Recepty krásy od odborníkov na výživu

Odborníci na výživu často hovoria: ak chcete mať čistú, žiarivú pokožku - správne jesť. Spýtali sme sa odborníkov na výživu, aby sa podelili o tajomstvá "krásneho jedla".

Marina Studenikina, výživár, zástupca vedúceho kliniky "Weight Factor":

"Krása žena potrebuje jesť mäso a želé"

Vzhľad priamo závisí od správnych stravovacích návykov: jesť čiastočne, nie zneužívať pečenie, piť veľa tekutiny, 30-40 ml na kilogram hmotnosti. Voda sa strieda s bylinkovými čajmi a odvarmi. Ale káva by mala byť minimalizovaná - dehydratuje pokožku.

A určite jesť mäso! Kolagén v koži sa aktívne syntetizuje len vtedy, keď je v strave dostatok bielkovín. Stále veľmi užitočné výrobky obsahujúce želatínu: zlepšuje stav pokožky a vlasov. Napríklad raz týždenne môžete variť domáce želé alebo ovocné želé.

Ráno odporúčam konzumáciu vitamínu C: posilňuje molekuly kolagénu a je zvlášť užitočná pre fajčiarov. Navyše som absolvoval kurzy vitamínov B, rovnako ako omega-3. U žien sú veľmi dôležité polynenasýtené mastné kyseliny: zlepšujú stav kože. Radím všetkým klientom, aby používali ľanové semienko, olivový olej a maslo - aspoň päťkrát týždenne na čajovú lyžičku. Hlavnými "kozmetickými výrobkami" sú avokády, červené ryby, orechy a tvaroh. A pri cestovaní do južných krajín odporúčam, aby ste jedli morské plody: obsahujú zinok a chróm, ktoré sú užitočné pre nechty a vlasy.

A, samozrejme, nezanedbávajte kozmetológiu. Používam napríklad kozmetiku založenú na kyseline hyalurónovej, vyčistiť ultrazvukovú tvár a pozrieť sa na mesoterapiu: z lekárskeho hľadiska je to úplne opodstatnené. Hlavná vec je však čistenie pokožky dvakrát denne, používanie produktov s vysokým obsahom SPF a opaľovanie pod slnkom. Tým sa zabránia vráskam a vekom. Stále veľmi dôležitý je "sen krásy". Naučte sa ísť do postele pred polnocou a vždy vetrať miestnosť: bunky sa obnovujú presne v noci a na to potrebujú kyslík.

Amanda Urcell, výživová lekárka, autorka knihy krása Superboostersvývojárom stravy portfólio diéta:

"ECjesť správne, môžete zabudnúť na krémy "

Samozrejme, nechcem opustiť kozmetiku: ja sám veľa experimentujem s prírodnými výrobkami. Napríklad použitím ružovej vody namiesto tonika a aloe vera gélu namiesto zvlhčovadla. Ale stále hlavná vec pre krásu - správna strava. Začal som sa zaujímať o túto tému po tom, čo moja teta, ktorá trpela zápaly kože už mnoho rokov, sa ich zbavila tým, že začala užívať rybí olej. Potom som sa naučil ďalší zaujímavý fakt: pacienti, ktorí dlho užívali vitamín C, mali oveľa menej vrások ako ich rovesníci.

Niektoré produkty vážne pomáhajú našej kráse. Napríklad brazílske orechy a čučoriedky zvyšujú elasticitu kože a zabraňujú výskytu vekových škvŕn. Mastné ryby - úhor, tuniak, ančovičky - zlepšuje stav vlasov a krvný obeh. Cesnak a vlašské orechy pomáhajú zabrániť vývoju huby nechtov a posilňujú samotné nechty.

