Interkostálna neuralgia: môže byť zamieňaná s inými ochoreniami

Útok interkostálnej neuralgie, s akútnou, prenikajúcou bolesťou a neschopnosťou normálne dýchať, je schopný vydesiť každého k smrti. Koniec koncov, naozaj nechápete, čo sa deje s vami - vaše srdce chytiť, žalúdok a možno aj problémy s pľúcami? Hovoríme, ako odlíšiť neuralgiu od iných chorôb.

Interkostálna neuralgia je bolestivý stav spôsobený zvieraním, stláčaním, podráždením nervových zakončení umiestnených v hrudníku. Táto choroba je sprevádzaná nepríjemnými a niekedy bolestivými príznakmi: akútna, bolestivá, horiaca alebo tupá bolesť v oblasti rebier, ktorá zabraňuje normálnemu dýchaniu; necitlivosť v oblasti postihnutého nervu; nadmerné potenie; svalové kŕče. Vzhľadom na to, že dýchanie je ťažké a telo postráda kyslík, môže dôjsť k závratom a mdlobám. "Podmienka nie je nebezpečná, - hovorí Vladimír Khumutov, neurológ, Centrum neurologie a rehabilitácie, Klinická nemocnica Medsi na diaľnici Pyatnitsky, "Ale vzhľadom na vysokú intenzitu bolesti a ich náhly nástup, interkostálna neuralgia často spôsobuje strach v osobe."

Interkostálna neuralgia: príčiny

Táto nepríjemná choroba sa môže vyvinúť z mnohých dôvodov. "Najčastejšie interkostálna neuralgia spôsobuje problémy s chrbticou a svalovo-vaginálnym aparátom: osteochondróza, osteoporóza, herniácia medzistavcových diskov, svalové kŕče, zápal cezhraničných svalov, hovorí Vladimír Khumutov. "Príčinou vzniku interkostálnej neuralgie môžu byť trauma, nádory, lieky, ktoré majú neurotoxický účinok." Niektoré ochorenia a infekcie môžu spôsobiť neuralgiu, ako je SARS, roztrúsená skleróza, cukrovka, reumatizmus, tuberkulóza, šindle. že provokatér interkostálnej neuralgie je extrémne zriedka jeden z faktorov. Väčšinou je to celý komplex nepriaznivých okolností, ktoré sa vyskytujú súčasne alebo postupne.

Interkostálna neuralgia: s ktorou môže byť zmätený

Neuralgia, mimoriadne nepríjemná sama osebe, je tiež často mätúca, maskratá ako iné ochorenia. Osoba, ktorá prvýkrát zažila prejavy tejto zákernej choroby, si môže myslieť, že má napríklad infarkt, problémy so žalúdkom alebo s dýchacím systémom. Nervy majú vetvy. Okrem typickej lokalizácie v interkostálnom priestore môže byť bolesť podaná aj iným častiam tela a orgánov: srdce, žalúdok, lopatka, dolná časť chrbta. Napriek tomuto prestrojeniu nie je ťažké odlíšiť neuralgickú bolesť od bolesti spôsobenej inými chorobami.

* Ochorenie srdca. Najčastejšie je interkostálna neuralgia omylom za infarkt. Ako môžete povedať jeden z druhých? Keď je bolesť neuralgie konštantná. Sú zosilnené pri pohybe tela (otáčky, ohyby), hlboké dýchanie, kašeľ a tiež vtedy, keď cítite oblasť hrudníka. Srdcové bolesti sú jasne spojené s fyzickou námahou. Zdá sa, že sú náhle a rýchlo prejdú v stave odpočinku. Podľa charakteru - skôr kompresia a lisovanie, než bodnutie ako pri neuralgii. Bolesť v srdci nezvyšuje so zmenou polohy, hlbokým dychom a spravidla je sprevádzaná zmenou krvného tlaku a zhoršeným pulzom. Podľa Vladimíra Khumutova môže byť srdcový záchvat rýchlo odstránený užívaním nitroglycerínovej pilulky, zatiaľ čo sedatívne lieky (ako validol a valocord) pomáhajú pri interkostálnej neuralgii.

* Choroby žalúdka. Pri projekcii bolesti v žalúdku môže byť neuralgia maskovaná ako gastritída alebo vred. Môžete rozlíšiť jeden od druhého nasledujúcimi funkciami. Na rozdiel od neuralgie v patológii žalúdka, bolestivé pocity rôznej intenzity sú spravidla vždy spojené s jedlom - po jedení a počas hladov sa zvyšujú. Nepohodlie je tiež sprevádzané špecifickými príznakmi - poruchy trávenia, nevoľnosť, abnormálna stolica, pálenie v žalúdku a niekedy aj vracanie. Antispazmodiká, obalové alebo antacidové prípravky zmierňujú stav v prípade žalúdočnej patológie, ale sú zbytočné pri interkostálnej neuralgii.

Pleurisy, Ide o zápal pleury - puzdro spojivového tkaniva, ktoré pokrýva pľúca a vnútorný povrch hrudníka. Pleuritída sa zriedkavo vyvíja ako nezávislé ochorenie, najčastejšie ako komplikácia inej choroby, ako je zápal pľúc. Keď sa pleurálna bolesť prejavuje na strane hrudníka. Rovnako ako v prípade medzičasovej neuralgie majú kŕče zvláštny charakter kašľania, otáčania a ohýbania, ale s tým rozdielom, že sa vyskytujú pri pohybe v zdravom smere, zatiaľ čo neuralgia je charakterizovaná nepohodou, keď je naklonená na postihnutú stranu. Okrem toho pneumónia s pleurézou spôsobuje mnohé ďalšie príznaky: mokrý kašeľ, horúčka, slabosť, dýchavičnosť, indispozícia.

Bez ohľadu na bolesť v oblasti hrudníka sa nesnažte diagnostikovať a predpisovať liečbu. To môže urobiť iba lekár po dôkladnom vyšetrení a vyšetrení.