Pozdravy na Slnko

Surya namaskar, alebo "pozdrav slnka", je najznámejšou sekvenciou asan. Ukážem vám dve verzie tohto dynamického komplexu - klasiku a zo školy ashtanga vinyasa jógy.

Komplexné asány Surya Namaskar bol koncipovaný ako meditácia na obraz a energiu slnka. Na fyzickej úrovni je Surya Namaskar výborným cvičením, ktoré omladzuje kĺby a pracuje vo všetkých svalových skupinách. teda Hatha joga a hodiny čakry jogy často začínajú robiť Surya Namaskar..

"Pozdrav slnka" sa považuje za ranné cvičenie. Najlepšie je vykonávať tento komplex za úsvitu, ale môžete kedykoľvek, keď potrebujete výbuch energie. Celý kruh Surya Namaskar zahŕňa dve opakovania komplexu, ktoré sa líšia pozíciou nohy v pozícii jazdca - vpravo alebo vľavo vpredu. Jedno z posvätných čísel v jogy je 108 a ak sa vám podarí urobiť 108 krát Surya Namaskar, bude to nezabudnuteľná fyzická a duševná skúsenosť, skutočná meditácia. Dva až šesť kôl Surya Namaskaru sú dostatočné na zahriatie. Mnohí ľudia sa radi zapájajú do príjemnej hudby alebo spevu mantry.

Klasická verzia komplexu asanas Surya Namaskar

1. Pranamasana (modlitba predstavuje)

Postavte sa rovno, nohy dohromady, keď vydychujete, zložte svoje dlani v namaste (východnej pozdrav) pred hrudníkom.

2. Hasta Uttanasana (strečing so zdvihnutými rukami)

Počas vdychovania zdvihnite ruky nad hlavu, pripojte sa k dlane a roztiahnite chrbticu.

3. Padahastasana (naklonenie dopredu)

Keď vydychujete, ohýbajte sa dopredu kvôli flexii v bedrových kĺboch.

Pozrite si video: Joga - Pozdrav slnku pre začiatočníkov (November 2019).