Alena Mordovina o výsledkoch fitness turné na Maledivách

Akonáhle som priniesol kufor do miestnosti, ihneď poslal domov správu: "Som v raji!". Ohromujúca krása prírody, oceán dva metre od mojich dverí, chvost spája takmer na prahu ...

Na Maledivách sme zostali v hoteli na ostrove Eriyadu. Aby som vytvoril manipura čakru, rozhodol som sa plávať okolo ostrova a odolávať prúdom. S maskou a potrubím som pomaly prehliadol najkrajšie koraly a nakoniec urobil plný kruh za hodinu!

Veľmi nezabudnuteľný výlet do mesta Male - najmenšieho hlavného mesta na svete. Keď sa k nemu priblížili, zdálo sa, že vysoko poschodové domy stoja priamo vo vode! Na Maldivách, veľmi málo áut a úlohu verejnej dopravy hrajú malé staré, ktoré videli život člna. Keď sme prvýkrát videli jedného z nich, sme si s radosťou predpokladali, že ide o autobus. Tak sa ukázalo: keď sa priblížil, videli sme číslo letu. A novšie a rýchlejšie lode slúžia ako taxík.

Jeden z členov skupiny, Alexander, sa tak zaujímal o štúdium súostrovia, že dokonca minul niekoľko tried. Každý deň nám ukázal nové fotografie. Na jednom zo susedných ostrovov navštívil rybársku dedinu, urobil úžasné obrázky veľmi krásnych detí, ako sú elegantné porcelánové figúrky. Na tomto ostrove, ako povedal, sú len dva autá: jeden patrí starostovi, druhý - sanitka. Tu je taký život na Maledivách - sám s prírodou! Je pokúšaná našimi krajanmi. Stretli sme sa s kolegom, Gosha, ktorý žije na Maledivách štyri roky, často sa pohybuje z ostrova na ostrov, vyučuje surfovanie a windsurfing pre turistov.

V rannej skupinovej triede sme sa stretli o šiestej ráno. Preto sa moja osobná prax začala o päť ráno. Mnohí členovia skupiny sa dlhodobo nezúčastňujú na kondícii alebo praktizujúcich, ale napriek tomu si udržiavajú intenzívny tréningový plán, ktorý sa nestráca, rovnako ako ľudia, ktorí pravidelne trénujú. Cvičili sme tri dni ráno a večer po dobu troch hodín a usporiadali sme dennú prednášku alebo meditáciu. Cítil som silnú energetickú podporu skupiny, bolo to ľahké, chcel som robiť viac a viac! Zmeny boli zrejmé: všetky sa sprísnili, postavili sa, ramená sa z ich uší vyrovnali, a preto sa dokonca zdalo, že sa trochu zvýšili. V posledný voľnočasový deň sme sa opäť rozhodli pracovať a mali ráno praxi, ktorá sa ukázala byť najpriaznivejšia, aj keď to bolo najťažšie. Ale za posledných osem dní sme na to pripravili.

Bol som veľmi inšpirovaný všetkými členmi skupiny. Keď som hovoril o čakrách, vrátane Vishudhovej čakry, ktorá je zodpovedná za tvorivosť, ukázalo sa, že väčšina skupiny sú veľmi tvorivými ľuďmi. Nataša robí nádherné náramky, Nastya farbuje krajinu v oleji a desať zo sedemnástich ľudí šije oblečenie pre seba. Všetci ukázali fotografie svojej práce a obdivoval som ľudí, s ktorými som sa stretol. Teraz doma veľmi svrbenie vytvára niečo čo najviac!

Užitočné odkazy:

Videohovory "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".