Zákony karmy

Neznášate zápach cigariet, ale oblaky dymu plávajú vo vašej tvári? Dostávate sa naštvaný, keď sú vaši priatelia neskoro? Prečo nás priťahujú situácie, ktoré nás obťažujú? Tu je niekoľko tipov, ako sa ich raz a navždy zbaviť.

Existuje teória, že všetko, čo sa nám stane vo vonkajšom svete, má dôvod vo vnútornom svete. Každá udalosť v živote má predpoklady v našom podvedomí. Budhisti to nazývajú „zákonom karmy“ alebo „príčinou a následkom“.

Každá osoba má súbor situácií, ktoré ho veľmi obťažujú. A Vesmír, ako by nás posmieval, neustále vyhadzuje podobné testy. Spisovateľ Vadim Zeland nazýva takéto javy "kyvadlami". Kyvadlo je podnetom, stabilnou energetickou štruktúrou v našom podvedomí, ktorá nám neustále priťahuje určité situácie, aby nás provokovala k negatívnym reakciám. Zakaždým, keď sa v nás narodí negatívna emócia, dôjde k prudkému nárastu energie, ktorý „čoraz viac kyvuje kyvadlo“.

Jediný spôsob, ako sa vymaniť z tohto bludného kruhu, je pripomenúť, že toto je provokácia a snažiť sa nereagovať. Ak budete mať pokoj, uvoľnenie negatívnych emócií sa nevyskytne a kyvadlo sa spomalí. Postupom času sa vám takéto situácie stanú menej a menej.

Ale ako nereagovať na skutočnosť, že napríklad vaši príbuzní akoby zabudli zatvoriť dvere na toaletu, hoci sa o to neustále pýtate? Prúd hnevu a podráždenia vybuchne bez toho, aby ste vôbec požiadali o súhlas. Čo robiť

Tu budú užitočné špeciálne techniky. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, pamätať, že príčina našich emócií je v nás.

Jednou z techník je „tu a teraz“. V momente, keď máte silné negatívne emócie, musíte byť rozptyľovaní. Na to, aby ste to dosiahli, začnete opravovať pozornosť na to, čo vidíte práve teraz, a mentálne ho opíšte: „Vidím sivé dvere, červený nočný stolík“ atď. Vaša myseľ je odvrátená od zdroja podráždenia a hnev zmizne.

Ďalšia technika sa nazýva "Simoron" - premenujete sa na zdroj podráždenia. Hovoríte si napríklad: „Som korok, ktorý sa postupne rieši“ alebo „Som cigareta, ktorej dym pláva v mojej tvári“.

Môžete byť tým, čo vás obťažuje, premenovať niečo zábavné. Pred pár rokmi som sa naučil riadiť auto. Akonáhle som na chvíľu zaváhal, „skúsení“ vodiči ma hneď začali sprchovať kliatbou. Predstavoval som si ich kliatby v podobe tenisovej loptičky, psychicky ho zbili raketou a povedal som si: „Choď do bažiny, ty blázon!“ Z tejto smiešnej frázy som sa cítil zábavný a podráždenie zmizlo. Smiech neutralizuje negatívne emócie a kyvadlo sa postupne uhasí.

A ako bojujete so svojimi negatívnymi emóciami?

Užitočné odkazy:

Video relácie "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou v fitness videotéke klubu "LIVE!".