Moisturizers pre starnúcu pleť: ako si ich správne vybrať

Pevnosť, peeling, matná farba - príznaky dehydratovanej kože a skutočnosť, že vaša krém už nedokáže zvládnuť svoju úlohu a je na čase ju nahradiť. Naučili sme sa vybrať zvlhčovače pre starnú kožu od kozmetičky Maria Ruzgis.

Hydratačná požadovaná pleť akéhokoľvek druhu a v každom veku. Keď je vodná rovnováha normálna, je hladká, nudná, bez vrások a odlupovania. Dehydratácia znamená stratu pružnosti, elasticitu v konečnom starnutí. "Hlavné estetické problémy zrelého kože sú spojené s hormonálnymi zmenami v tele," hovorí Maria Ruzgisová, kozmeterka-dermatológka, doktorka najvyššej kategórie kliniky doktora, - S vekom koža stále viac stráca vlhkosť. Kolagén a elastín sa zhoršujú a zhoršujú, metabolické procesy sa spomaľujú, môžu sa objaviť pigmentové škvrny. Estrogény sú prekvapivo multifunkčné hormóny, ktoré sú tiež zodpovedné za pružnosť a hydratáciu pokožky. Keď hladina estrogénu v tele začne klesať, koža sa zmení kvalitatívne. " To znamená, že kozmetika, ktorá sa o ňu stará, by mala byť osobitná. Ľahké krémy, masky, čistiace prostriedky, ktoré fungovali dobre nedávno, bližšie k štyridsaťročným obdobiam nestačia. Často tieto produkty obsahujú lanolín, minerálne oleje, iné chemikálie, ktoré sú nežiaduce pre vyblednutiu pokožky, ale nie sú také dôležité látky ako látky proti starnutiu. Ako súčasť efektívneho zvlhčovača by teraz mali byť viac a výživné a proti starnutiu a drenážne zložky.

Výber krému

Krém - základná starostlivosť o tvár. "Udržiava potrebnú úroveň vlhkosti, obnovuje a udržuje ochrannú bariéru a udržuje zdravú pokožku," hovorí Maria Ruzgis. "Dobrý krém na tvár proti stárnutiu by mal zároveň hydratovať, vyživovať pokožku a udržiavať vlhkosť v nej." Ako súčasť krému je normálna úroveň vlhkosti zrelej kože podporovaná nasledujúcimi zložkami:

* zvlhčovače - látky, ktoré dodávajú pokožke vlhkosť, viažu a udržiavajú ju vo vnútri. Priťahujú vodu z atmosféry do kože a taktiež ju predávajú z dolnej vrstvy na pokožku. Okrem toho zvlhčovadlá zvyšujú plasticitu buniek stratum corneum a vytvárajú hladkú pokožku. "Je dobré, ak obsahuje krém prírodný zvlhčovací faktor - kyselina hyalurónová, glycerín, močovina, aminokyseliny, aloe, alantoín, hydrolyzované ovsené proteíny," hovorí Maria Ruzgis. "Tieto zložky znižujú podráždenie, zvyšujú elasticitu a pomáhajú obnoviť hydrolipidový plášť pokožky."

* Filmotvorné látky - látky, ktoré zabraňujú odparovaniu vlhkosti a pomáhajú udržiavať ju v pokožke. Preto sú vždy v kombinácii s hydratačnými prostriedkami v krému.

* Lipidy (tuky) - zadržujú vlhkosť v pokožke, obnovujú a udržiavajú integritu epidermálnej bariéry a lipidového plášťa. Sú to prírodné oleje, mastné kyseliny, cholesterol. Je žiaduce, aby zložením zvlhčovadla bola tiramidová báza nenasýtených mastných kyselín. Vďaka nim sú bioaktívne zložky v produkte rovnomerne rozložené a prenikajú hlbšie do kože. "

Vybrali sme prostriedky na čistenie

Používajte peny alebo gély s ovocnými kyselinami a zvlhčujúcimi prísadami. Ráno je lepšie použiť ľahké penové peny s hydratačnými prísadami a vo večerných géloch s ovocím a kyselinami mliečnymi, ktoré odfarbia mŕtve bunky a pripravujú pokožku pre následnú aplikáciu liekov na starostlivosť. Nebojte sa vysušiť pokožku. Obsah kyselín v takýchto výrobkoch je malý, ale postačujúci na účinnú exfoliáciu. Je žiaduce, aby v čistiacom nástroji boli tukové zložky - po opláchnutí obnovia epidermis. Najefektívnejšie sú micely nenasýtených mastných kyselín. Venujte pozornosť špeciálnym odlupujúcim utierkam s bavlnenou a hodvábnou niťou, špongiami. Oni nielen perfektne očistiť, ale aj masírovať pokožku. Vyberte si kroviny a šupky s malými čistiacimi prísadami. Prirodzená pokožka je zvlášť vhodná pre zrelú pokožku, založenú na suchých rias zmiešaných s kyselinou hyalurónovou. Môže to byť alternatíva k dermabrázii, ale aj s dodatočnou vlhkosťou.

Výber masky

Odporúčame vám získať špeciálne nočné masky. Odlišujú sa od obyčajných. Masky na večerné a denné použitie majú hustší tuk alebo gél. Ich úlohou je ukázať rýchly, ale bohužiaľ krátkodobý účinok na povrch kože. Nočné masky majú ľahkú štruktúru, vysokú penetračnú schopnosť aktívnych zložiek do hlbších vrstiev kože a vyššiu koncentráciu. Ich úlohou je maximalizovať nasýtenie hlbších vrstiev kože živinami v noci. Prečo v tomto konkrétnom čase? Od 23 hodín do 4 hodín v epidermis je bunková delenie maximálne aktivovaná. Koža, ktorá dostáva zvýšenú výživu, sa aktívne obnovuje a vyzerá oveľa mladšie. " Nočná maska ​​sa nanáša na tvár a krk silnou vrstvou. Jeho zloženie sa rýchlo vstrebáva. Odporúčané používanie každý druhý deň alebo kurz na desať nocí.