Na jeden deň - v lete: domáce kúpele s tropickými prísadami

Ak ste počas zimnej dovolenky nemali príležitosť navštíviť ďalekú exotickú krajinu, nenechajte sa odradiť! Domáce kúpeľné procedúry s tropickou vôňou vám pomôžu, hoci krátko, od zimy do leta, pocit, že vietor putuje.

Hawaii. Kúpeľné procedúry s kokosovým olejom a mliekom

Špecialita kokosového oleja a ošetrenie kože a vlasov na báze mlieka je charakteristickým znakom kúpeľov v Havaji. "Kokos má bohatý obsah vitamínu E a mastných kyselín, ktoré vyživujú pokožku a vlasy a zabraňujú strate vlhkosti," hovorí Olga Zakharová, dermatológ kozmetológ "Kliník pre rodinu". "Kyselina laurická a kyselina kaprínová obsiahnutá v kokosovom oleji posilňuje vlasové šachty, vyhladzuje ich a chráni vlasy pred krehkosťou."

Kokosová masáž hlavy

Vyčistite pokožku mŕtvych buniek a zlepšite krvný obeh a tým aj výživu vlasov. Pomôže to vyriešiť problém krehkých vlasov.

Ako urobiť

Zahrejte 2-3 lyžice. l. kokosového oleja vo vodnom kúpeli. Potom ju rozotrite do dlane a začnite masáž.

- Dajte si dlaň na hlavu - palce by mali byť za ušami, malé prsty na korune.

- Masírujte hlavu prstami v kruhovom pohybe v oblasti hlavy.

- Postupne presuňte ukazovák, stredný a prsteň oboch rúk na zadnú časť hlavy.

- Potom sa pohybujte kruhovým pohybom smerom k čele. Opakujte niekoľkokrát a snažte sa pokryť veľkými plochami hlavy hlavou.

- Dlaň umiestnite na čelo a niekoľkokrát ľahko spustite prsty smerom k zadnej časti hlavy.

Na konci masáže naneste zostávajúci olej na vlasy pozdĺž celej dĺžky. Namočte froté uterák do teplej vody a jemne stlačte. Zakryť ich hlavy. Po 30 minútach odstráňte uterák a opláchnite vlasy dobre šampónom.

Nočný kúpeľ s kokosovým mliekom

Vyživuje a zmäkčuje kožu nohy, skvelé tóny.

Ako urobiť

Do nádrže nalejte približne 2 litre teplej vody. Pridajte 200 ml kokosového mlieka a 10 kvapiek citrónovej silice (grapefruit, oranžový). Kúpte sa 15-20 minút. Potom osušte nohy a namažte ich krémom.

St. Barth. Banánové kúpeľné procedúry

Ucíťte atmosféru tohto nebeského miesta, nachádzajúceho sa ďaleko v Karibiku, pomôže postupom založeným na banánoch, ktoré rastú na ostrove takmer na každom kroku. Ostrované používajú tieto tropické ovocie na starostlivosť o vlasy. "Banány sú tiež veľmi dobré pre pokožku," hovorí Olga Zakharova. - Obsahujú antioxidantové vitamíny, ktoré môžu spomaľovať proces starnutia, vrátiť pružnosť a elasticitu. Tieto plody sú bohaté na minerály, najmä draslík, ktorý odstraňuje odlupovanie a zmierňuje nadúvanie. "

Banánový kúpeľ

Efektívne - a veľmi príjemné! - postup obnovenia prirodzenej regenerácie kože. Kúpeľ s banánmi ho ztiahne, tónuje a vyživuje. A éterické oleje, ktoré pridávate do vody, zvýšia váš duch.

Ako urobiť

Pomocou mixéra rozdrviť na pyré 2 kg zrelých banánov. Vo výslednej suspenzii pridajte 3 polievkové lyžice. l. mandľový alebo broskyňový olej a 7 - 10 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Zmes sa naleje do kúpeľa s teplou vodou a mieša sa. Banánové pyré by mali byť úplne rozpustené vo vode. Kúpte sa 15-20 minút. Vychádzajúc z vody nechajte pokožku prirodzene vyschnúť. Potom naneste na telo hydratačný krém.

Pobrežie Slonoviny. Kakaové kúpele

Vezmite si pár minút do exotických krajín, nazývaných Pobrežie Slonoviny, pomôžte kúpeľné procedúry s kakaom. Čokoládové kokteily sú pre Pobrežie Slonoviny tradičné. Sú založené na použití kakaových bôbov a kakaového masla v kombinácii so zelenou kávou. "Kakao je bohatým zdrojom biologicky aktívnych látok: vitamínov (B1in2, PP, E, F, provitamíny A) a stopové prvky (horčík, draslík, železo), - hovorí Olga Zakharova. - Vzhľadom k takémuto bohatému zloženiu kakaa má vynikajúce omladzujúce, zvlhčovacie a tonizačné vlastnosti. Má taktiež priaznivý účinok na nervový systém, stimulujúci produkciu hormónov potešenia. "

Maska na tvár s kakaom a zelenou kávou

Intenzívne vyživuje, zvlhčuje, omladzuje pokožku tváre, zvyšuje jej pružnosť.

Ako urobiť

Zmiešajte 3 polievkové lyžice. l. kakaový prášok (prírodný bez prísad) s 1 lyžičkou. fazuľa zelenej kávy. Pridajte kokosové mlieko (môžete nahradiť bežným mliekom alebo smotanou), aby ste získali miešanú zmes. Naneste ho na predtým očistenú tvár, krk a dekoltu ako masku 20-30 minút a potom opláchnite teplou vodou.

V zime, keď nie je dostatok horúceho slnka, si často doprajte exotické kúpeľné procedúry! A príde jar - nebudete mať čas sa pozrieť späť.