Nabíjačka pre lyžiarov

Olympijské hry vo Vancouveri získavajú dynamiku. Na programe - čerpanie medailí medzi lyžiarmi. Bohužiaľ, takmer nikto z nás nesvieti jazdiť po trati v Whistlerovi, ale trénovať ako šampióni to je jednoduché.

O tom, ako sme to povedali minulý týždeň. Anton Feoktistov, riaditeľ fitnes World Class Ground Club, vyvinul súbor cvikov, ktoré pripravujú svaly na mnoho kilometrov pretekov (doslovne spieval jednu z cvičení z Bjørndalen počas spoločného tréningu v Nórsku). Ale ako sa ukázalo, Anton urobil program pre lyžiarov. Schéma je rovnaká: šesť jednoducho vyzerajúcich cvičení je určených pre svalové skupiny, ktoré sa používajú pri vysokorýchlostných svahoch z hory. "Akcenty sú usporiadané tak, že najprv sú vyškolení ruky, nohy a absy," vysvetľuje Feoktistov. "Plus stabilizujúce svaly, bez ktorých nemajú čo robiť lyžovanie a obrovský slalom." Ak chcete vykonať cvičenie, podľa Feoktistov, musíte začať až po zaťažení: budete musieť stráviť 10-15 minút na bežiacom páse pred hlavným tréningom.

Cvičenie pre lyžiarov

Komplex "Ski", ako aj "beh" znamená tri úrovne fyzickej kondície - primárne, stredné a pokročilé. Začiatočníci pre každé cvičenie dostanú iba 30 sekúnd, skúsenosti - minútu a pol. Ale aj oni aj ostatní musia dodržiavať toto pravidlo: po každom cvičení si prestávka. "V pomere jeden k jednému," inštruktor dáva posledné pokyny. "Ak skočíme minútu, potom odpočívame minútu." Zvlášť pre "LIVE!" Anton Feoktistov ukázal, ako tieto cvičenia robiť správne.

Bollard jumping

Bežná stolička alebo stolička nie je vhodná, je lepšie vziať lavicu - je stabilnejšia. Je potrebné vyskočiť nie z bežného štartu, ale z miesta, ktoré je samozrejme oveľa zložitejšie. Výcvik s vysokým vplyvom pripravuje nohy na skutočné testovanie na svahoch: pri zostupnom zostupu môže dokonca aj neviditeľná nárazu poskytnúť veľa nepríjemných pocitov.

Squatting na boso s medbolom

Na cvičenie sa zdá byť veľmi jednoduché, ale v skutočnosti je to vážny test vytrvalosti. Je ťažké udržať rovnováhu na nafúknutom vzduchu bez toho, a tu musíte tiež držať medball v rukách (špeciálna lopta pre výkon a aeróbne cvičenie, odporúčaná hmotnosť je od 2 do 4 kg). Cvičenie sa skladá z dvoch častí: najprv musíte stočiť, stlačiť projektil na hrudník (desaťkrát), potom sa zotrváte v polovice a stlačíte loptu z hrudníka a úplne narovnáte pažu (desaťkrát). "Je tu zložitejšia možnosť," hovorí Anton Feoktistov. - Vysoké skoky so zdvihnutím kolená na hrudník. Ale bez šéfa. "