Relax: najlepšie aplikácie pre relaxáciu a meditáciu

Body fitness je skvelé, ale ako sa o fitness pre dušu? Relaxácia a meditácia - to je voľba tých, ktorí sa snažia uhasiť emócie a vášne. Mobilné aplikácie pre relaxáciu a meditáciu získavajú čoraz väčšiu popularitu. Relaxovať a získať pokoj v duši je potrebné po šoku fitness cvičenie, a keď ste na diéte, alebo len počas stresu v práci alebo doma. Použil som rôzne mobilné aplikácie pre relaxáciu a meditáciu. Niektoré populárne programy v tejto kategórii boli užitočné, iné, nie menej populárne, mi nič nedali. Pre „LIVE!“ Som testoval aplikácie, ktoré sa dnes najčastejšie sťahujú. Vyskúšajte jeden z nich, a možno nájdete aj medzi nimi. & L

Relaxovať a získať pokoj v duši je potrebné po šoku fitness cvičenie, a keď ste na diéte, alebo len počas stresu v práci alebo doma. Použil som rôzne mobilné aplikácie pre relaxáciu a meditáciu. Niektoré populárne programy v tejto kategórii boli užitočné, iné, nie menej populárne, mi nič nedali.

Pre „LIVE!“ Som testoval aplikácie, ktoré sa dnes najčastejšie sťahujú. Vyskúšajte jeden z nich, a možno nájdete aj medzi nimi. A ak nemáte šťastie, pokračujte v hľadaní, kým nenájdete niečo, čo vám skutočne pomôže. Pre pohodlie som rozdelil aplikácie do kategórií a vyhodnotil tie, ktoré som testoval na päťbodovej stupnici.

Žiadosti o relaxáciu a meditáciu: hudba na relaxáciu

Líder v sťahovaní v tejto kategórii bol relaxovať melódie: spánok & jóga, Po stiahnutí (poznámka, zadarmo!) Táto aplikácia, som dostal veľký výber toho, čo sa nazýva "zvuky prírody", plus elektronické melódie, ako tie bežne používané pre jogu. Tu sú zvuky oceánu, dážď, oheň, vietor a spev vtákov a melódia na flautu alebo podlahové hodiny, a abstraktné kompozície, ktoré sa nazývajú „City“, „Crowd“ ... Najviac sa mi páčilo, že ich možno kombinovať zbieraním vlastného zoznamu skladieb. list s hladkými prechodmi. Napríklad pre jogu. Alebo aby sa zbavili nespavosti a zaspali.

Nemám žiadne problémy so zaspávaním. Ale aby ste sa ráno zobudili, potrebujete plynulý prechod zo spánku do bdelosti. Je veľmi výhodné, že môžete zbierať vyzváňacie tóny a nastaviť časovač tak, aby aplikácia fungovala ako budík.

„Podľa môjho názoru je to skvelá vec,“ hovorí Maria Smirnova, inštruktor siete hatha yoga centier “Federácia jogy”. „Pri výbere aplikácie by som sa riadil veľkosťou knižnice, osobnými hudobnými preferenciami a prítomnosťou rôznych užitočných funkcií, ako je vypnutie po určitom čase.“

Do tejto aplikácie boli zavedené tzv. Binaurálne rytmy, monotónne zvuky, ktoré podľa niektorých štúdií menia stav vedomia. V tomto prípade pomáhajte upokojiť a zmierniť stres. Bol som však sklamaný z nich: po práci som sa zaradil, a to len to, čo ma neupokojilo, ale naopak, ma rozhnevalo. Večerná prechádzka so psom vzala toto podráždenie.

záver, Binaurálne zvuky môžu pomôcť iným typom ľudí. Tí, ktorí, na rozdiel od mňa, nemôžu stratiť nahromadený stres vo fitness triedach, nedostávajú z toho také potešenie ako ja. V každom prípade je výber v aplikácii bohatý - a zvuky prírody a hudby - takže to stojí za to vyskúšať.

ohodnotenie: 5-.

Žiadosti o relaxáciu a meditáciu: zvuky prírody

Kategória je podobná tej predchádzajúcej, s tým rozdielom, že nie je nič umelo vytvorené a napísané na účel. Vedúci medzi aplikáciami v tejto skupine - príroda zvuky droid.

Tu som objavil obrovský výber zvukov! Iba zvuk dažďa je prezentovaný v takmer 20 variantoch: klopanie kvapiek na listy, na streche, na tráve, na vode ... Bol som fascinovaný zvukmi horiaceho dreva: praskanie polien v ohni, v krbe - pripomienka zimných večerov v obci. Všeobecne platí, že existuje veľa odrôd pre každý zvuk! Neviem, či je toľko potrebných, ale viac nie je menej. Opäť môžete tvoriť svoje vlastné zmesi a používať ich na upokojenie, zdravé spanie, prebudenie bez stresu, alebo len počúvať počas práce a iných aktivít.

"Jediné, čo by som ich počas meditácie nepoužil," komentovala Mária Smirnová. - V tomto okamihu môžu byť škodlivé. Napríklad ľahko navrhnuteľná osoba sa môže namočiť alebo udusiť pri počúvaní zvuku vody. Pravdepodobnosť je samozrejme malá, ale je lepšie to mať na pamäti. Spev vtákov, výkriky delfínov a iné zvieracie hlasy nasmerujú našu duchovnú energiu do nižších čakier, evokujúc inštinkty zvierat. To môže byť užitočné len v zriedkavých prípadoch a nie vo všetkých.

záver, Podľa môjho názoru táto aplikácia nevedie ani túto aplikáciu k obrovskému množstvu zvukov, ale k jej relatívne spoľahlivej prevádzke: bez porúch v porovnaní s niektorými podobnými. Nemyslím si, že je zásadne odlišný od ostatných vo svojej kategórii. Ale ako prvá relaxačná aplikácia, je to skvelá voľba.

ohodnotenie: 5.

Žiadosti o relaxáciu a meditáciu: mantry

prihláška všetko boh Mantra - Jeden z najpopulárnejších, pretože predstavuje kultúrne a náboženské tradície Indie. Jednoducho povedané, uvediem, mám 14 najslávnejších mantier v hinduistickej tradícii (Om, Krishna, Hey Ram, Gayatri, atď.). To všetko sú klasické mantry: opakovanie jednotných slabík alebo zvukov, ktoré pomáha sústrediť sa, očistiť myseľ všetkého nezmyslu pre meditáciu.

„Mantry sú len pre tých, ktorí v ne veria,“ hovorí Igor Kudryavtsev, lekár, učiteľ integratívnej medicíny, Riga University. P. Stradina, zakladateľ Medical Qigong v Lotyšsku, autor knihy „Sila myslenia“. - Žiadna mágia bez viery, nečakajte. Samotné melódie sú však príjemné a rytmicky opakované nezrozumiteľné slová majú mierny hypnotický efekt.

záver, Súhlasím s odborníkom: hinduistické náboženstvo a indická kultúra nie sú mi tak blízke, takže som si nevšimol žiadny účinok koncentrácie z mantier. Ale môj priateľ, ktorý je ženatý s Tamil a trvalo býva v Indii, opakovane mi ukázal účinnosť tohto typu meditácie! Spustite aplikáciu na 15 minút a stane sa viac zmontovaným a funkčným. Vskutku stojí za to používať len tých, ktorí sú pre Indiu vášniví.

ohodnotenie: 4.