Metóda Porfiry Ivanova

Slávny "ruský jogín" vytvoril vytvrdzovací systém a načrtol ho v súbore krátkych tipov "Baby". Nasleduje nie je tak ťažké, ako sa môže zdať.

"Zlatko, dychtíš sa pre všetkých ľudí. Ak to chcete urobiť, skúste byť zdravý. Cordial request to you: Dajte mi nejaké rady, aby ste posilnili vaše zdravie.

1. Dvakrát denne, kúpajte sa v studenej prírodnej vode, aby ste sa cítili dobre. Kúpte sa v tom, čo môžete: v jazere, rieke, vani, sprcha alebo sprcha. Toto sú vaše podmienky. Hot swim skončiť v chlade.

2. Pred kúpaním alebo po nej, a ak je to možné spolu s ním, choďte do prírody, stojte s bosými nohami na zemi a v zime v snehu aspoň na jednu alebo dve minúty. Dýchajte vzduch niekoľkokrát cez ústa a duševne si želajte sami a všetkým ľuďom zdravie.

3. Nepite alkohol a nefajčite.

4. Pokúste sa aspoň raz týždenne úplne bez jedla a vody od piatku od 18 do 20 hodín do nedele do 12 hodín. Toto je vaša zásluha a mier. Ak je pre vás ťažké, stojte aspoň deň.

5. V nedeľu v 12 hod. Odchádzajte do prírody naboso a niekoľkokrát dýchajte a premýšľajte, ako je uvedené vyššie. Toto je oslava vášho tela. Potom môžete jesť všetko, čo sa vám páči.

6. Milujte prírodu okolo seba. Nepláčajte a nevypláňajte nič zo seba. Zvyknite si na to - toto je vaše zdravie.

7. Pozdravte všetkých všade, najmä starších ľudí. Chcete mať zdravie - pozdravte všetkých.

8. Pomôžte ľuďom s tým, čo môžete, najmä chudobným, chorým, urazeným, chudobným. Robte to s radosťou. Odpovedzte na svoju potrebu so svojím srdcom a dušou. Získate v ňom priateľa a pomôžte príčine sveta!

9. Vyhrajte v sebe chamtivosť, lenivosť, uspokojenie, chamtivosť, strach, pokrytectvo, pýchu. Verte ľuďom a milujte ich. Nehovorte o nich nespravodlivo a nezabúdajte na ne.

10. Uvoľnite svoju hlavu z myšlienok chorôb, chorôb, smrti. Toto je vaše víťazstvo.

11. Táto myšlienka nie je oddelená od prípadu. Čítajte - dobre. Ale čo je najdôležitejšie - robte to!

12. Povedzte a zdieľajte skúsenosti s touto činnosťou, ale nechajte sa chváliť a nezvyšujte ju. Buďte pokorní. Ak ste pre vás nejasní alebo neúplní, napíšte mi. Som vždy pripravený previesť moje skúsenosti, aby vaša práca bola úspešná.

Želám vám šťastie, dobré zdravie.

Ivanov Porfiry Korneevich. 1982 "

Porfiry Ivanov nedostal lekársku výchovu a experimentálne rozvinul princípy svojho učenia, a to prostredníctvom prísnych experimentov na seba. "Nebral som nič zo stropu," napísal, "čítal som Engelsa, a čo je najdôležitejšie, dotkol sa našej tradičnej medicíny ... Sňal som svoj klobúk, nezobral som topánky a všetko som upustil. Moje telo v prírode bolo obnovené. Začal som nosiť šortky. "

Po väčšinu svojho života bol Ivanov vystavený obťažovaniu, brutálnej nútenej liečbe na psychiatrických klinikách a strávil mnoho rokov vo väzniciach. Avšak napriek všetkému pokračoval v pokuse o seba a časom začal uzdravovať chorých. Podľa jeho nasledovníkov bol jedným z prvých Ivanovových pacientov žena, ktorá už 17 rokov ležala v paralýze. Schopnosť vyliečiť vážne chorých pacientov čoskoro priniesla Ivanovu slávu celej krajine. Bol nazývaný Majstrom veľkým písmenom, Víťazom prírody, Bohom Zeme. Podľa očitých svedkov navštívil Ivanov spolu s prírodou slepí, postavili ho na nohy, vyliečili rakovinu. Avšak nepovažoval sa za zvoleného, ​​verí, že nerobí nič, čo by nebolo k dispozícii všetkým.

Vrchol vášne systému Porfiry Ivanov padol na 60-70. Ale po jeho smrti v roku 1983 bola komunita výrazne znížená. Až doteraz existujú priaznivci jeho učenia, ktorí imitujú učiteľa, chodia po celý rok naboso a v šortkách.