7 potrebné veci robiť, ak strávite celý deň v počítači

Vynútené od rána do večera pracovať na počítači? Potom pravdepodobne poznáte všetky nepríjemné dôsledky sedavých prác: bolesť chrbta, krku, syndrómu suchého oka atď. Našťastie sú všetky tieto problémy jednoducho odstránené. Stačí, keď počas dňa vykonáte tieto jednoduché akcie.

Správne umiestnite počítač na stôl

Pre dobré zdravie je veľmi dôležité, aby bol počítačový monitor alebo laptop umiestnený presne na úrovni vašich očí. Ak je však nižšia, musíte neustále ohýbať hlavu, ktorá je plná bolesti chrbta a krku. Keď ste nútení, naopak, zdvihnite hlavu hore, potom trpíte syndrómom suchého oka. Ak chcete nastaviť pozíciu počítača, použite špeciálny stojan alebo len stoh kníh. Maximálny prípustný uhol, pri ktorom môžete bezpečne sledovať obrazovku, je 10 stupňov.

Pite vodu

Dodržiavanie režimu pitnej vody je pre nás nevyhnutné nielen pre krásnu pleť a udržanie metabolických procesov v tele. Čím viac tekutiny pijete, tým častejšie musíte vstať zo stola a ísť na toaletu. A to je nejaká aktivita.

Naplánujte krátke prestávky v práci.

Veľmi často sme tak ponorení do vecí, ktoré môžeme sedieť ešte niekoľko hodín a ani si to nevšimnúť. Zvyčajne zapnite budík v telefóne, ktorý bude pravidelne signalizovať, že je čas vstať z stola a chodiť. Môžete tiež použiť jednu zo špeciálnych mobilných aplikácií.

Výťah výťahu

Ak pracujete vo výškových budovách, potom táto rada nie je určená pre vás. Ak je vaša kancelária umiestnená iba na druhom alebo treťom poschodí, skúste čo najskôr urobiť voľbu v prospech schodov. Navyše pri prístupe k práci sa pokúste zaparkovať čo najviac od vchodu. Potom musíte chodiť trochu pred a po práci.

Do "neviditeľného" nabíjania na pracovnej ploche

Nie, nemali by ste do kancelárie prenášať činky s hmotnosťou troch kilogramov a potom ich vykrútiť a vystrašiť kolegov, ktorí sedia vedľa teba. Existuje množstvo cvičení, ktoré je možné vykonať priamo na kresle a bez ďalšieho vybavenia. Napríklad môžete pravidelne vykonávať otáčanie tela v rôznych smeroch, znížiť a rozšíriť lopatky, roztiahnuť, vytiahnuť kolená na hrudi alebo dokonca squat, držanie stoličky. Všetky tieto jednoduché pohyby tela zlepšujú krvný obeh v tele a pomáhajú udržiavať energiu počas dňa.

blikať

Samozrejme, vždy blikame. Ale aby ste sa vyhli sčervenaniu a suchému oku (najmä ak nosíte šošovky) kvôli práci na počítači, malo by to byť častejšie ako zvyčajne. Pravidelne núť rýchlo blikať jednu alebo dve minúty. Môžete urobiť ďalšie cvičenie: zatvorte oči tesne a potom otvorte oči, opakujte 10-15 krát. Tiež sa snažte dodržiavať pravidlo "20-20-20" pri práci za monitorom. To znamená: každých 20 minút sa pozrite na nejaký objekt nachádzajúci sa 20 metrov od vás na 20 sekúnd.

Urobte si prestávku od miniaplikácií mimo práce

Bez ohľadu na to, aké lákavé je prísť domov po náročnom pracovnom dni a ľahnúť sa na prehliadku, nemali by ste to robiť. Naše oči už dostatočne silno trpia tým, že osem hodín intenzívne pozerajú na obrazovku. Preto si urobte pravidlo, aby ste aspoň z domova odpočívali od gadgetov. Áno, môžete sledovať jednu epizódu filmu, ale celú zvyšok večera nemusíte venovať tejto činnosti. Je lepšie ísť na prechádzku, sedieť v kaviarni, alebo nakoniec len čítať starú papierovú knihu.