Teplý šošovkový šalát s vareným vajíčkom

V zime obvykle nechceme čerstvú zeleninu. Preto ponúkame pripraviť teplý šalát so šošovkou a vaječným vajíčkom: teplé a nasýtené telo bielkovinami.

"Prišiel som s týmto šalátom osobne a pripravujem niekoľko variácií, hrať s proporciami," píše Marika Kravtsová, televízny hostiteľ, blogger a autor najpredávanejšej kuchárskej knihy "Kniha šťastných receptov". - Čočka v ňom môže byť trochu viac a potom je už hlavným hustým pokrmom, bohatým na bielkoviny. Ak je zostatok posunutý na stranu listov hlávkového šalátu, je tu nádherná originálna a nudná občerstvenie. Dúfam, že sa vám tiež páči! "

Zloženie (pre 2 porcie). 2/3 Čl. zelená šošovka, 1,5 lyžičky. stredne veľké tekvicové kocky, 1 polievková lyžica. každý zelený šalát, hrsť borovíc alebo tekvicové semienka, 1 lyžička. olivový olej, 2-4 vajec. Na doplnenie paliva: 2 lyžičky. tahini, 2 lyžičky. citrónová šťava, 1,5 lyžičky. javorový sirup, 1,5 lyžičky. sójová omáčka.

Pokyny. Tekvica nakrájaná na kocky 2x2 cm Rozložte kocky na plech na pečenie, mierne posypané olejom. Pečieme 10 minút v horúcej rúre v režime grilovania. Potom po dobu 3-4 minút zahrejte matice v suchej panvici, kým sa olej neoddelí. Cook vačené vajcia: rozdrviť vajcia do malého plastového vrecka a vložte vrecko do vriacej vody. Po 1-2 minútach môžete dostať vrece vriacej vody a vytiahnuť z nej vajce. Pripravte si obväz: šľahajte ingrediencie šľahačkou, až kým nebude hladká. Kombinujte všetky zložky šalátu a obliekania v priestrannej šalátovej miske, soľ na chuť. Na začiatku s vajec.