchto podujatí a šport je populárny v meste. V Krasnojarsku je zvykom pracovať vo vzduchu. Nachádza sa tu miesto nazývané "ostrov odpočinku", kde miestni obyvatelia organizujú športové aktivity, alebo jednoducho bežia, jazdia na skateboardoch alebo bicykloch, ktoré je tu tiež možné prenajať.

Školenie v Krasnojarsku bolo naplánované na šesť večer. Ráno ma vyslala miestna televízna stanica a hneď na to vypustila príbeh. Aj v miestnom rozhlase vás zaujímajú. A čo je zaujímavé. Medzi tými, ktorí prišli do tréningu, bol muž vo veku, ktorý nosil cyklistické tričko. Pracoval so záujmom s ostatnými a odišiel. A potom som sa dozvedel, že tento muž má nejaký dôležitý post v športovej správe. Tu je skvelý príklad toho, ako konať. Úradník sa nielen snaží urobiť fitness populárne, ale ukazuje aj iným, že by nemali byť v rozpakoch, ak chcú prísť a pracovať v parku v plnom pohľade na každého.

Užitočné odkazy:

Video stretnutia "Čínska gymnastika" s Stanislavom Rogachevom vo fitness video knižnici klubu "Live!".

Video stretnutia "Dýchacie postupy" s Stanislavom Rogachevom.