5 Pilates cvičenie, ktoré spaľujú maximálne kalórie

Pilates sa sotva môže nazvať energeticky náročným typom fyzickej aktivity: žena vážiaca 60 kg bude spaľovať asi 200 kalórií v jednej lekcii, čo je trikrát menej ako v priebehu hodiny. Existujú však také cvičenia Pilates, ktoré vám umožnia minúť oveľa viac energie. Zahrňte ich do pravidelného tréningu, ak je váš cieľ maximálne napaľovať.

Spomeňte si na spotrebu kalórií počas každej aktivity sa zvyšuje s narastajúcim zaťažením. Preto sú energeticky náročnejšie cvičenia Pilates tie, ktoré vás zhoršujú, napríklad používajte viac svalových skupín ako obvykle. V klasických Pilatech, bohužiaľ, je málo z nich (zakladateľ metódy Joseph Pilates sa nespoliehal na energetickú náročnosť svojich hodín), ale v moderných variáciách smeru stačí. Ktoré by som mal venovať pozornosť?

Trakcia jedna noha

Toto cvičenie STOT-Pilates aktívne zahŕňa nielen brušné svaly a kôru (alebo "centrum", ak používate terminológiu tohto fitness centra), ale aj svaly nohy. Keď pracujete s pomalým tempom, dostanete vážnejšie zaťaženie, než keby ste sa pohybovali vysokou rýchlosťou. Podrobné pokyny na vykonanie cvičenia nájdete tu.

Zakrútenie na šikmých brušných končatinách

Nenechajte sa zamieňať podobnosť tohto cvičenia Pilates s pohybmi funkčného tréningu: líšia sa tempo práce. Pri vykonávaní tohto pohybu, nesledujte rýchlosť a počet opakovaní, vašou úlohou je cítiť prácu svalov centra. A to je možné len vtedy, keď sa budete pohybovať pomaly, v rytme pokojného dýchania. Pochybujete, že toto cvičenie je naozaj energeticky náročné? Skúste to zopakovať s naším inštruktorom.

Bočná kučera s uterákom

Jeho hlavnou funkciou je vykonávanie pomocou nestabilnej podpory. Urobte to podľa princípov Pilates: cítite prácu svalov a bez spomalenia. Zvyšok jemností cvičení sme tu popísali.

"Plávanie"

Variácia klasického cvičenia Pilates (vidíte tu). V tomto uskutočnení však "plávanie" znamená intenzívnejšie zaťaženie svalov na chrbte, ramenách a nohách. Neverte? Uistite sa, že máte vlastnú skúsenosť - postupujte podľa týchto pokynov.

"Dive"

Pohyb zahŕňa niekoľko veľkých svalových skupín v rovnakom čase: kôra, chrbát, ruky a nohy, čo znamená, že vám umožňuje minúť viac kalórií. Technika vykonávania a dôležité nuansy tohto cvičenia sme tu popísali.

Zahrňte tieto cvičenia do svojej pravidelnej triedy Pilates, aby ste to urobili ešte energeticky náročnejšími a účinnejšími.