Arab Mansaf

Mansaf v jordánskej kuchyni sa nazýva jedlo podobne ako pilaf a guláš. Pripravte takú veľkú spoločnosť - nikto nebude hladný!

Mansaf je najčastejšie varené z jahňacieho mäsa. "Jedlo je považované za slávnostné," komentuje Brian Diab, šéfkuchár reštaurácie Bright israeli Grill a autor tohto receptúry, "Poskytujú mansaf s rôznymi omáčkami a zdobia matice, ukazuje sa, že sú veľmi výživné a chutné."

Zloženie (pre 6 porcií). 1 kg ryže basmati, 1200 ml vody, 1,3 kg jahňacieho sedla, 400 g cibule, 300 g sladkých paradajok, 100 g papriky, 20 g kardamónu, 1 g klinčekov, 1 g čierneho korenia, 1 g muštu, 2 g škorica, 300 g masla, soľ na chuť, 70 g pistácií, mandlí, kešu, borovicových orechov, 1 uhlia pre vodnú fajku.

Pre dekusovú omáčku: 500 g paradajok, 20 g papriky, 50 g šalotky, soľ na chuť, 2 lyžičky. biely vínny ocot.

Pre Lyabanbahiarovú omáčku: 500 g jogurtu, 200 g lúpaných uhoriek, 2 strúčiky cesnaku, 1 lyžičku. suchá mäta, soľ na chuť.

Pokyny. Opláchnite a namočte v studenej vode ryžu pol hodiny, pridajte k nej 1 polievkovú lyžičku. voda. Roztierajte maslo v kotlíku (alebo v hrnci s hrubým dnom). Mäso nakrájame na kúsky o rozmeroch 5 x 5 cm a smažeme v kotlíku až do zlatohnedej. Potom pridajte jemne nakrájanú cibuľu a paste s mäsom, až kým nezmení tmavú zlatú farbu. Paradajky očistia pokožku a nakrájame na kocky, chilli - pruhy. Pridajte do kotla a miešajte, potom nalejte do 1 litra vody. Keď voda začne variť, pridajte ryžu a soľ, premiešajte. Na miernu teplo sa 15 minút. Priamo zatvorte kotol s viečkom, znížte teplotu na minimum a ďalšie 20 minút. Potom odstráňte z tepla (neotvárajte veko) a nechajte kotol 20 minút. Počas tejto doby zahrejte vodné fajky, vložte ich na fóliu a pridajte 50 g masla, umiestnite ich všetko do kotla na 10 minút. Potom fóliu vyberte pomocou dreveného uhlia a misku premiešajte.

Jemne nakrájajte všetky matice nožom a smažte v masle. Posypte ich hotovou miskou. Podávame mansaf s omáčkami.

Cook omáčky. Dekus: Mlieknite všetky prísady. Lyabanbakhiar: rožnové uhorky a cesnak na jemnom strúhadle. Zmiešajte ich s jogurtom, pridajte mätu a soľ, premiešajte do hladkej.

Pozrite si video: MANSAF TRADITIONAL LAMB YOGURT RICE DISH (Júl 2019).