Fitness so psom

Nie sú leniví, nenechajte si ujsť tréning, týkajúci sa stresu a naliehavých záležitostí. Psy sú ideálnymi partnermi v oblasti fitness, vždy pripravenými hostiť spoločnosť v oblasti joggingu, lyžovania alebo aktívnych hier.

Tréningové kurzy so psom sú užitočné z akéhokoľvek hľadiska: majitelia trávia viac času vonku a domáce zvieratá nerozkladajú nábytok a papuče z ležania.

S mojim psom - boxérom Watsonom - som bežal a hral som loptičku a frisbee a šiel lyžovať a sánkovať sa. A aj keď sme nikdy nepožadovali, aby sme sa zúčastnili súťaží, výsledok je stále pôsobivý: viac ako 12 rokov života (podľa noriem plemena je to veľa), pes sotva bol chorý a dokonca teraz už nebude chýbať šancu hrať na prechádzke.

Takže, aký druh kondície by si mal vy a váš pes vybrať?

jogging

Najjednoduchšia a najdostupnejšia forma spoločnej aktivity. Opustili sme dom, trochu sme prešli a bežali. Budete potrebovať bežnú športovú formu a pes - mäkký golier a vodítko. Špeciálne školenia a vybavenie nie sú potrebné. Pokiaľ samozrejme nebudete bežať Cani-cross: na súťažiach kladie športovec špeciálny pás, na ktorý je pripojený vodítko s pružinou alebo gumovým tlmičom.

Ktorý pes je vhodný

Zdravý a vytrvalý. Dlhé jazdy sú slabo tolerované šteniatkami, rovnako ako malé, krátkych psíkov, veľmi veľké, ťažké, s krátkou papuľou (boxermi, buldogmi). Ale pre lov a pasenie psov (chrty, hraničné kolie, settery) veľká vzdialenosť nie je problém.

Prínos pre majiteľa

Rovnako ako akýkoľvek beh. Ak necháte svojho psa pohybovať dopredu a ťahať vás, pamätajte: tempo bude vážne.

Kde začať

S dlhými, aspoň polhodinou prechádzkami. Po niekoľkých týždňoch pravidelných tried skúste bežať aspoň 3-5 minút. Po týždni, hodiť na ďalšie 2-3 minúty, potom ďalšie - kým môžete bežať, aj keď pomaly, pol hodinu nepretržite.

nuansy

- Pes, ako človek, je lepšie bežať na mäkkých povrchoch: nie na asfalte, ale na zemi, tráve, snehu.

- V teplejších mesiacoch si so sebou vezmite misku a malú fľašu vody: pár kvapiek tekutiny pomôže psovi vychladnúť.

frisbee

Hodíte taniere, pes ho zachyti a vráti späť. Takmer všetci psi s touto záľubou s veľkým nadšením. Na začiatok môžete hrať s bežným frisbee, ale pripravte sa na to, že sa rýchlo stane nepoužiteľným. Najlepšie je okamžité zakúpenie špeciálneho "diskodóga" hustého plastu: menej trpí zubami a lepšie pláva.

Ktorý pes je vhodný

Beh pre disk, ktorý sa valí na zemi, môže každý. Avšak aktívne skákanie je kontraindikované u šteniatok, zložité, plné psov a dlhých krátkych noh, ako je jazvečík. Ich labky nekompenzujú dobre pristátie a chrbtica trpí.

Prínos pre majiteľa

Frisbee rozvíja koordináciu. A dáva kardio zaťaženie: nechajte váš zviera odpočinok a prácu na rozsahu a presnosti výstrelu sami - začali tanier a bežali po sebe.

Kde začať

Ak chcete pes zaujímať disk, skúste ho niekoľkokrát prehodiť na zem. Je to lepšie ako hádzať taniere priamo na psa, dúfajúc, že ​​ju chytil. Možno sa môže vystrašiť alebo sa rozhodne, že nie je potrebné behať okolo taniera: bude lietať.

nuansy

- Uchovávajte mimo cesty.

