Vegáni, syroeda a nezhegoneedy na vegetariánskom festivale

Tento víkend v regióne Kaluga sa bude konať každoročný vegetariánsky festival. Jogíni, hudobníci, tanečníci, filozofi a jednoducho priaznivci rastlinnej výživy sa zhromaždia pre neho. Možno najlepší spôsob, ako stráviť budúci víkend ďaleko od mesta tepla a prachu.

Zajtra, 30. júla sa vegetariáni všetkých pruhov zhromažďujú v regióne Kaluga. Kultúrne centrum „Etnomir“ už štyri roky rekonštruuje obydlia a spôsob života národov sveta a organizuje aj rôzne exotické podujatia.

"Toto je prvý vegetariánsky festival, ktorý máme v držbe," povedal Ruslan Bayramov, organizátor festivalu. „Tento rok sme sa rozhodli odkloniť sa od etnického a ezoterického smerom k vegetariánstvu, pretože toto je základná vec, ktorá spája spojenie medzi rôznymi kultúrami, duchovnými praktikami a tradíciami.“

Hovorí sa, že kto praktizuje Tai Chi, nikdy nebude praktizovať jogu. Samozrejme, hlúpe. Faktom je, že tento festival je pokusom zhromaždiť ľudí, ktorí sú zjednotení len gastronomickými preferenciami.

Priestor pre festivaly je rozdelený do šiestich oblastí, z ktorých každá bude trvať tri hodiny od rána do večera.

Ak nie ste pripravení stráviť tri dni na festivale, má zmysel prísť v sobotu. Tento deň sa budú konať semináre hosťujúcich hviezd. To je napríklad kultúrny vedec Ben Chelero, ktorý študuje duchovné praktiky a každodenný život Indov Južnej a Strednej Ameriky. Alebo 50-ročný Markus Rotkranz je atletický Američan, ktorý polovicu svojho života konzumuje len surovú zeleninu a ovocie. Alebo Zinaida Baranová - podľa neoverených informácií za posledných desať rokov bola vo všeobecnosti kŕmená výlučne vzduchom a slnečným svetlom. Je ťažké tomu uveriť, ale určite to stojí za to pozrieť.

čo: Vegetariánsky festival

kde: "Ethnomir", medzi obcami regiónu Petrovo a Sovyaki Kaluga

kedy: 30. júl - 1. august