Problémy s kožou: ako urobiť diétu a program starostlivosti

Je známe, že hlavné kožné problémy, ako je dehydratácia, akné, tvorba vrások, sú úzko spojené s diétou. Môžeme povedať, že koža - je to, čo jeme. Pamätajte si, aké produkty by mali byť na našom stole tak, aby zostali zdravé, krásne a mladé.

Kožné problémy: akné

Ak máte problém s kožou náchylnou na tuk, akné a akné, vaša strava by mala obsahovať nasledujúce produkty: tekvicové semienka, ustrice, hrášok. "Sú bohatí na zinok, látku so silným protizápalovým účinkom," hovorí MUDr. Jessica Wu, dermatológ. "Zinok zabraňuje rastu baktérií v tele, ktoré spôsobujú vývoj akné." A tu je zoznam produktov, ktorým sa treba vyhýbať akné. Okamžité nápoje z kávy obsahujúce mlieko a rafinovaný cukor. Mlieko obsahuje hormóny, ktoré aktivujú akné. Cukor tiež zvyšuje hladiny inzulínu v krvi. "Zvýšený inzulín môže zvýšiť množstvo androgénov - mužské hormóny, ktoré stimulujú aktivitu mazových žliaz, čo prispieva k rozvoju zápalu na pokožke," hovorí Jessica Wu. Samozrejme to platí nielen pre cukor v nápojoch, ale pre všetky sladké jedlá.

Ako sa starať o vašu pokožku

O tom, ako správne usporiadať starostlivosť o pleť, náchylné na tvorbu akné, prečítajte si tu, tu izdes.

Problémy s kožou: vrásky

Možno vás prekvapí, ale korenie pomôže zlepšiť stav pokožky, ktorá je náchylná na tvorbu vrások. "Obsahujú veľké množstvo fytochemikálií s účinkami proti starnutiu," hovorí Jolene Hart, najpredávanejšia autorka Eat Pretty: Výživa pre krásu vo vnútri a vonku. - Okrem toho sú tak ľahké vstúpiť do vašej stravy, len pridávať do jedál. Moje obľúbené korenie sú zázvor a kurkuma. Sú to antioxidanty a vynikajúcu prácu pri zápaloch kože. "

Potravinám sa treba vyhýbať, ktoré sa počas tepelného spracovania stávajú tmavšie. Tiež skúste počas varenia, aby nepreháňali potraviny v ohni. "Tieto potraviny obsahujú látky, ktoré stimulujú glykáciu v tele - komplexný a nezvratný proces, ktorý vedie k vytvrdzovaniu spojivového tkaniva," hovorí Hart. "Výsledkom glykácie je zhutnenie kolagénových vlákien, objavenie a prehĺbenie vrások a zníženie množstva tekutiny v subkutánnej vrstve." Cukor má rovnaký deštruktívny účinok na našu krásu a mladosť. Preto ho znížte vo svojej strave na minimum.

Ako sa starať o vašu pokožku

O tom, ako vytvoriť program starostlivosti o pokožku, aby sme znížili vrásky a zabránili vzniku nových, sme tu a tu napísali.

Problém s kožou: dehydratácia

Nedostatok vlhkosti je jedným z najčastejších problémov s kožou. Ak je to váš prípad, prispôsobte stravu tým, že pridáte potraviny bohaté na vitamíny A, B, C. Medzi ne patrí mliečne výrobky, zelenina, zelenina, avokádo, mrkva a tekvica. Sú zodpovední za krásu a mladosť našej pleti. " Nezabudnite na citrusové plody (zdroj vitamínu C), celozrnné produkty ako pohánka, ryža, pšenica (obsahujú vitamíny skupiny B), orechy (vitamín E). " Jedzte s omega-3 a omega-6. Nasycené mastné kyseliny nachádzajúce sa v rybách a morských živočíchoch, olivové a ľanové oleje vyživujú pokožku zvnútra. Majú tiež zinok a retinol, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie dermy. Je tiež dobré pripojiť k tejto skupine morskú kapustu bohatú na železo, draslík a jód. Užitočné a produkty so sírou. Tento prvok sa stará o suchú pokožku a tiež bojuje proti zápalu. Šedá bohatá na vajcia, špargľu, cesnak, cibuľu.

Ale výrobky, ktoré nie sú na stole - to dehydratujú pokožku. Sú to sladkosti vrátane medu - nemali by sa zneužívať. Spolu so sladkosťami je rýchle občerstvenie tiež škodlivé, všetky druhy občerstvenia a vo všeobecnosti jedlo, ktoré je bohaté na potravinové prísady a soľ. Marinády na odpad, konzervované potraviny a údené mäso. Nielenže dehydratujú pokožku, ale spôsobujú zápal.

Ako sa starať o vašu pokožku

Podrobný program pre dehydratovanú pleť nájdete tu.