Reiki

Na rozdiel od populárnej mylnej predstavy, nie je to dávna liečivá tradícia, ale metóda vyvinutá japonským doktorom Mikaom Usuiom v dvadsiatych rokoch minulého storočia. Preložený z japončiny, rei je "duch", ki je "životná sila". Hlavným princípom stojana je riadenie tokov energie na dobré účely.

Následníci Dr. Usui tvrdia, že v umení Reiki neexistuje žiadna mystika. Je založená na myšlienke tenkých telies a energetického plášťa osoby (aury). Liečitelia veria, že zlé myšlienky a zámery (vaše vlastné alebo tie, ktoré vám smerujú z okolia od suseda, kolegu, náhodných okoloidúcich) vytvárajú medzery v oblasti energetiky, ktoré vedú k chorobe. A úlohou pána je naplniť ich čistou a zdravou energiou.

Dr Usui a jeho nasledovníci nazvali Reiki najprirodzenejším typom uzdravenia, pretože všetci ľudia inštinktívne tlačia ruku na boľavé miesto, čím smerujú energiu ki (čínska tradícia qi). Preto takmer všetci môžu byť oddaní majstrovi reiki. Po začatí lekára nezískava žiadne nadprirodzené schopnosti, ale jednoducho sa učí riadiť energiu pomocou svojich dlaní.

Prvý nástupca Dr. Usui v Japonsku bol Chugiro Hayashi, kapitán námorníctva. Jedného dňa prišiel na prednášku Mikaa Usuiho a bol prekvapený racionalitou jeho metódy. Hayashi, ktorý hodil službu, sa stal spoločníkom Usui a po jeho smrti otvoril prvú reiki kliniku v blízkosti cisárskeho paláca v Tokiu. Spočiatku mal iba osem lôžok; Dvaja lekári pracovali s každým pacientom súčasne. Dr. Hayashi formuloval metodiku Reiki a vytvoril prvé praktické materiály pre začínajúcich lekárov. Dňa 10. mája 1940, tesne pred začiatkom druhej svetovej vojny, doktor Hayaji, ako kapitán rezervy, bol navrhnutý do armády. Nechceli sa zúčastniť na vražde ľudí, spáchal samovraždu tým, že preniesol právomoci na liečebníka Hawayo Takate, ktorý žil na Havaji.

Neskôr sa Takata presťahovala do Kalifornie a po adaptácii reiki systému pre západné myslenie sa rozšírila po celej Amerike a Európe. Týchto 22 veľkých majstrov reiki vycvičili Takata, polovica z nich - Američania. Reiki umenie sa rozšírilo na Západe. Teraz experti identifikujú východné reiki (náročnejšie na štúdium) a západné (viac aplikovateľné a jednoduché). Zakladateľom prvého prúdu je Mikao Usui, druhý - Hawayo Takata.

Samozrejme, reiki nezaručuje okamžité uzdravenie - to je starostlivá spoločná práca lekára a pacienta. "Reiki nemôže nahradiť chirurgický zákrok alebo rýchlo neutralizovať vážnu chorobu," hovorí Svetlana Dabritská, praktická majiteľka reiki, "ale má pozitívny vplyv na všeobecný tón, pohodu a duševný stav pacienta, čo je dôležité pre každú chorobu." Režim zvyčajne trvá od 45 do 90 minút a prebieha na masážnom stole; pacient by mal byť čo najľahšie oblečený. Pred zasadnutím majster strávi nejaký čas sám, meditáciou a ladením do reiki vlny - tento stav musí byť zachovaný počas liečby. Samotný proces vyzerá takto: Majster si kladie ruky na určité časti tela pacienta a každý z nich má 3 až 5 minút. Povinné sa považuje za prácu s hlavou, nohami a chrbtom.

Počas zasadnutia majú pacienti pocit mierneho brnenia a tepla, oddychu a pokoja. "V prípade chronického ochorenia sa odporúča usporiadať tri alebo viac sedení v intervale niekoľkých dní; Môžete tiež vykonávať intenzívne reiki kurzy asi raz za mesiac, "hovorí Dabritskaya". Okrem toho existuje metóda párového efektu v reiki, keď lekár i pacient umiestnia svoje ruky na boľavé miesto. " Vzhľadom na skutočnosť, že reiki podporuje samotnú liečbu, pacienti môžu absolvovať tréning a následne začať s prvou, druhou alebo treťou úrovňou majstrov. Prvá etapa naznačuje základné zručnosti: osoba vlastní hlavné metódy a má právo liečiť sa. Kapitán druhého stupňa pozná symboly lamiel, ktoré zvyšujú tok energie, a majster tretej etapy môže učiť.

V Reiki existuje asi 20 klasických metód vystavenia rukou a autorove metódy nemajú žiadne číslo. Niektorí majstri praktizujú bezkontaktnú liečbu. Účinnosť reiki, ako aj v prípade iných netradičných oblastí, zostáva v rozpore. Mnoho ľudí pozná reiki ako bezpečný spôsob meditácie a relaxácie, ale nepovažuje to za možné liečiť s ním. Reiki je však obľúbená ako kúpeľná služba a je uvedená v ponuke prestížnych salónov.

Pozrite si video: Reiki Music: emotional & physical healing music, Healing reiki music, healing meditation music 33011 (Júl 2019).