Najlepšia kombinácia produktov, ktoré vám pomôžu schudnúť

Vyprážané zemiaky a bravčové maslo, suché cesto a maslový krém - tieto a ďalšie kombinácie produktov, ktoré spúšťajú prírastok hmotnosti, sú určite dobre známe. Ale ak budete postupovať podľa obrázku, bolo by užitočné poznať tie kombinácie produktov a živín, ktoré pomáhajú znižovať hmotnosť. O týchto dnešných budem hovoriť s odborníkmi na výživu.

Najskôr vás budem zbavovať ilúzií: ani jedna kombinácia živín nemôže obrátiť ženu "s formami" na palec okamžite a bez ďalšieho úsilia, napríklad formou pravidelných školení. Vzorec harmónie je jednoduchý a dobre známy: správna výživa a fitness triedy, čo vedie k nedostatku kalórií. Ďalšou otázkou je, že určitá kombinácia produktov môže byť trochu jednoduchšia. Napríklad zvýšenie rýchlosti metabolizmu alebo predĺženie pocitu sýtosti. Jedná sa o kombinácie živín, ktoré som diskutoval s odborníkmi na výživu.

Proteínové jedlá v kombinácii s horúcim korením

Výživcovia ako táto kombinácia, pretože má pozitívny vplyv na rýchlosť metabolizmu. Telo vynakladá veľa energie (čítanie, kalórie) a čas na rozdelenie bielkovinových jedál: to znamená, že po jedle časti tvarohu, budeme plné dlhšie ako po ovocnom občerstvení. Ak pridáte spálenie korenín na bielkoviny, potom budeme schopní zrýchliť metabolické procesy o niečo viac. "Koňovité potraviny zvyšujú telesnú teplotu, trochu zrýchľujú srdcovú frekvenciu," hovorí Anna Krivosheeva, endokrinológ Klinického a diagnostického centra "MEDSI na Belorusskej". "S nárastom termogenézy dochádza k zvýšenému oxidovaniu tukového tkaniva, k zvýšeniu nákladov na energiu ak aktivácii sympatického nervového systému." Okrem toho táto kombinácia chráni pred prejedaním. "Nejedláte veľa korenistých jedál, po jedle to máte smäd, čo znamená, že budete môcť jesť menej jedla tentokrát a ďalšie," hovorí Anna Krivosheeva.

Odborníci na výživu však stále odporúčajú, aby sa na bielkovinové menu "s korením" nepodarilo zvýšiť nádej. "Korenené jedlo mierne urýchľuje metabolizmus a to nemôže ovplyvniť mieru straty hmotnosti," pripomína Anna Melekhina, odborník na výživu na klinike Lantan. "Takéto jedlá sú dobré, pokiaľ ide o možnosť diverzifikovať menu: diéta vařeného čerstvého jedla vás povedie k veľmi rýchlemu rozpadu."

Sacharidové jedlá v kombinácii s nenasýtenými tukami

Nie, to neplatí pre kus koláča so šľahačkou. Bude to o kombináciách ovocia s orechmi, semenami a orechovými páskami - táto kombinácia výrobkov môže predĺžiť pocit sýtosti a chrániť nás pred škodlivým občerstvením. Prečo? "Jednoduché sacharidy (a väčšina ovocia, bohužiaľ, patrí im) sa vstrebávajú mnohokrát rýchlejšie ako zložité, ako sú obilniny, a prudko zvyšujú hladinu cukru v krvi," hovorí Anna Krivosheeva. - Avšak energia tohto tela nestačí dlho. Navyše, keď hladina cukru klesne, a to po veľmi jednoduchých sacharidoch nastane veľmi rýchlo, hlad sa objaví a človek chce jesť niečo iné. Diétne vlákna, bielkoviny a tuky spomaľujú vstrebávanie sacharidov. "

V tomto procese však existujú aj nuansy. "Samozrejme, prítomnosť akéhokoľvek tuku alebo vlákniny v rovnakom jedle zníži glykemický index uhľohydrátov, trochu spomalí jeho absorpciu. Avšak tuky, dokonca aj nenasýtené, výrazne zvýšia obsah kalórií v produkte, hovorí Anna Melekhina. "Preto vám odporúčam, aby ste jedli ovocie na občerstvenie a neočakávajte od nich dlhý pocit plnosti." Ďalšou možnosťou je predbežne vypočítať kalóriovú pochúťku a jesť to tak, aby sa zmestili do vašej dennej rýchlosti (ako to získať orechy, pozri tu).

Potraviny bohaté na vlákninu, kombinované s vodou

Odborníci na výživu v zásade neodporúčajú podávať potraviny: znižujú koncentráciu žalúdočnej šťavy, zhoršujú trávenie, zabraňujú chytaniu signálov nasýtenia tela. To všetko však neplatí pre produkty bohaté na vlákninu. "Celulóza, hemicelulóza, lignín, pektín, ďasná nie sú trávené v gastrointestinálnom trakte, enzýmy nie sú schopné ich zničiť, ale sú nevyhnutné pre normálny ľudský život," pripomína Anna Krivosheeva. - vlákno spomaľuje vstrebávanie jednoduchých cukrov, znižuje glykemický index potravy, podporuje vylučovanie cholesterolu v čreve, zabraňuje tvorbe kameňov v žlčníku. Keď sa dostane do žalúdka, začne absorbovať tekutinu a žalúdočnú šťavu, zvyšuje objem a človek je nasýtený rýchlejšie. " To znamená, že spolu s dostatočným množstvom vody, napríklad s časťou surovej zeleniny alebo celozrnných obilnín, sa budete cítiť dlhšie. A ľahko sa dostať s menším podielom jedla.

Zelenina v kombinácii s akýmikoľvek výrobkami

Táto kombinácia môže byť považovaná za ideálnu pre tých, ktorí schudnú, a pre tých, ktorí sa starajú o svoje zdravie. Zelenina je bohatá na vitamíny a vlákninu, ktorá pri pravidelnom používaní znižuje riziko rakoviny čreva a mnohých ďalších ochorení gastrointestinálneho traktu. "Plus, zelenina pomôže znížiť glykemický index sacharidov potravín, spomaliť vstrebávanie tuku, urýchliť sýtosť. Čím viac z nich bude ponuka, tým lepšia bude váha, "hovorí Anna Melekhina.

Zelenina obsahuje minimálne množstvo sacharidov a tukov, a preto ich odborníci na výživu predpisujú, aby schudli kedykoľvek počas dňa: v raňajkách a vo večerných hodinách večera. Jeden "ale". "Čerstvá zelenina a ovocie by nemali byť vo veľkom množstve konzumované tým, ktorí trpia enterokolitídou, žalúdočným vredom, gastritídou," varuje Anna Krivosheeva. Lepšie je, aby tieto produkty vareli, paru, suché alebo pečené. "

Použite tieto tipy, aby ste predišli problémom s nadváhou a zdravotným problémom.

Chcete si urobiť perfektnú stravu pre chudnutie?

Využite našu bezplatnú službu!