Su-Jok

Kórejská odroda reflexológie, ktorá sa vďaka svojej jednoduchosti a prístupnosti stala populárnou po celom svete, aby sa uzdravila, natiahla body na rukách a nohách, môže každý bez toho, aby opustil váš domov. Uznávaní majstri akupunktúry odkazujú na novú metódu so skepticizmom.

Túto metódu vyvinul kórejský vedec Park Jae Woo (Park Jae Woo), narodený v roku 1942 v Soule. On je tiež nazývaný zakladateľom onnuri medicíny, v ktorej Su-Jok je jednou z metód. V súčasnosti je Park Jae Woo prezidentom Medzinárodnej asociácie akupunktúr Su-jok a vedie Akadémiu Su-Jok v Moskve, Indii a Južnej Kórei.

Pak Zhe Wu zhromaždil čínske vedomosti o životnej energii qi prúdiacej v ľudskom tele cez kanály - jing meridiány. Každý kanál zodpovedá špecifickému orgánu, preto pôsobením na kanály je možné regulovať prácu orgánov. To je význam akupunktúry. Park Jae Wu systematizoval a premyslel poznanie meridiánov jing a vyvinul nový systém meridiánov - na dlaniach a chodidlách chodidiel. Preto názov: „su“ sa prekladá z kórejčiny ako „ruka“ a „jock“ - „noha“. Podľa tejto metódy sú Bél meridiány v prstoch osoby, ktoré zodpovedajú rôznym orgánom. Takže palcom je hlava, ukazovák a malíček sú ruky, a stredný a prstenec prsty sú nohy.

Rovnako ako v akupunktúre a akupresúre sa v ihličkách Su-Jok používajú pohánkové zrná, fazuľa a čierne korenie, zapálené bylinné cigary - moxa. S ich pomocou prostredníctvom biologicky aktívnych bodov a meridiánov možno diagnostikovať a liečiť takmer všetky choroby. Zvyčajne sa su-jok používa ako sprievodná liečba tradičnej tradičnej liečby. Napríklad lekári Moskovskej lekárskej akadémie. I. Sechenov dokázal, že použitie su-jok predlžuje obdobie remisie pri depresívnych poruchách a na St. Petersburg State Medical University dospel k záveru, že su-jok pomáha pri liečbe bronchiálnej astmy. Existuje mnoho príkladov, keď vedci a tradiční lekári používajú tento typ akupunktúry.

Napriek zdanlivej jednoduchosti metódy, nestojí za to experimentovať so su-jokom na vašich vlastných alebo v temných klinikách. Najväčšia autoritatívna inštitúcia v Moskve je Akadémia Su-Jok, kde je vyškolená väčšina praktizujúcich. Park Park Jae Wu navštevuje akadémiu so seminármi pre lekárov a dokonca aj osobne prijíma pacientov. Na klinike tradičnej orientálnej medicíny "Kim Dao" môžete tiež absolvovať ošetrenie od tých, ktoré vyučuje samotný Park Jae Woo.

Pozrite si video: SUJOK THERAPY for KNEE PAINSujok SEED THERAPY For Knee PainSujok Therapy POINTS For Knee Pain (Septembra 2019).