Samozrejme, to neznamená, že je potrebné jesť len tieto produkty - každý má iné potreby. Ale môžem dať nejaké univerzálne odporúčania, na ktorých je založená moja "portfóliová" diéta: jesť 30 gramov surových mandlí denne, 50 gramov sójovej bielkoviny (napríklad šálku sójového mlieka a tofu sendvič), 2 lyžičky výhonkov ráno a 20 gramov vlákniny (napríklad veľká miska ovsenej vločky na raňajky). To je minimum nevyhnutné pre to, aby ženy boli krásne.

Svetlana Savelyeva, endokrinológ, špecialista na korekciu hmotnosti v klinike ByCode:

"Ak chcete vyzerať dobre, musíte dosť spať a byť v láske"

Som proti strave, pre mňa je synonymom krátkodobej terapeutickej výživy. Naozaj je potrebný vyvážený a zdravý program pre život. Pomôže to pohodlne znížiť hmotnosť a zlepšiť vzhľad.

Je dôležité, aby jedlo bolo vynikajúce a harmonogram bol pre vás ten správny, berúc do úvahy všetky ruky a ruky a misie. Výživový odborník vám pomôže vybrať si správnu frekvenciu a kalorický príjem. Ja sám sa nedržíme na diéte, ale jesť zlomok, nejedia majonézu, klobásy a rýchle občerstvenie. Ak ste zvyknutí na sódu, skúste ju nahradiť bobuľovými ovocnými nápojmi a domácou limonádou.

Dvakrát do roka som pili vitamínové komplexy, ktoré, mimochodom, tiež nestojí za to, aby som si sám vyzdvihol. Napríklad vitamíny B sú naozaj dobré pre ženy, ale pre niektoré spôsobujú akné. Predávkovanie populárneho vitamínu E je jednoducho nebezpečné pre zdravie. Kozmetické výrobky - ryby, orechy, rastlinný olej - tiež nemožno absorbovať v tonách.

A pamätajte, že žiadne problémy nemožno vyriešiť náhodne. Zlý koža môže signalizovať ochorenia pečene, štítnej žľazy alebo reprodukčného systému. V tomto prípade by krása mala ísť endokrinológovi.

Elmira Khaibulina, PhD, Endokrinológ-Dietikár, hlavný lekár polikliniky Federálnej štátnej inštitúcie "Inštitút fyzikálno-chemickej medicíny", konzultant siete Bio-market:

"Hlavnou podmienkou pre krásu je spánok"

Ak žena leží v "kráse hodinu" - od 10 hodín do 23 hodín - a spí aspoň 7-8 hodín, funguje to lepšie ako akákoľvek smotana. A mimochodom, prispieva k úbytku hmotnosti: v tejto dobe sa syntetizujú hormóny a spaľujú tukové látky a normalizuje spôsob produkcie pohlavných hormónov, od ktorého závisí mládež a krása.

Výživa musí byť vyvážená v vitamínoch a stopových prvkoch. Chovám rozdelené jedlá, nejedia jahňacie a potraviny, ale jedlám ryby a morské plody dva alebo tri krát týždenne. Radím vám, aby ste vylúčili cukor, preferovali prírodné sladkosti: med, sušené ovocie, bobule. Niekedy si môžete dovoliť horkú čokoládu, ktorá obsahuje aspoň 60% kakaa.

Ale nemali by ste odmietnuť chlieb. Obsahuje vitamín B vitamíny krásy skupiny B, ktoré sú potrebné pre nervový systém, nechty a vlasy. Je lepšie si vybrať celozrnný chlieb bez múky a vajec. Ja sám pečiem z naklíčenej pšenice a jedz aspoň tri plátky denne. Iné "kozmetické výrobky" sú fenikel na vlasy, zeler a avokádo na pokožku. Z nich môžete urobiť lahodné omáčky, ktoré nahradia majonézu.

Nezabudnite na kozmetiku: kúpeľ, masáže a ľahké kôry sú veľmi užitočné. A fitness by malo byť potešením - napríklad plávam veľa, lyže a potápať sa. Okrem toho praktizujem, tancujem a tancujem. Pre krásu je zdravá myseľ rovnako dôležitá ako zdravé telo.