- Pozrite sa na miesto pre jamy, vetvy, vystuženie vyčnieva zo zeme - to všetko, čo pes môže zlyhať na zemi alebo zakopnúť na.

- Nezabudnite, že frisbee pre psa je vážne zaťaženie. Dajte ju pred tréningom zahriat (niekoľkokrát odhodiť loptičku, prehodiť disk, nechať ju bežať) a obmedziť sa na 10-15 minút v prvých lekciách.

Odťahový lyžiar

Ak ste pri lyžovaní dobrý a váš pes má rád vytiahnuť vodítko, požiadať ju, aby vás jazdila. Po prvýkrát môžete nosiť domáce zvieratá a pravidelné postroje, pripevniť vodítko a umožniť vám trochu pozdĺž cesty v parku. Ak sa tréning stáva pravidelným, budete musieť minúť peniaze na špeciálnu muníciu: pás pre lyžiarov, vodítko a jazdecký postroj, ktorý je pre psa príjemný a pohodlný.

Ktorý pes je vhodný

Dosť veľký, silný, s hustými vlasmi. Najvhodnejšími plemenami sú husáci, malamutovia a ďalší sánkoví psi, východoeurópsky ovčiak, retriever, Briar.

Prínos pre majiteľa

Ako z obyčajného lyžiarskeho výletu - ak majiteľ nielen nasleduje psa, ale sám aktívne pracuje s nohami (korčuľuje sa) as rukami.

Kde začať

Učte svojho psa, aby sa posunul dopredu a zastavil sa na príkaz. Nechajte ho praktizovať viazaný na drevené drevo alebo pneumatiku. Potom - priateľ váš lyžiar (budete pokračovať a zavoláte pet za sebou). A konečne vy.

nuansy

- Najprv prejdite po zvolenej trase bez psa. Pri rýchlosti viac ako 20 km / h na detekciu ostrých zákrutov budú nárazy a otvory nepríjemné.

- Začnite s krátkymi vzdialenosťami - 100-200 m.

- Pred začiatkom sa dotýkajte snehu rukami: ak došlo nedávno k rozmrazeniu a teraz sa zmrazilo, mohlo by to byť pokryté ľadovou kôrkou, ktorá by znížila psa.

obratnosť

Prípad, keď pracujete v nasledujúcom dvore, nefunguje: agility vyžaduje platformu so sériou prekážok, ktoré pes prekoná. V tréningovej fáze - jeden po druhom a potom - v rade, po trati, prejdeme na nejakú chvíľu a presnosť.

Ktorý pes je vhodný

Robustný, rýchly, dostatočne vysoký a dostatočne ľahký na to, aby bránil a dostatočne flexibilný na to, aby sa mohol vyrovnať so slalomom. Medzi "víťazné" plemená - Border Collie, Sheltie, Jack Russell Terrier, Austrálsky ovčiak.

Prínos pre majiteľa

Zatiaľ čo sa váš zviera oboznámi s jednotlivými prekážkami, nie je potrebné pohybovať sa zvlášť. Ale prejsť celú cestu budete so psom. Bez skoku cez bariéry a bez potápania za ním do tunelu, ale skôr rýchlo sa pohybuje okolo miesta zachytiť ďalší projektil v čase s hlasom alebo gestom. Skvelé kardio.

Kde začať

Praxe poslušnosť, vytrvalosť, schopnosť psa sústrediť sa na vás: to všetko je užitočné na trati. Niektoré projektily (bariéry, pneumatika, boom) sa nachádzajú vo verejnej doméne na miestach psov. Ak však ste neskúsený tréner, je lepšie ich zvládnuť pod vedením inštruktora.

nuansy

- V triede je lepšie nosiť tenisky na jazdu v teréne. Poskytnú vám stabilitu.

- Urobte si domáce úlohy: tréner vie povedať, aké prvky sa môžete učiť doma. Napríklad urobte improvizovaný boom z nízkej lavice.

Pozrite si video: PSÍ FITKO - JAK SE ZVRTLO CVIČENÍ? Funny dog fitness story (Júl 2019).