Wellness turné v Thajsku: medzi čínskou gymnastikou

Budhistické chrámy, naše túžby a gymnastika qigongu. Čínske obchodné štvrte Phuket. Kvass z kešu. Latex, rubíny a iné koloniálne tovary.

Úvodné turné je súčasťou každej cesty. Pripúšťam, že sa mi to nepáči, keď sa za päť hodín sprievodca pokúša napchať do teba hromadu rozptýlených informácií, a čo je najdôležitejšie, máte šťastie, že ísť nakupovať s koloniálnymi tovarmi. Ale vďaka našim ponaučkám sme sa naučili pozrieť sa do sveta očami čínskych mudrcov, aby sme nehromažďovali malé veci, neuvažovali a nezískali energiu qi v žiadnej situácii.

Prvým bodom našej exkurzie do Thajska bol najstarší budhistický chrám Phuket Wat Chhalong. Viac ako 95% thajských ľudí je budhista. Preto majú tíni robiť každý deň toľko, koľko je to možné. Predpokladá sa, že to bude považované za nasledujúce inkarnácie a urobí nový život menej bolestivý až do úplného oslobodenia od samsara (cyklus znovuzrodenia).

Thajskí budhisti vystrašujú zlé duchov tým, že odpália fialky. K tomu má každý chrám špeciálnu štruktúru, ktorá sa podobá na kachle. Kňazská cirkevník pravidelne hodí papierové vložky s pušným prachom do úst a otáčavá ozvena výbuchov vydesí nielen duchov, ale aj neobvyklých turistov.

V chráme Wat Chkhalong sa nachádzajú sochy mníchov, ktorí si zaslúžia zvláštne miesto pod kráľom Rámom V. Bol veľkým reformátorom a diplomatom, ktorý zachránil krajinu pred expanziou koncom 19. storočia. Kráľ pre Thaisa nie je len prvou osobou štátu, ale aj stelesnením Buddhy na Zemi, a preto dnes ľudia obdivujú aj svojho kráľa Ramu IX (Pumipon Adulyadej).

Ďalším bodom našej cesty bol čínsky chrám Moo Kheng. Tu si každý mohol na zápästiu priviazať farbu zápästie, urobiť tajné prianie a zasiahnuť zvon, aby sa splnilo želanie.

Pre duchovný program, ktorý sme čakali na program, je dosť významný. Tešili sme sa na zaujímavú prehliadku miestnej továrne na latex, ale pristáli sme pred budovou, zrejme podobne ako nákupné centrum. "Latex sa vyrába ďaleko od mesta a tu je malá múzeum a výstavná sieň," povedal náš sprievodca. V "múzeu" 20 metrov štvorcových. Usporiadanie stromu Hevea sa nachádza na kufri, na ktorom je pripevnená nádoba na zber stromov, ako aj niekoľko vzoriek latexových výrobkov - detské bradavky, lekárske rukavice atď. latexové vankúše.

Pohodlne sme sa usadili na lôžkach a takmer hodinu sme počúvali prednášku o výhodách latexových postelí. Boli sme istí, že v Rusku nemôžu byť takí ľudia a že by mohli spať najmenej 15 (!) Rokov. Nie, radšej meniť vankúše ročne. Ako skutoční nasledovníci sme opustili mäkké vankúše, najmä preto, že stáli od 4000 rubľov. za kus. A samozrejme, náš sprievodca sa nezmienil o tom, že výroba latexu je miestnou ekologickou katastrofou, pretože pre heveové plantáže v krajine väčšina lesov a ich obyvatelia už boli zničené.

Pravdepodobne druhý najpopulárnejší po hevea rastlina na ostrove je kešu. Z kvety týchto stromov robiť šťavu, podobajúca sa chuti ... Ruská kvass! Z obchodu s latexom sme boli poslaní rovno do orecha. Tu boli kešu, varené všetkými možnými spôsobmi: vyprážané, solené a korenené, v mede, čokoláde a cukre.

Vo finále sme čakali návšteva Galérie šperkov v Phuket. Rubíny, topaz, smaragdy sa ťažia na severe Thajska, takže hovoria, že šperky vyrobené z drahých kameňov sú tu skvelo lacné. Zakázať, aby si kúpil štrk na pláži alebo na miestnych trhoch: za niekoľko desiatok alebo stoviek rubľov sa budete predávať na farebné sklo. Gems Gallery Phuket je zárukou autenticity vzácnych kryštálov, ale ceny sú podľa môjho názoru oveľa vyššie ako v Moskve! Okrem prírodných minerálov a hotových šperkov sa tu predávajú perly z farmy Nakha. Pred nami naši dámy samozrejme neodolali.

Celú exkurziu v mojich dušiach boli miesta, kde sme ani nekončili, zvlášť potopené. Pri pohľade na ulice starých štvrtí Thalang, Yo-Warat a Ranong bolo potrebné len z okien autobusu. Tradičné domy bohatých čínskych obchodníkov z konca XIX - začiatku XX storočia, postavené v čínsko-portugalskom štýle, sú tu zachované. Akonáhle sa na týchto miestach vyvíjalo ťažba cínu, na obchod, v ktorom podnikatelia z Číny priniesli veľké bohatstvo. Fasády týchto budov sú zdobené nádhernými rezbármi, strechy sa navzájom susedia, tvoria kilometre ciest - akési mesto nad mestom. Prejdite sa na nich! Teraz už viem, kam idem s kamerou, keď prídem do Phuketu.

Ako vždy, deň skončil dvoma intenzívnymi tréningovými cvičeniami qigongovej gymnastiky, ktoré sú teraz obohatené o nové dojmy.