Alena Mordovina: "Opýtajte sa každodenne šťastných otázok"

Mám naozaj rád slová z piesne Ally Pugačovej: "A vždy som mal šťastie." Ak otvárate oči ráno, aby ste okamžite povedali tieto slová, rytmus dňa bude pozitívny a všetko sa ukáže samo.

Veľmi často sa v ťažkých životných situáciách pýtame na ničivé otázky, ktoré zožerajú vieru v seba: "Budem sa s tým vyrovnať?", "Som si istý, že ma nebudú oklamať?" "Prečo nemám to šťastie?" programujeme sami seba na negatívne, nútime podvedomie pracovať proti nám.

Skúsenosti, dojmy sú na nás naskenované - naše vlastné zlyhania a tie ostatné zostávajú v našej pamäti. Ak naši predkovia pomohli takejto pamäti prežiť vo voľnej prírode, potom to len prekážalo. Osoba, ktorá si pamätá len jeho zlyhanie, zničí sebavedomie (pozri "Nebojte sa byť sám sebou!"). On sa len bojí, zaisťuje, bojí sa riskovať, a preto nedosahuje pozitívne výsledky. Koniec koncov, strach vždy paralyzuje a bráni rozvoju.

Negatívne programy sú často inšpirované rodičmi a hovoria, že dieťa je zlé (a nie čin, ktorý spáchal).

Meditácia pomáha eliminovať dogmy a zlé programy.

Pozrime sa napríklad na program "Prečo mám málo peňazí?". Sedíme, oddýchneme, upriamujeme pozornosť na dýchanie, dýchame po dobu 5 minút, po vdychovaní a výdychových tokoch. Potom sa pýtame na otázku: "Koľko negatívnych programov mám v súvislosti s mojim postojom k peniazom?" Prvá postava, ktorá mi prišla, bude správna. V našom prípade je to 20, čo znamená, že budeme pracovať s toľkými negatívnymi programami.

My mentálne predstavíme prvý program - vo forme zvinutých špirál nad našou hlavou. Odvíjajte špirálu na dlhú čiaru, potom psychicky odoberte gumu a vymažte ju, až kým neuvidíte, že sa priestor vyčistil, čiarka a špirála zmizli. Vykonajte to s každým z 20 programov. Každý bude mať svoje vlastné meno: "Peniaze sú zlé", "Bohatí nechodia do neba" a tak ďalej.

Po vymazaní starých programov začneme zaznamenávať nové. Vyzývame pomocníkov v podvedomí, kladieme si pozitívne otázky, tzv. Afomácie. Aplikácie sa líšia od tvrdení (pozitívne vyhlásenia) v tom, že nie sú vyhlásenia, ale otázky, ktoré nespôsobujú vnútorné protirečenia. Koneckonců, často vyjadrujúc pozitívny postoj, človek môže mať vnútorný konflikt, pretože neverí v to, čo hovorí. Myšlienky a pocity začínajú byť v konflikte. Ale v otázkach nemusíte veriť, podvedomie samé nájde odpoveď na ne. A ak sú otázky pozitívne, odpovede budú pozitívne.

Tu je desať afomácií z knihy "7 tajných krokov k zdraviu a šťastiu" amerického vedca Noe St. John, ktorý sa mi páčil:

1. Prečo som tak bohatý?

2. Prečo som tak šťastný?

3. Prečo mám dosť?

4. Prečo som dosť dobrý?

5. Prečo mám všetko, čo potrebujem na úspech?

6. Prečo mám dosť odvahy robiť to, čo mám rád?

7. Prečo sú pre mňa tak ľahké príležitosti teraz?

8. Prečo mám taký veľký úspech?

9. Prečo je v mojom podnikaní viac peňazí ako je potrebné?

10. Prečo mám, čo chcem, pomôcť iným dostať to, čo chcú?

Užitočné odkazy:

Videohovory "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".