Take Vacation: Krátke cvičenie pre celé telo (PHOTO)

Činky alebo bodibar, na rozdiel od plaviek alebo bridlíc, vziať so sebou na dovolenku je celkom problematický. Ale to neznamená, že na dovolenke bude musieť zabudnúť na fitness! Náš krátky tréning pomôže udržiavať svaly v tóne. S ňou za pouhých 15 minút si môžete vytvoriť svaly celého tela.

Súhlasíme: s morom, s plážou a all-inclusive a klame, aby sme zabudli na obvyklú stravu a aktivity. Môžete to samozrejme urobiť len vtedy, ak sa nebudete báť následkov. "Bez pravidelného tréningu, aspoň krátkeho, sa svalový tonus rýchlo znižuje, sily a aeróbna vytrvalosť klesajú, svalová hmotnosť klesá," varuje Natalya Nagaeva, manažér skupinových programov vo fitness centre FitFashon "Cascade". "Regresia začína po 4 dňoch bez záťaže."

Vylepšená výživa v neprítomnosti výcviku bude tiež nevyhnutne ovplyvňovať tento údaj. "Zvýšenie obsahu kalórií v menu bez zvýšenia fyzickej aktivity povedie k tomu, že všetka prebytočná energia pôjde do rezervy vo forme tukového tkaniva," vysvetľuje Natalia Nagaeva.

Výstup: upraviť plán výživy a telesnej aktivity upravený na dovolenku. "V kľude sú zvyčajne veľa kardiovaskulárnych záťaží: môže to byť plavanie, bicyklovanie a chôdza priemerným tempom. Odporúčame prekonať aspoň 4-5 km denne, ideálna voľba je asi 10-12 km, "odporúča Natalia Nagaeva.

"A je možné získať normu elektrického zaťaženia na úkor funkčného tréningu zahŕňajúceho niekoľko svalových skupín v práci súčasne," dodáva Edward Kanevsky, osobný tréner, TV a rádio hostiteľ fitness programov. "Väčšina týchto cvičení môže byť vykonaná bez váženia, s hmotnosťou vášho tela."

Vzhľadom na tieto nuansy naši odborníci vyvinuli jednoduchý súbor cvičení, ktoré vám pomôžu udržať si tvár kdekoľvek a kedykoľvek budete chcieť.

"Jeho výhodou je, že úpravou spôsobu zamestnania môžete dosiahnuť takmer akékoľvek ciele. Ak chcete schudnúť, rýchlo sa pohybujte a zdvojnásobte počet opakovaní každého cvičenia, vysvetľuje Edward Kanevský. "Ak je vašou úlohou zvýšiť svalovú hmotu, postupujte podľa popísaného počtu opakovaní, ale postupujte pomalšie."

Ako vytvoriť krátky tréning

* Začnite reláciu s ľahkým tréningom a končte krátkym úsekom.

* Vykonajte komplex v režime výcviku okruhov. Po vykonaní stanoveného počtu opakovaní každého cvičenia odpočívajte minútu a prejdite 2 prístupov.

* Cvičenie každý druhý deň, striedanie záťaže s kardio.

Ak chcete robiť cvičenia, potrebujete len rohož.

"Zdvíhanie lana"

Ležať na chrbte, natiahnite nohy. Ohnite ruky tak, aby sa vaše prsty dotkli chrámov. Nadvihnite pravú nohu pravou stranou s podlahou. Potom odtrhnite telo z rohože, položte dlaň na koleno pravého ramena a potiahnite ho spodnou nohou a potiahnite telo čo najbližšie k nohe ako keby ste šplhali lano. Ak sa dotknete nohy, vráťte sa do východiskovej polohy. Dokončením 20 opakovaní, vykonajte cvičenie vľavo.

Trojitá doska

Zoberte pozíciu popruhu s dôrazom na nohy nohy a predlaktia. Neohýbajte sa, držte túto pozíciu. 1 minútu, Potom presuňte svoju telesnú hmotnosť na pravú nohu a ruku a zdvihnite ľavú ruku. Po odvinutí puzdra doľava ho zatlačte na puzdro a položte ľavú nohu na pravú. Udržujte chrbát a nohy natiahnuté v jednej priamke, upevnite túto polohu 1 minútu, Potom sa vráťte do východiskovej polohy a zdvihnite ľavú nohu nad podlahu. skrz 1 minútu znova prejdite do polohy dosky s oporou na predlaktie a zopakujte cvik v opačnom smere.