Chlieb stravy

Nie je to jediná strava, ale "kaša zo sekery": tu môžete jesť celý chlieb so zeleninou a dokonca niekedy aj s mäsom. Hlavnou výhodou takejto strave je to, že umožňuje, bez toho, aby bola dotknutá nálada, vzdať cukríkov a sódy.

Kto prvýkrát začal? Izraelský odborník na výživu ruského pôvodu (Olga Raz), vedúci odboru nutriciológie v zdravotníckom stredisku Sourasky v Tel Avive. Začiatkom deväťdesiatych rokov skúmala vplyv rôznych produktov na hladinu hormónu serotonín: po požití bielkovinových potravín prudko klesla a po sacharidoch sa naopak zvýšila. Nízka hladina serotonínu (u žien je prirodzene nižšia ako u mužov) vyvoláva craving na sladkosti a múku, zhoršuje náladu. Ak chcete zvýšiť obsah, Olga Ratz odporúča pacientom, aby jedli aspoň 8-12 kusov chleba denne. Takže po odporúčaní Rat sa viac ako 10 tisíc ľudí dokázalo zbaviť nadváhy bez závažných následkov.

Aká je podstata

Táto dávka je postavená na mini-sendvičoch s hmotnosťou 15 gramov celozrnného nízkokalorického chleba (jeden plátok - 35-45 kcal) s tenkou vrstvou náplne, z ktorej si môžete vybrať (pozri zoznam podrobností) každé dva až tri hodiny.

Ako to funguje

Častá spotreba komplexných sacharidov (celý chlieb) nahrádza sladké. Úroveň glukózy a inzulínu sa normalizuje, množstvo serotonínu v krvi sa zvyšuje. Zdá sa teda, že klamete vaše telo, menej pravdepodobné, že pocítite pocit hladu, zatiaľ čo pocítite nával energie a optimizmus.

Ako ísť na to

V prvom týždni alebo dvoch môžu ľudia jesť až 16 mini-sendvičov denne, ženy - až do 12 rokov. Umiestnite zeleninu na vrchol alebo urobte šalát, prílohu, polievku (pozri zoznam). Tri alebo štyri plátky chleba sa môžu nahradiť vajíčkami, vareným kuracím mäsom alebo rybou trikrát týždenne. Jedenkrát denne - 200 gramov jogurtu a jednu porciu ovocia. V druhej fáze môžete päťkrát týždenne zaradiť mäso do strave a dve "sendvičové" sendviče na ovsené vločky, müsli, hnedú ryžu, cestoviny, varené zemiaky, strukoviny, pohánky atď.

Čo je lepšie odmietnuť

Máslo a margarín, sladkosti, biely chlieb a ostatné kvalitné múka, ovocné šaláty a šťavy (príliš veľa cukru a kalórií, menej vitamínov ako čerstvé ovocie), rýchle občerstvenie, vysokokvalitné červené mäso.

Na čo sa zamerať

Celozrnný chlieb, zelenina (áno, vrátane nakladaných!) A jedlá z nich. Nízkotučné mliečne výrobky, ryby, kura, ovocie (nie viac ako jedna dávka denne), olivový olej (dve alebo tri lyžice denne).

Koľkokrát denne mám jesť

Každé dve až tri hodiny, v malých porciách. Plus v priemere 7-8 st. voda pre ženy a 8-9 Art. pre mužov.

Trvanie a výsledok

Strava je rozdelená na dve etapy. Prvý trvá jeden až dva týždne (intenzívna strata hmotnosti), na druhej strane úbytok hmotnosti bude od 5 kg do 10 kg za dva mesiace. Aktívna fyzická aktivita výrazne zlepší výsledok. Avšak stravu možno sledovať po celý život.

klady:
nevýhody:
  • Jednoduchá príprava a udržanie v práci, vzdanie sa kancelárskej rýchleho občerstvenia. Nezapočítajte kalórie (strava sa pohybuje v rozmedzí 1300-1800 kcal). Vhodné pre diabetikov druhého typu a vegetariánov (samozrejme bez mäsa a rýb).
  • Ak ste ľahostajní k chlebe a ste zvyknutí jesť trikrát denne, táto strava pravdepodobne nezvyšuje váš duch. Okrem toho, vybrať ten istý celozrnný chlieb nie je ľahké. Rôzni výrobcovia majú veľmi odlišný glykemický index chleba a záleží na tom, ako sa bude správať inzulín a serotonín v tele. Ratz odporúča, aby ste sa naučili pochopiť štítky: čím viac cukru, orechov, hrozienok a kukuričného sirupu v kompozícii, tým ďalej od takéhoto chleba, ktorý potrebujete mať.

Vyhýbajte sa nasledujúcim potravinám: hovädzie mäso (mleté ​​mäso, steak, hovädzie mäso), husacie mäso, jahňacie mäso, klobásy a rýchle občerstvenie, bravčové rebrá, šunka, kačacie mäso.

Pozrite si video: Ako sa pečie domáci chlieb (Január 2020).