Sex počas menštruácie: všetko, čo potrebujete vedieť o ňom

Pred desiatimi rokmi sa myšlienka sexu počas menštruácie dostala do úvahy len u tých najslobodenejších žien. Moderné dámy nie sú zvyknutí popierať sami seba radosť a "v týchto dňoch." Čo je dôležité mať na pamäti, ak sa rozhodnete pre intimitu počas tohto delikátneho obdobia?

Ak chcete povedať pravdu, neexistujú žiadne ťažké zdravotné kontraindikácie sexuálneho styku počas menštruačných dní. Tabu tohto druhu sexu je skôr spojený s dvojznačným postojom k tomuto obdobiu v živote ženy ako celku. V mnohých kultúrach bola menštruácia spojená s niečím hanebným, špinavým, zakázaným ... "Keď sa v 80. rokoch minulého storočia ľudia pýtali, či by mohli mať sex počas ich obdobia a či ich ženy počas tohto obdobia praktizujú, viac ako 50% Európanov odpovedalo negatívne, - hovorí Oksana Ermolová, gynekológka najvyššej kategórie kliniky plastickej chirurgie "Basis", - V Latinskej Amerike, v Ázii, dosiahlo toto číslo 98%. Súčasne neexistujú žiadne osobitné dôvody na odmietnutie sexuálneho styku v týchto dňoch. Je to len záležitosť osobných preferencií, ktoré sa berú spoločne s partnerom. " Moderné ženy sa uvoľnili a čoraz viac sa dohodli na sexu v kritických dňoch. To, čo je mimochodom, rovnako ako mínusy a plusy.

Sex počas menštruácie: proti

Najzrejmejšie z nich je krvavé vypúšťanie. U žien užívajúcich perorálnu antikoncepciu sú veľmi mierne. Pre tých, ktorí sú chránení iným spôsobom, prvý a posledný deň menštruačného cyklu sú "bez krvi". Ak sa rozhodnete o podobnej skúsenosti po prvýkrát, nenachádzaš lepší čas na experimenty.

Iný bod nie je v prospech sexu počas menštruácie - riziko rakoviny prenášajúcej pohlavný styk sa skutočne zvyšuje. To sa však vzťahuje na tie prípady, keď si nie ste istí svojim partnerom. Aký je dôvod? "Samotná krv je vynikajúcim miestom pre rôzne mikroorganizmy," vysvetľuje Oksana Yermolova. - Okrem toho sa krvinok v kritických dňoch odhalí, infekcia ľahšie prenikne do maternice. V dôsledku krvácania sa vaginálne vnútorné prostredie okyslí. To podporuje reprodukciu húb vrátane všetkých známych Candida, ktoré vyvolávajú kandidózu. "

Samozrejme, nemôžete sa takýchto rizík veľmi báť, ak máte pravidelného partnera a úplne mu dôverujete. "Komu by som neodporúčal praktizovať sex počas menštruácie, je to pre ženy s chronickými zápalovými ochoreniami," dodáva Oksana Yermolova. - Opäť stojí za to odmietnuť sexuálny styk, ak máte zima. Menštruácia prispieva k tomu, že patogény sa ponáhľajú do maternice, kde sa vytvárajú všetky podmienky pre ich reprodukciu. "

Sex počas menštruácie: profesionáli

Pravidelný sex počas menštruácie môže urobiť toto obdobie vášho života pohodlnejšie. Keď žena má orgazmus, endometrium sa začne intenzívnejšie odmietať z maternice, čo vysvetľuje hojnejšie krvácanie ihneď po sexe. Ale hneď po výraznom znížení objemu. Preto môžete skrátiť trvanie samotného menštruačného obdobia - od 5-6 dní až po 3-4. "Nezabudnite na hormóny, ktoré sú uvoľnené počas sexu," komentuje Oksana Yermolova. "Ide predovšetkým o endorfíny a oxytocín, ktoré výrazne zlepšujú náladu, zmierňujú bolesti brucha a bolesti hlavy, ktoré často sprevádzajú menštruáciu."

Sex počas menštruácie: prístroje

* Starajte sa o hygienu. Vezmite si sprchu, položte na bielizeň ľubovoľnú absorbujúcu plienku, udržiavajte pohodlné vlhké utierky. Mnohí počas menštruácie praktizujú sex v duši. Samozrejme, toto rieši problém menštruačnej krvi, ale neznižuje riziko infekcií - pamätajte, že voda nie je sterilná!

* Byť chránený. Predpokladá sa, že pravdepodobnosť otehotnenia počas tohto obdobia je veľmi nízka. A na jednej strane to je pravda, ale s jednou výhradou. "Toto tvrdenie sa vzťahuje len na ženy s pravidelným menštruačným cyklom dlhším ako 28 dní. - hovorí Oksana Ermolová. - Ak je cyklus skrátený, ovulácia je možná po dobu 5-6 dní od jeho začiatku. Nesmieme zabúdať, že spermie sú životaschopné v ženskom pohlavnom trakte až do 5-6 dní. " Existuje iba jeden záver: ak používate bariérovú antikoncepciu, nemali by ste ju počas menštruácie zanedbávať.

* Použite menštruačný pohár. Je bezpečne pripevnený pri vstupe do dutiny dutiny, bez toho, aby spôsoboval nepríjemné pocity počas používania a nedovolil krvácaniu vniknúť do vagíny. Samozrejme, predtým, než ju použijete počas sexu, musíte si zvyknúť na každodenný život v menštruačnom pohári.

* Zvoľte pozície. Najúspešnejšie v tomto prípade sú tie, v ktorých žena leží na chrbte a muž je na vrchole. Všetky varianty misijnej pozície budú robiť. Ovládajte hĺbku prenikania, počas tohto obdobia by ste nemali príliš stimulovať krčku maternice.