Títo mocní starci: 4 dôchodcovia, ktorí si nastavili športové záznamy

Ak sa fúkanie sviečky na torte, zakaždým, keď ste smutní z blížiaceho sa veku, pozrite sa na tieto nádherné ženy a mužov! Na 90 a dokonca na 100, stanovia športové záznamy, vyhrať medaily a dať sto bodov pred mladými. Majú čo učiť, najmä ako sa vyhýbať fitness.

Julia Hawkins, 101

V júni 2017, dôchodca Julia Hawkins sa zúčastnila Národného Senior Games (športové súťaže pre ľudí nad 50 rokov) v jej rodnom meste Baton Rouge. A vo svojej vekovej kategórii si stanovila svetový rekord v šprinte: behom 36 sekúnd, 50 metrov za 18 sekúnd, bežala 100 metrov. A toto je 101 rokov. Pre smäd po rýchlosti už tlač dabovala Juliu Hurricane.

Keď sa Hawkins spýtal, kto ju pripravil na súťaž, odpovedala: telefón. "Milujem kopať v záhrade, a telefón je v druhom poschodí domu," hovorí Julia. - Výzvy priateľov a príbuzných ma vždy chytili pri práci v záhrade. Rýchlo som sa ponáhľala do prístroja a vždy som mala čas vyzdvihnúť telefón. “ Takýto výcvik, ako zabezpečuje babička hurikán, a pomohol jej nastaviť svetový rekord.

Mimochodom, Hawkins nie je prvýkrát, čo sa zúčastňuje na National Senior Games: Pred 25 rokmi získala bronzovú medailu v cyklistických súťažiach.

Doris Dlhá, 103 rokov

Za 85 rokov bola Doris Long fascinovaná horolezectvom. Ale nie zvyčajné, ale zlaňovaním, ktoré zahŕňa zostupovanie strmej hory alebo budovu lanom. Odvtedy sa supergirl, v tlači prezývaná žena, niekoľkokrát dostala do Guinnessovej knihy rekordov. A podarilo sa jej získať cenu Pride of Britain za to, že zostúpila z najvyššej budovy v Portsmouthe.

Supergirl priťahoval toľko pozornosti, že pochopila: môžete zarobiť peniaze na svoje obľúbené hobby. Je pravda, že Doris míňa peniaze nie na seba, ale na charitu. Posledné dva krát zostúpila z vyhliadkovej plošiny Spinnaker Tower (celková výška, mimochodom, je 170 metrov) na podporu Hospice Portsmouth.

Babička tvrdí, že keď príde z výšky, je pokojná a celý proces jej dáva len potešenie. Pravda, v poslednej dobe si sťažovala, že jej ruky a nohy boli zranené. Ale dúfa, že to jej nezabráni pokračovať v tom, čo má rada.

Sea Perlis, 91 rokov

V 91, tento vzpierač nastaviť svetový rekord v bench press disciplína, v 90+ vekovej kategórii. V súťaži National Bench Press Deadlift Championships C stlačila činku vážiacu 85 kilogramov (aj keď Perlisova váha je len 61 kg).

Tento nezvyčajný športovec sa začal zaoberať vzpieraním vo veku 60 rokov, zúčastniť sa súťaží - keď mal už vyše 80 rokov. Podarilo sa mu stať sa svetovým šampiónom vzpierania a majstrom sveta podľa Svetovej asociácie Benchers a Dead Lifters (vo svojej vekovej kategórii). Neprestával sa na tom, čo sa dosiahlo a neuvažoval o odpočinku na vavrínoch. C pokračoval vo výcviku päťkrát týždenne a zúčastňoval sa na vzpieraní športových súťaží. Nenechal som si ujsť šancu pochváliť svaly a skutočnosť, že som zápas nestihol len raz - jednoducho som sa nemohol zúčastniť kvôli problémom s kardiostimulátorom.

Max Van Gelder, 87 rokov

Max Van Gelder je profesionálny plavec z Austrálie. Nezanechal záležitosť života ani po odchode do dôchodku. V 75, on zlomil 28 záznamov, národné a štát vo svojej vekovej kategórii. A teraz vstupuje do plaveckého tímu v Sydney, ktorý sa zúčastňuje súťaží s celkovým vekom 360 rokov.

Najlepšími priateľmi sa stali jeho partneri: John Sheridan (92 rokov), Ossie Doherty (91 rokov), Ray McGimpsie (90 rokov). Trénujú tvrdo a zdá sa, že ich nemôže zastaviť. Ani choroba (Ossi Doherty neodstránil mozgový nádor), ani smrť priateľa. V roku 2016 zomrel v príprave na súťaž kapitán tímu John William Steen.

Všetci plavci mu venujú svoje víťazstvá a už sa im podarilo vyhrať tituly austrálskych šampiónov plávania.