Svetlana Abu-Hardan na brušný tanec pre mužov

Mnoho ľudí si myslí, že brušný tanec je výlučne ženským zamestnaním. V skutočnosti ho muži vykonávajú od nepamäti a dnes táto starodávna východná tradícia získava popularitu na celom svete.

Zvyčajne, muži, ktorí sa zaujímajú o brušné tance, sa individuálne učiť s učiteľom. Ešte som nepočul o špeciálnych mužských skupinách. Ale v mojej ženskej skupine prišli muži. Ale prvé veci ako prvé.

Mužské brušné tance boli populárne v Osmanskej ríši, najmä v Turecku a Egypte. Zástupcovia silnejšieho pohlavia hrali ľudové tance a nosili dámske oblečenie. Začiatkom 20. storočia boli postupne nahradené ženskými tanečníkmi, ale v posledných desaťročiach sa obnovilo umenie mužskej bellydance, nachádzalo sa viac a viac obdivovateľov.

Niektoré ľudové tance na východe sú pôvodne mužské: napríklad tanec so zbraňami. Mnoho arabských tanečných štýlov je rozdelených na mužský a ženský štýl, napríklad mužský alebo ženský saidi alebo dubka. Možnosti tancovania žien pre mužov na východe sú už dlho zakázané, ale teraz sú po celom svete v súťažiach a festivaloch stále populárnejšie. Umelci kombinujú rôzne rytmy, pohyby, atribúty kostýmov vo svojich vystúpeniach, vytvárajú prekvapivo harmonické predstavenia a nevenujú pozornosť názorom tých, ktorí ich kritizujú.

Na scéne v klube "Live!" Som náhodou pracoval s Alexejom Ryaboshapkom. Verím, že toto je jeden z najvýznamnejších interpretov mužského orientálneho tanca. Má veľkú techniku ​​a obviňuje každého svojou pozitívnou energiou. Pozrite sa do knižnice fitness videa.

Mužský brušný tanec sa vyznačuje aktívnou dynamikou a ostrosťou zmeny pohybu. Niektorí muži však tancujú odlišne. Raz som videl veľmi hladký, jemný a ženský pôvabný tanec mladého Araba so skutočnou vodnou fajkou na hlave, ktorú v žiadnom prípade neopravil a jednoducho držal, jednoducho vyvážil. Bol som ohromený hypnotickým tancom tohto mladého muža.

Verím, že ak má človek záujem o brušný tanec, potom stojí za to nájsť príležitosť študovať s učiteľom alebo prekonať pocity rozpakov a pripojiť sa k skupine žien. Bohužiaľ, za 10 rokov prišli do mojej skupiny len traja muži a na dlhú dobu nezostali. A márne. Ak prebudíte svoj talent a budete sa usilovať o prácu na sebe, po určitom čase môžete urobiť slušnú súťaž pre dámy alebo dokonca byť najlepší.

Pánsky kostým v brušnom tanci je nohavice, vesta alebo sako v orientálnom štýle, opasky rôznych foriem a čelenka - fez, turban alebo bandana. Niektorí tanečníci vložia svoje šaty kamene a korálky, ale myslím si, že to nie je vhodné. Z môjho pohľadu, tanečné prvky charakteristické pre ženské štýly môžu ozdobiť mužský výkon, ale hojnosť šumivých detailov v kroji vôbec nepôjde k mužovi a mala by zostať výsadou ženy.

Užitočné odkazy

Videozáznamy „Brušný tanec pre začiatočníkov“ s Svetlanou Abu-Hardanovou, „Belly Dance“ a majstrovskou triedou Alexeyho Ryaboshapkiho vo fitness videotéke klubu „ALIVE!“.