Lyžovanie, ruky, nohy, zranenia?

Snowboarding a lyžovanie sú najobľúbenejšie zimné športy. A jedna z najtraumatickejších. Ako sa pripraviť na sezónu a vyhnúť sa zlomeninám? Zdieľam svoje osobné a športové skúsenosti!

Zvyčajne tí, ktorí majú profesionálne skúsenosti v niektorom zo športov, neponáhľajú dobyť "čierne" vrcholy a zariadiť preteky na svahoch. Keďže som bol majstrom športu v rytmickej gymnastike, mnoho dní som nebol orba medzi dummami na kopcoch v Dombay, Tsei, Bakuriani, Tsakhkadzor a ďalších základniach a letoviskách na Kaukaze. A nováčikovia sú vždy nebojácni. A často nie sú schopní posúdiť svoje schopnosti.

Tipy pre začiatočníkov a jazdcov

Ak idete do hôr v zime - bez ohľadu na to v Alpách alebo na Kaukaze - a nechcete sa odtiaľ vracať v obsadení, potom tu je niekoľko tipov (dúfam, že sú užitočné).

1. V prvom rade zvážte váš vek, pohlavie, postavu. To môže znieť trochu zábavné, ale niektorí muži, ako je stredný-veku a značné hmotnosti, predstavujú ako mladí dzhigits na svahoch. Tento koniec je niekedy smutný. Najväčší stupeň rizika je typický pre mladých a starých ľudí. Treba povedať, že s vekom sa vyžaduje aj dlhšie obdobie na zotavenie.

2. Pred lyžovaním si spomeňte, koľkokrát ste boli v tomto športovom klube. Pravdepodobnosť poranenia sa zvyšuje s nízkou úrovňou silového tréningu, zlou flexibilitou, nízkou kardiorespiračnou vytrvalosťou a zlou koordináciou pohybov.

3. Nezanedbávajte rozcvičku !!!

4. Neodborné vybavenie (oblečenie a obuv) môže tiež spôsobiť zranenie.

Ale prvá vec, ktorú musíte pripraviť, je schopnosť rýchlo a obratne vstať po páde. V procese prípravy by mala byť hlavná záťaž na svaloch nôh, striedaní statického napätia a dynamickej svalovej práce. Takže budete pracovať quadriceps a biceps femoris. Posilnite svoje brušné svaly a chrbát - to je nevyhnutné pre udržanie správneho "fit" lyžiara alebo snowboardistu.

Všeobecne rozvíjať pocit rovnováhy. Postavte sa na jednu nohu, meniace sa pozície - to stačí (pozri materiál: Ako sa pripraviť na lyžiarsku sezónu).

Bolo by dobré bežať po „bežeckej ceste“ - hore a dole z kopca, ísť na bicykli alebo sa zúčastniť cyklistiky (cyklistiky) vo fitness klube. Bolo by ideálne venovať trochu času horolezectvu - skvelej škole odvahy. A ak nemôžete ísť do hôr, nezúfajte. Snažte sa chodiť, behať a robiť nejaké gymnastické cvičenia s lyžiarskymi palicami v parku alebo v lese - získajte veľké potešenie. Je to jedna z najnovších inovácií fitness - nordic walking. Vzdávajte hold móde - je to naozaj užitočné.

A samozrejme nezabudnite na jogu - nepostrádateľnú prax, keď potrebujete rýchlo obnoviť dýchanie, a navyše vás naučí relaxovať, vlastniť nervy, je lepšie sa sústrediť na svoje telo.

Možno sa vám to všetko zdá príliš. Potom začať malé - niekoľko cvičení, ktoré môžete urobiť sami, bez pomoci inštruktora fitness. Pre to, čo tieto cvičenia, prečítajte si môj ďalší blog. Pokračovanie ...

Užitočné odkazy:

Video "50 +" s Tatianou Lisitskaya v fitness-video knižnici klubu "LIVE!".

Pozrite si video: Porsche 911 Targa4 997 4x4 test - (Február 2020).