Kurz jogy v Moskve: výsledky a plány do budúcnosti

Môj aprílový kurz jogovej terapie v Moskve je dokončený! Chcem sa s vami podeliť o výsledky a pozvať na júnové pokračovanie kurzu všetkých tých, ktorí so mnou už pracovali, a nových účastníkov.

Druhá fáza kurzu moskovských seminárov, ktorá sa bude konať 2. a 3. júna v Tsekhovej tanečnej škole, sa bude venovať praxi spoločného liečenia. Napríklad, ak trpíte koxartózou alebo liečbou typu vata, musíte venovať veľkú pozornosť liečbe a prevencii chorôb kĺbov. V mojom prejave budem hovoriť o tom, aké súbory cvičení sú zamerané. Triedy budú navyše diskutovať o vlastnostiach praxe žien.

Medzitým vám poviem o aprílovom kurze terapie jogy. Program našich tried bol veľmi bohatý. Časť z nej sa obáva problémov späť.

Bolesť chrbtice sa vyskytuje vtedy, keď sú kvôli zníženej výške medzistavcových kotúčov nervové korene opúšťajúce miechu pritlačené telieskami priľahlých stavcov. Tiež bolesť môže byť spôsobená herniou. Toto všetko sa nazýva "diskopatia" a je pravdepodobne vyvolané nedostatkom pohybu, čo vedie k dehydratácii diskov.

Okrem toho čoraz viac mladých ľudí prichádza so mnou, že sa diagnostikuje spondyloartrózou - teda s degeneratívnymi zmenami medziobratlých kĺbov. Pri spondyloartróze sa chrupavka stáva tenšou a prestane vykonávať svoju pružnú funkciu, kosti sa začnú trieť proti sebe a to spôsobuje bolesť.

Popisujúc túto chorobu v mojom priebehu, z dôvodu jasnosti som sa uchýlil k jednému porovnaniu, ktoré sa mi zdá úspešné. Vo svojej štruktúre, povedal som, chrupavka je ako močiare s hustou vrstvou kačica. Lemna sú chondrocyty alebo bunky zodpovedné za tvorbu chrupavkovej matrice medzistavcových diskov. Predstavte si, že prechádzame močiarom a stopy, ktoré opúšťame na kačicu, sú postupne naplnené vodou. To isté s chrupavkou: tekutina z časti, ktorá zažila tlak, sa presunie do inej časti chrupavky a hydrofilná tkanina chrupavky ju nasáva prirodzeným spôsobom. Ale na mieste, kde sme vystúpili, dochádza k dehydratácii.

Nie je to zlé, ak ideme po celý čas. Pri chôdzi sa osoba súčasne pohybuje ďalšími rukami a nohami, dochádza k určitému zákrutu a intenzita tekutiny v tkanive chrupavky sa intenzívne mieša. Zatiaľ čo sa to stane, pravdepodobnosť degeneratívnych zmien v medzistavcových kĺboch ​​je minimálna. Ale keďže väčšinu času zvyčajne sedíme, kĺby sú neustále pod zaťažením, čo vedie k spondylartóze.

Okrem toho problémy s kĺbmi môžu byť vek. V priebehu rokov dochádza k prirodzenému poklesu pohyblivosti kĺbov, k spomaľovaniu metabolizmu ak produkcii hormónov, vrátane tých, ktoré stimulujú prácu chondrocytov. V dôsledku toho sa tkanivo chrupavky naruší - inými slovami, naše bažina vysuší.

Na kurze jogy som povedal o tejto a mnohých ďalších veciach. Naučili sme sa, ktoré cvičenia a asány pomáhajú zachovať zdravie chrbtice a pomáhajú jej obnoviť. Určili sme aj tie druhy zlého držania tela, a tak som pozoroval chrbát namiesto tvárí tak, že v prvom tréningovom dni som ani nevšimol, že som mal dve sestry dvojičky v skupine!

Dve posledné hodiny o účinkoch jogy na nervový systém sme strávili v ten istý deň. To pomohlo cítiť rozdiel medzi praxou, ktorá aktivuje sympatický nervový systém a parasympatické techniky. Prvý tón telo a preto je indikovaný pre ľudí s nízkym krvným tlakom. A techniky práce s parasympatickým systémom sú upokojujúce a uvoľňujúce, čo je pre hypertenzných pacientov nepostrádateľné. Chlapci sa dobre vyrovnali s oboma praktizujúcimi a cítili, ako fungujú.

Vďaka všetkým účastníkom víkendu s prínosom pre zdravie! Vďaka vám a podarilo sa odtrhnúť od počítača, pre ktoré moje kĺby vyjadrujú úprimnú vďačnosť.

Užitočné odkazy:

Videohovory "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".