Rakytník, malina, ryža: recepty na lahodný čaj s bobuľami

Bobule sú lahodným zdrojom vitamínov, minerálov, antioxidantov, organických kyselín. S ich pomocou môžete bojovať s chladom, čo je veľmi dôležité počas jesennej sezóny, a dokonca zlepšiť pleť, uniknúť blues a mnoho ďalších nepríjemných ochorení. Zozbieral som pre vás zaujímavé recepty na čaj s bobuľami, na základe ktorých môžete prísť s vlastnými kombináciami.

malina

Malé konzervy sú stále známe ako jeden z najlepších a najprirodzenejších prostriedkov na liečbu nachladnutia a chrípky. A vec spočíva v tom, že malina obsahuje organickú kyselinu salicylovú, ktorá má antipyretické a diaforetické vlastnosti. Okrem toho, bobule je bohaté na živiny, vrátane vitamínov A a E. Mimochodom, maliny sú zriedkavé bobule, ktoré sotva strácajú svoje prospešné vlastnosti počas tepelného spracovania.

Berry čaj s malinami z veľkej kaviarne "Dr. Živago "

Zloženie (pre jednu kanvicu). 3 čerstvé maliny, 2 čerstvé jahody, 2 čučoriedky, 2 polievkové lyžice. l. brusnicový džús, 2 lyžice. l. mors z zimolezu, 1 lyžička. citrónovou šťavou, 50 g mrazených malín, 50 g mrazených jahôd.

inštrukcia, Rozmrazte mrazené bobule a nakrájajte na zemiakoch v miešačke. Čerstvé bobule maliny a jahody, dajte do kanvice a kaša s lyžicou, nalejte je ovocnou šťavou. Pridajte malinové a jahodové pyré, nalejte nad ním vriacu vodu. Nalejte nejakú citrónovú šťavu a premiešajte. Ozdobte suchými bobuľami, slamkami a citrónovou kôrou a malinami.

jahody

Toto bobule obsahuje antioxidanty, ktoré nám pomáhajú udržiavať mládež a krásu, rovnako ako odstraňovanie rôznych zdravotných problémov, od artritídy až po vysoký cholesterol. Jahody obsahujú aj množstvo vitamínov C a B, vlákniny, pektínu, železa, jódu, fosforu, draslíka a horčíka. Mimochodom, posledné dva minerály robia jahody dobrým liekom na vysoký krvný tlak.

Berry Strawberry Tea z reštaurácie Zafferano

Zložky (pre 1 porciu). 3 jahody, 4 maliny, 1 černice, 2-3 čučoriedky, 120 ml bobuľovej šťavy.

Pokyny. Bobule je lepšie, aby sa čerstvé, ale môžete použiť a zmrazené. V tomto prípade pred tým, ako si urobíte čaj, rozmrazte ich. Pripravte si brambory (tolkushka alebo mixér) z dvoch jahôd a dvoch malín. Vložte všetky ingrediencie do hrnca a tepla, ale nedávajte do varu. Nalijte nápoj do hrnčeka.