Najlepšie skupinové fitness triedy

Inštruktori klubu "ALIVE!" Diskusia o populárnych skupinách fitness: čo je podstatou, čo stojí za to čakanie a čo rozhodne nestojí za to.

Úprimne, nechodím do skupinových kurzov vo fitness klube. Ale nie preto, že by som to nechcela, zatiaľ som nevedela pochopiť, čo tieto skratky znamenajú v tesnom harmonograme fitness klubu. Aby som to pochopil, spýtal som sa inštruktorov nášho kanálu. To som sa naučil.

Body Pump - silový tréning

Program, zaradený do Guinnessovej knihy rekordov ako "najobľúbenejší v histórii fitness" - Telesné čerpadlo, Silový tréning s barbell hudbou pochádza z novozélandskej rodiny programov Les Milles. Ide o to, že do troch mesiacov skupina trénuje podľa jasného programu, zapamätá si pohyby, zvykne si na záťaž a sleduje dynamiku úspechov. Aby sa nikto nenudil, každé tri mesiace sa mení program aj hudba. Jedna lekcia Body Pump vám umožní spáliť až 600 kcal.

Inštruktor "žiť!" na boditoniku Alexander Mironenko, certifikovaný špecialista Les Mills, je presvedčený, že Body Pump je vhodný pre každého a jednoducho si nemôže pomôcť, ale je to tak: „V triede si každý vyberá váhu a cvičenie podľa svojej nálady a sily, pretože cvičenie je vopred známe. Na jednej strane precízne nastavená záťaž na strane druhej - najsilnejší pohon skupinových tried k hudbe. “

V boji: Tai-bo, Fit-bo, Cardiobox atď.

"Cardiobox", "Aerobox", "Kibo", "Body Combat" - mená sú odlišné, ale podstatou je rovnaký - aeróbny tréning s bojovými a pevnostnými prvkami.

Napriek stereotypu „aerobik - pre ženy“ najmenej 30% mužov v triedach Fit-bo. Je jasné, že silnejší sex priťahuje bojová zložka. Ale vybrať si taký tréning, aby ste zvládli umenie bojového inštruktora "LIVE!" Fit-bo Alexey Vasilenko neodporúča: „Fit-bo a Piloks posilňuje srdce a cievy, zlepšuje výdrž a koordináciu, trénuje svaly. Pre sebaobranu to však nestačí, naučiť sa bojovať je naozaj možné len v špeciálnych bojových cvičeniach. “