4 spôsoby, ako urobiť lepšie tréningové tréningy pre chudnutie

Praktizovali ste už dlho, ale ani váha, ani objemy nezostali? Možno by ste mali trochu preskúmať svoj tréningový plán. Hovoríme, že to pomôže zvýšiť účinnosť fitness tréningu na zníženie hmotnosti.

Ak je vaším cieľom znížiť telesnú hmotnosť a prispôsobiť telo, nemali by ste sa sústrediť len na činnosť srdca (ako je beh). Tento prístup môže najprv priniesť ovocie, ale čoskoro sa teleso prispôsobí záťaži a proces straty hmotnosti sa spomalí. Aby ste tomu zabránili, odborníci vám odporúčajú, aby ste váš tréningový plán triezvo zhodnotili a zistili, či ide o správnu kombináciu rôznych druhov zaťaženia? Potrebujete komplikovať hodiny? Má telo dostatok času na odpočinok a zotavenie? A potom upravte svoje triedy fitness podľa nasledujúcich pravidiel.

Zapojte sa do vysoko intenzívnych intervalových tréningov 3-4 krát týždenne

Toto odporúčanie sa vzťahuje na tých, ktorí sú zvyknutí robiť to isté v školení každý deň. Dlhodobé kardiologické, monotónne cvičenia - možno taká rutina zjednodušuje vašu prácu, ale určite ich nezvyšuje. Najprv je dobrá, keď nemáte zvyk pravidelne cvičiť a nevyvinuté svaly dobre reagujú na akékoľvek zaťaženie. Ale ak ste robili ten istý program po dobu 3-4 mesiacov, potom je naozaj čas, aby ste ho upravili a komplikovali.

"Začať" metabolizmus (čítanie - dať nový impulz na stratu hmotnosti) a posilnenie svalov pomôže vysoko intenzívny intervalový tréning (skrátený HIIT). Sú relatívne krátke, ale znamenajú vážne fyzické námahy. Vykonajte obľúbené cvičenia v režime HIIT (ako to urobiť, prečítajte si tu). Začnite dvakrát týždenne a postupne zvyšujte počet tréningov na štyri. Tento prístup nezanechá žiadnu nadmernú váhu.

Robia funkčné cvičenia.

Squats, lunges, "mŕtvy ťah" - nenechajte sa tieto pohyby, aj keď nemáte cieľ vyčerpať elastické zadky (aj keď komu sa niekedy zasiahli?). Funkčné cvičenia pomáhajú simultánne spracovať niekoľko svalových skupín naraz (vrátane jadra), rozvíjať koordináciu a rovnováhu. A ďalší príjemný bonus - väčšina z týchto pohybov posilňuje najväčšie svaly nášho tela (boky a chrbát) a umožňuje vám tráviť viac kalórií, aj keď sme v pokoji. Najefektívnejšie funkčné domáce cvičenia nájdete tu.