Recepty na ľahké dezerty zo zeleniny

Máš rád sladkosti a nemôžeš stáť zeleninu? Takéto chuťové preferencie sú osobité nielen pre deti, ale aj pre mnohých dospelých. Namiesto toho, aby ste donútili mačkat mrkvu alebo tlčiť na repný šalát, urobte ľahké dezerty zo zeleniny. Recepty, ktoré sme si vzali od kuchárov.

Naše gastronomické predstavy o tom, ktoré jedlá pridávať určité zložky, sú viac spojené s tradíciami než so skutočnými možnosťami chuti týchto produktov. V tomto prípade ide o melón. V Rusku sa často označujú ako dezerty a zvyčajne sa jedia o sladkosti av mnohých ďalších krajinách sa osolene a pridáva do zeleninových šalátov.

Možno to je dôvod, prečo niektorí z nás nemajú radi zeleninu: nevedia, ako variť chutné. Povieme, ako z nich urobiť ľahké dezerty.

mrkva

Najznámejšia zeleninová prísada na dezerty. Jeho prirodzená sladkosť umožňuje znížiť množstvo cukru na minimum a jasná farba pridá farby do misky. Zvlášť dobrý nápad je použiť mrkvu v cestách. V základnej podobe pridá objem do dezertu a zároveň znižuje počet kalórií na dávku. A mrkva vytvára veľmi chutné a zdravé čokolády pre deti a dospelých: len rošt na jemné strúhadlo, jemne stlačte, pridajte kešu orechy alebo mandle a jemne nakrájané dátumy v mlynčeku na kávu, dobre ich premiešajte, kokos alebo kakaový prášok.

Mrkva robia vynikajúce koláče, koláče a vdolky. Zvážte len to, že počas pečenia tento produkt, najmä pri pridávaní vo veľkom množstve, dáva šťavu, takže cesto je vlhké. Ak vyskúšate horúce, môže sa to zdať nepoškodené, takže je lepšie vychladnúť ako prvé.

Rýchle vegánske mrkvové koláče

Recept na Catherine Maslovu, vynájdený pre gastropub menu pôstu chelsea

Zloženie (za porciu): 50 g múky, 1 polievková lyžica. l. cukor, 50 g mrkvy, 30 g jablka, 2 lyžičky. prášok do pečiva, 2 lyžice. l. olivový olej, 0,5 lyžičky. vanilkový cukor, štipka mletej škorice.

Pokyny. Mrkvové a jablkové plátky nakrájame na hrubom strúhadle, premiešame. Pridajte maslo, cukor a miešajte, kým sa cukor nerozpustí. Nalejte zmes suchých prísad (múka, prášok do pečiva, škorica, vanilkový cukor), premiešajte. Dajte cesto v mazanej forme na veľký muffin. Pečte 20-25 minút pri 180 stupňoch. Chlieb pred podávaním úplne ochlaďte.