Aké dôležité je byť romantické

Prepustený Valentín - sviatok milovníkov a romantikov. Podľa štatistík je po vianociach jedným z najpopulárnejších na svete. Avšak, všetko toto humorné humbuk má niečo spoločné so skutočným prejavom pocitov?

Každý rok len v Spojených štátoch je zisk z predaja miláčikov približne 8 miliárd dolárov. V Európe - asi to isté. Tieto čísla mi nehovoria toľko o túžbe obchodníkov s kartami zarábať peniaze na lásku (aj keď je to tak), ale o tom, že ľudia, dokonca aj v takomto zdanlivo nerom romantickom období ako 21. storočie, stále potrebujú teplé slová, pozornosť a jemnosť.

To potvrdzujú výročné sociologické prieskumy venované Deň svätého Valentína. Napríklad podľa jedného z nich, ktorý sa spomína v poslednom z nich, takmer 80% európskych žien z niekoľkých tisíc respondentov priznalo, že potrebujú sentimentálne gestá od partnera, kde sú ostrejšie ako, napríklad, patronát alebo finančná štedrosť. Aj napriek ekonomicky nestabilnému roku by sa ešte 14. Februára (napríklad v veršovej verzii) dali prednosť tomu, aby sa dostali dotýkajúce sa darčeky ako iná panvica alebo župan. A väčšina z nich sa prihlásila k tomu, že jedným z najakútnejších sklamaní, ktoré môžete získať na Valentína, je valentína vo forme SMS alebo e-mailu namiesto "živého" pohľadnice, novej špičkovej toaster namiesto večere tête-à-tête s Billy Joel.

Viac ako polovica mužov, ktorí sa zúčastnili prieskumu, súhlasila s tým, že romantika vo vzťahoch je skutočne dôležitá. Ale iba 15% z nich je naozaj pripravených na napätie, aby prišli s niečím originálnym pre svoju pani. Je tiež zábavné, že takmer 20% moderných romantikov priznalo, že zvyčajne sťahujú texty pre svoje láskavé správy z internetu a odovzdávajú ich ako svoje vlastné. Zvyšok mužov verí, že skladanie lásky balady je zamestnanie hodné rytierov minulých storočí, ale nie súčasnosti. Hodnota láska žetónov však nie je popretá, a preto spravidla kompromitujú pri výbere nenáročného suveníra alebo kytice orchideí ako prezentácie. To, vidíte, je tiež celkom dobré.

Takže realita ukazuje: romantika v ľudskom srdci, s výnimočnými výnimkami, je nažive a naše duše stále pripomínajú hudobný nástroj, ktorého struny stále túžia po dotykoch. Ale vieme, ako vytvoriť romantickú atmosféru, dokážeme navzájom fascinovať a prekvapiť, zatiaľ čo väčšina z nás sníva byť očarená?

Ako sa ukáže, nie naozaj. Ak si myslíte, že štatistiky, iba 10% darov, ktoré si ľudia dávajú navzájom na túto dovolenku, sú naozaj naplnené romantikou a robia toho, ktorému sú dané, triasť vzrušením. Zvyšok, ako sa hovorí, dostane "do mlieka". Prečo sa to deje? Podľa novinára Jaspera Gerarda (Jaspera Gerarda), ako aj podľa štúdie britských sociálno-analytikov, je to dôvodom - vieme len málo o tých, ktorých milujeme a s ktorými žijeme. Napríklad počas prieskumu sa ukázalo, že viac ako polovica britských mužov ani nevie o takých základných veciach ako je farba očí, farba vlasov, názov pozície, ktorú zaujíma, alebo meno jej najbližšieho priateľa. Ženy boli pozornejšie, ale stále 17% z nich prišlo s hanbou, že ich vedomosti o svojom milovanom mužovi boli viac než skromné. Gerard však s tým nevidí nič zlé. "Poviem vám ešte viac," hovorí optimisticky. "Niektorí z mojich kamarátov si ani nezabudli na mená svojich manželiek, dlho sa s nimi zaobchádzalo s" sladkým "," drahým "alebo" dieťaťom "v službe. Takže čo? Obchody sú plné pripravených valentín s už vytlačeným textom o láske a to je presne to, čo umožňuje moderným ľuďom (vrátane mojich priateľov) považovať sa za pravých romantikov. " Avšak podľa môjho názoru ...

Ireóza Gerarda o vzorkovanej komunikácii medzi blízkymi, podľa jeho názoru ľudí, podľa môjho názoru, aspoň nevhodná. Navyše je to rovnaká vulgárnosť ako väčšina textov z pohľadníc Hallmark, aj napriek ich rozšírenej popularite. A ani jeden ani druhý, podľa môjho názoru, nemá nič spoločné s pravou romantikou. Z jednoduchého dôvodu - služobný vzťah, ako aj služobné klišé o láske (a teda aj o dosť intímnom) posolstve nevyžadujú žiadnu energiu, najmä duchovnú, od osoby.

Budete sa však mýliť, ak sa rozhodnete, že kategoricky popieram a nemám rád Valentín, považujem tento sviatok za len "najlepšiu hodinu" pre spoločnosti, ktoré zarábajú lásku. V žiadnom prípade! Okrem toho žiarlivo chráním každé kreatívne slovo a iné drobné drobnosti, ktoré mi boli predložené ako znak lásky. Pretože keď budem 100 rokov, nebudem mať spomienky na SMS, žiadne e-maily, bez tváre, ktoré nie sú podpísané kartami ľudskej ruky. Tieto veci zmiznú a navždy ich zabudnú. A budú tu fotografie na lesklý papier, A4 listy štvornásobne napísané na oboch stranách, úžasné, silné knihy s nápismi a ďalšie veci, ktoré sú pre mňa nekonečne drahé ... Takže mi nevadí dovolenka, prečo? Skutočne, vďaka nemu, moja zbierka budúcich spomienok rastie ako čerešňa na záhrade.

Len sa preplňam sezónne a la lásky pečiatky, ktoré sa nenarodia v mysli a nie v dušiach samotných milovníkov, ale sú napísané pravidelnými copywritermi za poplatky. Pretože nechápem, prečo si požičať niekoho iného slova, keď vždy existujú vaše vlastné unikátne frázy a gestá adresované vášmu blížnemu, ktorých dotyč- ným šarmom je len ich jedinečnosť.

Vo veciach milostných a sentimentálnych, a jednoduchšie, pocity majú aj ich nevyžiadanú poštu (analogicky, ktorá, bohužiaľ, kŕmi milióny). Nepovažujem sa za spotrebiteľa takejto romantiky. Osobne milujem bližšie organické produkty, ktoré samozrejme zahŕňajú jedinečnú povahu zmyslov.

Zaujímalo by ma, čo je pre vás romantika bližšie? Aké pocity považujete za dôležité pre seba a svojho partnera? A čo vám dalo radosť a teplo v minulosti dovolenky?