Jóga pre tuk

Úplnosť nie je kontraindikáciou pre jogu. Naopak pradávna prax vám umožňuje schudnúť, a bez poškodenia zdravia. Ak poznáte jemnosti techniky jogy naplno.

Zdá sa, že pri chudnutí je lepšie ísť na aerobiku, aby sa rýchlo a účinne spáliť tuk. Čo s tým má jóga? "Postup znižovania hmotnosti je často povinný," vysvetlil mi Tatyana Myskina, inštruktorka Iyengarovej jógy, "a iba jóga umožňuje na prvý pohľad nemožné schudnúť s potešením. Keď pracujete v asáne, máte strach z vášho vzhľadu, nasmerujte pozornosť smerom dovnútra. Postupne to vedie k vedomému ovládaniu vášho tela - a to je veľmi pekné. "

Ako som stratil váhu

Tatyana vie, o čom hovorí: asi pred 10 rokmi začala praktizovať jogu s hmotnosťou 142 kg. Potom, keď sme boli v skupine, kde bola "zapojená iba 42. veľkosť", sa Tatiana sotva podarila v základných hnutiach. "Na začiatku som sa ani nemohol dokonale ohýbať a najskôr vynechal stojace postavičky, pretože moje nohy boli veľmi unavené. Všetko sa zmenilo, keď som našiel inteligentného učiteľa, ktorý vie pracovať s ľuďmi veľkého postavy. Urobila to nemožné - položil ma na hlavu. Potom som vážil 125 kg a pre mňa to bolo ako lietanie do vesmíru. "

Vďaka jogu Tatiana zmenila 58. veľkosť oblečenia na 50. a za niekoľko rokov vážila asi 100 kg. Uznáva sa, že je neuveriteľne spokojný s možnosťou nosiť pevné oblečenie a sukne na kolenách, ktoré si predtým ani nemohli dovoliť. Navyše, jóga pomohla Tatianovi vyliečiť ostrohy, zbaviť sa bolesti hlavy a bedrovej bolesti a necitlivosti v rukách, ktoré vznikli po pôrode.

Ako ste schudnúť? Ktokoľvek, kto sa cíti aerobikom a starostlivo udržuje pulz v oblasti straty tuku, sa môže zdať, že výkon statických asáni nevyžaduje veľa energie. Ale to nie je. "Mierne zaťaženie prispieva k používaniu tuku ako zdroja energie," hovorí Alexander Rodionov, tréner športového klubu Sportlife a postgraduálny študent na katedre fyziológie NSU. PF Lesgaft. - Neváhajte: tým, že držíte telo v asane, spaľujete tuk. Ale tu je viac. Keď strácate váhu, fyzická aktivita len pomáha konsolidovať úspech dosiahnutý správnou výživou. Triedy urýchľujú metabolizmus, normalizujú endokrinné a respiračné systémy. Ale hlavnou úlohou je výživa. "