Bodyflex: môžete dýchať? Pravidlá dýchania od Marina Korpan

Často sa pýtam, prečo nie je možné schudnúť? Prvá vec, ktorú venujem pozornosť je dýchanie. Správne dýchanie je základom úspešného tréningu. O ňom a rozprávaní.

Keď som prvýkrát začal Bodyflex, pre mňa bolo najťažšie zvládnuť takzvaný slabín (výdych). A ako prax ukazuje, začiatočníci často čelia rovnakému problému. Niektorí to robia kvôli tejto triede. Priatelia, nemôžete to robiť žiadnym spôsobom. Je dôležité pochopiť, že v každodennom živote nedýchame. Pomôže vám prax a samozrejme malé triky. Napríklad najčastejšou chybou pri zvládaní dýchania je napätie, ktorým dýchate. Ak chcete uspieť, svaly tváre musia byť uvoľnené, pamätajte na to!

A teraz pravidlá dýchania od Marina Korpan

Schematicky to vyzerá takto: výdych - nádych - výdych - zadržte dych - vdychujte.

Vydýchnite. Musíte uvoľniť pľúca zo vzduchu. Stlačte pery do skúmavky a pomaly vydychujte.

Dych. Po výdychu zatvorte ústa. Bez toho, aby ste si odopínali pery, vdychujte ostro cez nos, kým si neuvedomíte, že viac kyslíka vo vás jednoducho nezapadá! Urob to rýchlo. Tento dych je veľmi hlučný - je to normálne.

Vydýchnite. To veľmi zložité rozkroku. Takže úplne naplňte pľúca vzduchom, zdvihnite hlavu pod uhlom asi 45 stupňov. Urobte ústny pohyb, ako keby ste na perách rozmazávali rúž. Výdych ostro vydychujte. Pracujte s membránou. Ak robíte všetko správne, mali by ste nedobrovoľne dostať zvuk podobný slovu "slabina". Ak počujete pískot alebo chcete kašeľ - je to úplne normálne. Takýto výdych nie je okamžite získaný. Prax viac!

Zadržanie dychu. Potom, čo vydýchnete celý vzduch, zadržte dych po dobu ôsmich až desiatich sekúnd. V tejto dobe, ťahajte v žalúdku, počnúc zdola nahor. Malo by to byť nejaká vlna. Toto cvičenie je jednoduchšie, keď sa hlava nakloní nadol.

Dych. Inhalujte a uvoľnite si brušné svaly.

V skutočnosti je všetko veľmi jednoduché, hlavná vec - prax. A ešte jeden dôležitý tip. Ak práve začínáte, dýchajte v tejto polohe: odložte nohy od seba, mierne ich ohnite, oprite dlane tesne nad kolenami, držte hlavu rovno. Musíte uspieť!

Video "Bodyflex s Marina Korpan" online

Chcete študovať online? V našej fitness videotéke sa nachádza aj kompletný kurz na chudnutie s Marina Korpan.

Aj v našej videotéke fitness si môžete prezrieť online video triedy „Bodyflex“, kde Marina učí základy tejto disciplíny.

Vo videotéke fitness nájdete všetky video lekcie „Lose Weight with Marina Korpan. Expresný kurz.

Môžete si kúpiť sadu DVD "Lose Weight with Marina Korpan" v našom internetovom obchode!

Osobný blog Marina Korpan

Všetky položky blogu Marina Korpan nájdete tu!