Aké je najlepšie auto metra?

Cesta k práci - desať minút pešo a dvadsaťpäť v metre - niekedy sa mi zdá ako mučenie. Teraz však viem, že moje trápenie prinesie dividendy: americkí vedci preukázali, že výlety do metra nahrádzajú fitness.

Augustovské vydanie časopisu American Journal of Preventive Medicine publikovalo štúdiu "Vplyv vysokorýchlostnej električky na index telesnej hmotnosti a fyzickú aktivitu človeka", Ukázalo sa, že obyvatelia Charlotte v Severnej Karolíne strácajú váhu pomocou metra Light Rail Transit (LRT).

Štúdia zahŕňala 839 respondentov, ktorí jeden a pol roka úmyselne opustili autá a vycestovali len na LRT. Pred začiatkom experimentu vedci zistili, že pravidelný majiteľ vozidla cestuje menej ako kilometer týždenne. Experiment bol úspešný: tí, ktorí sa presťahovali z auta do metra, stratili priemerne 3 kg bez použitia fitness a stravy.

Pre mňa sa takáto štúdia ukázala ako veľmi užitočná. Teraz viem, ako prosiť priateľa. Ignoruje verejnú dopravu kvôli nečistotám a hluku, ospravedlňuje jeho oneskorenie dopravnými zápchami a neustále sa kňučuje nad svojou nadmernou hmotnosťou.

Ďalšia vec je ja. Cesta k práci je moja osobná fyzická minúta. Keď stojím v očakávaní vlaku, cvičím svoje svalové svaly (od päty do päty), v aute, s tendenciou držať sa na zábradlí, trénujem koordináciu (nohy sú ohnuté - veľmi užitočné školenie pre snowboardistov). Navyše som na eskalátore nestála: jogging na schodoch nahrádza krok lekcie aerobiku, posilňuje boky a zadok (dokonca aj špeciálny kardio simulátor imitujúci eskalátor - nazýva sa Stairmaster). "Cestujem len verejnou dopravou," pripustila inštruktorka "Flexibilné sily" Julia Zaičenkova. - Rozbehám eskalátory. Prečo nemôžete mať beh na desať krokov? Áno, ťažké, ale veľmi užitočné. Musíte byť schopní zamerať sa nie na výsledok, ale na proces. "

Myslím, že v našom metre môžete stratiť oveľa viac ako 3 kg, ak vezmeme do úvahy extrémne vysoké teploty na staniciach, ktoré sa stali predmetom súdneho konania. Výlet do práce v takýchto podmienkach nahrádza nielen aeróbnu triedu, ale aj Bikram jóga.