5 výhod praxe detoxógy jogy

V klasickej škole nenájdete také smery ako detoxikačná jóga. Avšak, berúc do úvahy princípy čistenia tela, z rôznych techník a metód, môžeme si vybrať presne tie, ktoré pomôžu čistenie na všetkých úrovniach. Čo by som mal venovať pozornosť?

Detox jóga neobsahuje asany na hranici možností a nemala by byť vyčerpávajúca. Stačí dodržať nasledujúcu schému: 5 minút cvičenia (napr. Pozorovanie dýchania), 10 minút rozcvičky, 20 minút cvičenia, 5 minút pranajámy a 5 minút relaxácie (shavasana, meditácia alebo jóga-nidra v skrátenej forme).

V tomto článku, ja, Julia Maltseva, detoxikačný špecialista, učiteľ jogy a autor blogu Yogabodylanguage.com, zváži vlastnosti praxe jogy počas detoxikácie, ktoré používam aj v mojich programoch.

Plus prax číslo 1: čistenie tela

Jóga hygieny tela venuje veľkú pozornosť. „Dokonalé zdravie a vnútorná harmónia sú možné len s úplným odstránením toxických látok,“ píše Srí Yogendra, autor knihy Hygiena Yoga.

Účinné očistenie organizmu a po ňom, regenerácia, posilnenie imunitného systému a zvýšenie vytrvalosti počas detoxógy nastáva v dôsledku eliminácie toxínov a patogénnych prvkov prostredníctvom potenia počas cvičenia, zlepšenia trávenia a črevnej motility pomocou špeciálnych ásan a urýchlením metabolizmu kyslíka.

Aké techniky budú užitočné

* Gymnastické cvičenia sukshma vyayama - je ideálny na zahrievanie. Okrem práce v kĺboch ​​má aj drenážny účinok, ktorý spôsobuje rýchlejšie cirkuláciu telesných tekutín (krvi, lymfy).

Intenzívne dýchanie (Kapalabhati, Bhastrika, "Požiarny dych") počas aktivity zahrieva telo, urýchľuje výmenu kyslíka a krvný obeh, podporuje intenzívne odstraňovanie toxínov.

* Rôzne vinyasas (dynamické prechody) pomáha udržiavať vnútorné teplo. Použite plynulé prechody na pripojenie ásanov k sebe.

* Aktívna prax s energiou ásany podporuje budovanie svalov a dáva dobrý kardiogram. Aktívne štýly jogy, ako je univerzálna jóga, tok, alebo ashtanga vinyasa bude robiť. Najjednoduchší dynamický komplex - Surya Namaskar - môže byť realizovaný aj za podmienok obmedzeného času.

* Niektoré Asan: s natiahnutím a prehnutím (rozšírenie vnútorného priestoru), meridiánovými zákrutmi (zlepšenie trávenia), prevrátenými asánmi (aktivácia lymfatického toku) - snažte sa na ne sústrediť v praxi.

Plus praxi číslo 2: zvýšenie energie

Niektoré techniky jogy vám pomôžu znížiť potrebu kávy, silného čaju a iných energetických nápojov (nežiaduce počas detoxikácie). Vďaka nim sa môžete cítiť celý deň hore a zvýšiť produktivitu a osobnú efektívnosť. Ale tam sú tie, ktoré vám umožnia prejsť na oddychový a relaxačný režim, keď ho potrebujete.

Aké techniky budú užitočné

* Prípravný pránájáma. Môže to byť akékoľvek jednoduché dychové cvičenie s trením hrudníka, rotáciou rúk, atď. Nielenže čistia pľúca, ale aj osviežujú. Postupujte podľa týchto techník na začiatku praxe.

Asymmetric pranayama: surya- a chandra-bhedana. Pomáhajú kontrolovať činnosť nervového systému. Surya-bhedana (dýchanie pravou nosnou dierkou) má tonizujúci a aktivačný účinok. Chandra-bhedana (dýchanie ľavou nosnou dierkou) vedie k inhibičným a relaxačným účinkom. Pomocou týchto techník môžete vedome ovládať svoju energiu počas celého dňa.

* Energetické zámky majú podobný účinok: uddiyana (abdominálny) a mul (root) zámky tón nahor, jalandhara (hrdlo) - uvoľňuje. Zaviesť ich do praxe, dodržiavať odporúčania učiteľa a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.