Nové fitness programy, ktoré by ste mali vyskúšať

Nudíte sa tréningom podľa svojho bežného plánu? Alebo si len myslíte, ako začať robiť fitness? V tomto a v inom prípade vám odporúčame pozrieť sa na nové fitness programy. Sme si istí, že aspoň jeden z nich vás pritiahne.

Fitness program Genius Body

Sieť fitness klubov X-fit

Na rozdiel od klasickej lekcie fitness skupiny. Po prvé, funkčné zaťaženie je kombinované s kardio a silou. Po druhé, takmer všetky typy malých zariadení sa používajú v triedach: od "klasiky" (lekárske lopty, plachtenie, tlmiče, prúty) až po špecifické (VIPR, U9, TRX slučky).

Aký je zmysel? Hlavnou úlohou Genius Body je naučiť vaše telo, aby sa pohybovalo čo najefektívnejšie a bezpečnejšie. "Je to veľmi dôležité, pretože v každodennom živote sme neustále v pohybe," hovorí Ruslan Panov, jeden z autorov Genius Body, expertný metodológ a koordinátor skupinových programov pre federálnu sieť klubov X-Fit. - V jadre Génia Telo je princíp interakcie medzi vnútornou (membrána, svaly panvového dna, priečne brušné svaly) a vonkajšie bloky muskuloskeletálnych kĺbov. Cvičenia v rôznych režimoch (statické, statické dynamické, výkonové a intervalové) sa naučia správne reagovať na všetky zaťaženia a náhle zmeny v podmienkach prostredia. "

doba trvania: 60 minút

Kto je vhodný? Tieto triedy budú obzvlášť cenné pre začiatočníkov: zručnosti anatomicky správneho pohybu budú robiť všetky nasledujúce lekcie fitness bezpečné. Pokročilí športovci budú schopní efektívnejšie trénovať s rovnakými zručnosťami. Program je navrhnutý tak, aby ste dosiahli rôzne ciele v oblasti fitness: schudnúť, získať svalovú hmotu, rozvíjať silu a vytrvalosť atď.

FAKTY

Sieť fitness klubov "Planet Fitness"

Základom tohto programu je funkčné školenie.

Aký je zmysel? FACTS je komplexný funkčný tréning, ktorý nielen pomáha vytvárať krásnu siluetu, ale aj rozvíjať fyzické schopnosti: silu, rýchlosť, vytrvalosť.

Každý tréning sa skladá z cvičení s vlastnou telesnou hmotnosťou. V hlavnej časti lekcie - vývoj 4-6 originálnych cvičení, z ktorých vo finále lekcie pozostáva zo sekvencie s hladkými prechodmi. To vám umožní nielen "naučiť", aby ste sa správne presunuli anatomicky, ale aj maximálne efektívne zaťaženie všetkých svalových skupín.

doba trvania: 55 minút.

Kto je vhodný? Program je určený pre nadšencov fitness v akejkoľvek kondícii: každé cvičenie má zložitejšie a jednoduchšie možnosti. Z hľadiska cieľov fyzickej kondície bude najúčinnejšie cvičenie pre tých, ktorí chcú, aby sa telo stalo výrazným a fit, aby sa stalo odolnejšie a silnejšie.

Tieto triedy sú dobre doplnené ďalším novým sieťovým programom - Dynamic stretch. "V rámci 55-minútového tréningu vykonávame cvičenie s nízkou amplitúdou," hovorí Tatiana Voronová, tréner skupinových programov siete Planet Fitness klub. "Tieto cvičenia pomáhajú svaly uvoľňovať a zvyšujú flexibilitu a taktiež uľahčujú regeneráciu z intenzívnych tréningov a zmierňujú únavu."

"RUSAP" (výcvik ruskej armády)

Sieť fitness klubov ALEXFITNESS

Funkčné vzdelávanie založené na metódach výcviku elitných jednotiek ruských jednotiek.

Aký je zmysel? Toto je energetické cvičenie pozostávajúce z funkčných pohybov. "Niektoré z nich sme vybrali z výcviku špeciálnych armádnych síl, ale prispôsobili sa bežným ľuďom," vysvetľuje Vladimir Akulenkov, osobný tréner klubovej siete ALEX FITNESS. "V tréningu nie sú náročné cvičenia, ako je beh s prekážkami, len funkčné: útoky, skoky, berpis atď."

A aj keď téma armády nie je blízko k vám, príďte do triedy - tréning je vzrušujúci, môže to byť skupinový a individuálny. "

doba trvania: 60-90 minút.

Kto je vhodný? Tí, ktorí chcú rozvíjať funkčné vlastnosti tela - vytrvalosť, rýchlosť, silu a taktiež schudnúť. Triedy nemajú žiadne obmedzenia týkajúce sa úrovne vzdelávania stážistov. "Program obsahuje rôzne varianty cvičení, takže sa ľahko prispôsobí začiatočníkom, skúseným športovcom a dokonca aj tým, ktorí utrpeli zranenie," komentuje Vladimír Akulenkov. "Hlavnou vecou je okamžite informovať trénera o vašich funkciách: chronické ochorenia, úroveň výcviku."

Funkčné školenie v systéme Reebok "Staň sa človekom"

Fitness klub G8

Kľúčové miesto v tréningu je obsadené cvičeniami s vašou váhou.

Aký je zmysel? Program vychádza z intenzívnej tréningovej metódy Reebok "Staňte sa človekom", ktorá bola prispôsobená neprípustným ľuďom. "Lekcia zahŕňa cvičenia s vlastnou váhou, dynamická práca na simulátoroch a trochu statické," - komentáre Nikita Kirsanenko, osobný klubový tréner G8.

Lekcia je založená na princípe výcviku okruhov. "Robíme dve cvičenia, triky a štvorkolky. Čas odpočinku medzi jednotlivými súbormi je 45-60 sekúnd a prestávka medzi kruhmi je 3-5 minút. Zaťaženie je pomerne vyvážené a vhodné aj pre začiatočníkov, hovorí Nikita Kirsanenko. "A v jednej relácii je možné vyriešiť všetky svalové skupiny a najmä abs a spodnú časť chrbta." Školenie prebieha v individuálnom formáte av mini skupinách.

doba trvania: 60-70 minút.

Kto je vhodný? Začiatočníci a stredne pokročilí športovci. "Cieľom lekcie je posilniť svaly, znížiť percento telesného tuku, vyvinúť vytrvalosť. Špičkoví športovci a tí, pre ktorých je objem svalstva dôležitý, je nepravdepodobné, že technika príde vhod, "zhrnuje Nikita Kirsanenko.

Vyskúšajte tieto tréningy. Rozširovaním škály aktivít umožňujeme harmonickému vývoju tela.