6 fitness príležitostí, ako sa dostať von do prírody tento víkend

Rozhodli ste sa stráviť celý víkend doma? Márne! Vydajte sa na ulicu čo najskôr - je to skvelá príležitosť na precvičovanie, meditáciu alebo baviť sa s rodinou. Hovoríme, ako to možno urobiť.

Čo je dobré s pouličnými tréningmi?

Akýkoľvek druh vonkajšej aktivity, od chôdze po funkčné tréningy, stimuluje produkciu endorfínov (hormónov zodpovedných za našu dobrú náladu), zlepšuje krvný obeh a dýchací systém. Pridajte k tomu posilnenie svalov a zrýchlenie metabolizmu, ktoré nevyhnutne vedie k harmónii.

Ďalšou otázkou je, že mnohí z nás nemôžu byť nútení pracovať na ulici: niektorí sú leniví, druhý jednoducho nevedia, ako trénovať v prírode vo všeobecnosti.

Po prvé, tréneri odporúčajú štartovať triedy s trochou trik: presvedčiť sa len to, že nosíš tenisky a jednoducho stojíš na ulici 10-15 minút. Spravidla pomáha prekonať najťažšiu fázu výcviku na ulici - bolestne dlhú prípravu na to. Koniec koncov, pretože ste sa stále ukázali byť vybavený v prírode, prečo nie urobiť nejaké cvičenia alebo ísť na mini-prechádzku?

Ste jedným z tých, ktorí nevadí hrať na ulici, ale neviete, čo si vybrať? Použite náš podkladový list - prišli sme s 6 možnosťami pre pouličné tréningy. Noste tenisky, vydajte sa do prírody a skúste to - dlhé víkendy stačia na to, aby prešli všetkými bodmi tohto plánu.

Vyskúšajte nordic walking

Ak sa na vás bežne prechádzali (alebo z týchto dôvodov prinášate nepríjemné pocity), vyskúšajte chôdzu s palicami.

Počet fanúšikov rastie exponenciálne, medzinárodné súťaže sa konajú každoročne v tomto type aktivít. Možno by ste to mali vyskúšať?

V tréningu pre Nordic Walking sa do práce zapája až 90% našich telesných svalov. Tento typ aktivity môžete vykonávať bez obmedzenia veku, váhy a úrovne fyzickej kondície. Všetko, čo potrebujete na tréning, je pohodlná obuv a bežecké topánky. Ale nezabudnite zvládnuť správnu techniku ​​pohybu, napríklad na tejto video lekcii.

Vykonávajte nerovné pruhy

Ak nechcete ísť do parku, dostanete sa na najbližšie ihrisko s vodorovnými tyčami - tu môžete vykonávať jednoduché cvičenia a pumpovať celé telo.

Aké pohyby sú vhodné pre dievčatá, povedali sme (a ukázali!). Len nezabudnite na tieto bezpečnostné pravidlá v uliciach.

Meditovať v parku

Nie je pripravený na príliš aktívnu činnosť a chcel by si prestať od zhonu? Choďte do najbližšieho parku alebo námestia a meditujte. Ak ste to neurobili predtým, použite náš podkladový list alebo si stiahnite tieto mobilné aplikácie do vášho smartphonu.

Majte triky na bicykli alebo kolieskových korčuliach

Niečo, čo sme pripravili pre fanúšikov voľného času "na kolesách". Obe skútre a cyklisti budú užitočné zvládnuť niektoré triky - tak, aby boli viac manévrovateľné: otočenie, brzdenie, jazda na rôznych povrchoch.

Ukážeme triky pre valčeky v tomto video tutoriáli a pre cyklistov v tomto.

Ale opäť: nezabudnite na bezpečnostné pravidlá.

Praxe jogy s dieťaťom.

Vezmite do parku dve koberce alebo veľkú deku a hrajte s dieťaťom "v jogy". Jednoduché cvičenia z tohto zoznamu pomôžu trochu sa zahriať a pobaviť vás a dieťa.

Nezabudnite sa len obliecť na počasie a vziať so sebou vodu.

Hrajte so psom

Ak máte domáce zviera, môže byť skvelým spoločníkom pre fitness. Aktívne cvičenie, jogging, frisbee - sústava športovej zábavy, ktorú máte k dispozícii, nie je malá. Ako organizovať tieto triedy, prečítajte si tu.

Cvičenie v uliciach posilňujú, posilňujú svaly a zlepšujú náladu. Nenechajte si ujsť príležitosť využiť všetky bonusy týchto tried!